Neděle 19. září. Svátek má Zita.

Suri jako jediná na trhu pojistí dron online

Pojištění 22.02.2017 | 17:38 0 Komentářů

Online služba Suri, která se komplexně stará o rodinné finance, nově nabízí pojištění dronů. Během několika jednoduchých kroků tak zákazníci Suri mohou mít jako jediní na trhu pojištěný svůj dron online. Pojistka se vztahuje na jakýkoliv nový dron s maximální vzletovou hmotností do 10 kg, který byl zakoupený na území ČR a je zde i provozován. 

Zatímco pojištění dronů je produkt, který je v nabídce pojišťoven od roku 2015, Suri jako jediný subjekt na trhu nabízí možnost pojistit dron online během několika jednoduchých kroků.

„Drony s kamerou jsou dnes čím dál oblíbenější nejen jako nástroj pro práci, ale i pro rodinnou zábavu. Naším cílem je starat se rodinám o veškeré jejich finance online, a proto jsme se rozhodli co nejvíce zjednodušit i pojištění dronů,“ říká Pavel Jechort ze Suri.

Havarijní pojištění je možné sjednat u dronů pořízených max. rok před počátkem pojištění a vztahuje se jak na poškození dronu během provozu, tak i na škody způsobené živly či na poškození podvěsu s kamerovým systémem. Pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem bezpilotního letounu si pak mohou sjednat majitelé i již provozovaných, i dříve zakoupených, dronů.

Drony provozované pro komerční účely, které musí mít povolení od Úřadu pro civilní letectví, mají pojištění odpovědnosti povinné. U rekreačních a sportovních dronů je rozhodnutí o pojištění čistě na uvážení majitele. Vzhledem k poměrně vysoké pořizovací hodnotě dronu a menším zkušenostem rekreačních pilotů se ale pojištění vyplatí. 

Tisková zpráva: Suri

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.