Sobota 06. června. Svátek má Norbert.

SURKA Group prodala svůj podíl ve společnosti Devire

Investice 08.10.2019 | 12:40 0 Komentářů

Investiční společnost SURKA Group nastartovala před více než rokem české zastoupení personálně-poradenské firmy Devire, v níž od začátku figurovala jako investor. Po úspěšném rozjezdu tohoto personalistického startupu svůj podíl letos v říjnu prodala dosavadnímu většinovému vlastníkovi a managing partner Tomáš Surka zároveň ukončil své působení v Devire.

„Od loňského jara jsme se věnovali rozjezdu nové personální agentury zaměřené na vyhledávání pracovníků na odborných pozicích. Za necelý rok a půl se podařilo značku Devire etablovat na českém trhu, kromě pražské centrály jsme otevřeli její pobočky v Hradci Králové a Ostravě,“ říká Tomáš Surka. Společnost Devire dosáhla ve druhém letošním kvartálu rekordních výsledků a v září došlo k dohodě o odprodeji podílu dosavadnímu většinovému vlastníkovi. Tím je investiční skupina Devonshire Investment Group, která tak nově drží v českém zastoupení Devire 100procentní podíl.

Detaily transakce nebyly zveřejněny.

„Start nového projektu se podařil, společnost Devire po celém Česku nabírá pracovníky do odborně zaměřených firem. Na začátku letošního září jsme úspěšně předali agendu novému country managerovi, kterým se stal Petr Vidmar. Jeho pracovní zkušenosti jsou zárukou dalšího úspěšného vývoje značky Devire,“ uvádí Tomáš Surka.

Společnost SURKA Group neopouští prodejem podílu ve firmě Devire personalistický sektor. I nadále jí patří významná pozice ve společnosti JobConnector, která na českém trhu působí necelé dva roky. Věnuje se agenturnímu zaměstnávání a poradenství se specializací na nábor v tak zvaných třetích zemích. JobConnector očekává v roce 2020 tržby přesahující hranici 100 milionů korun.

Tisková zpráva SURKA Group

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.