Středa 27. října. Svátek mají Šarlota a Zoe.

Světové akciové trhy klesají kvůli zhoršeným výhledům růstu světové ekonomiky

Investice 22.01.2019 | 16:34 0 Komentářů

Americké akciové trhy zahájily dnešní obchodování v červených číslech. Tamní investoři vstřebávají negativní informace o nejpomalejším růstu čínské ekonomiky od roku 1990. Další negativní zpráva přišla od Mezinárodního měnového fondu, který již podruhé za poslední tři měsíce snížil své odhady růstu světové ekonomiky na 3,5 % v letošním a 3,6 % v příštím roce.

Index Dow Jones klesá o 0,7 %, S&P 500 ztrácí 0,9 % a technologický Nasdaq odepisuje 1,1 % ze své hodnoty. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejhůře, se ztrátou 1,7 %, vede energetickým a průmyslovým podnikům. Jediným ziskovým sektorem jsou pouze utility, ty aktuálně posilují o 0,3 %.

Evropské trhy se opět připojují ke globální negativní náladě. Hlavní index Stoxx 600 je aktuálně slabší o 0,6 %. Trojici nejméně úspěšných odvětví tvoří energetické podniky (-1,4 %), zpracovatelé komodit (‑1,3 %) a finanční instituce (-1,1 %).

Pražská burza dnes za podprůměrné obchodní aktivity oslabila o tři setiny procenta. Nejméně se dnes dařilo především finančním institucím v čele s pojišťovnou VIG (-1,5 %), následovanou Erste Group (-0,8 %) a Moneta Money Bank (-0,5 %). Naopak nejvyšší zisky přes jedno procento si odnáší likérka Stock Spirits (+1,7 %) a technologický Avast (+1,2 %).

Jiří Kostka
Komerční banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.