CZK/€ 25.235 -0,12%

CZK/$ 23.616 -0,24%

CZK/£ 29.364 +0,02%

CZK/CHF 25.810 -0,65%

10. 08. 2015

0 komentářů

Studenti si berou půjčky ve velkém, rodiče o tom přitom ani nevědí

 


 

Tyto závěry vyplývají z marketingového průzkumu pro společnost Fair Credit, který proběhl v průběhu července a kterého se zúčastnilo přes 2 tisíce respondentů z České republiky a ze Slovenska. Zatímco 66 % studentů je schopno si na své náklady spojené se studiem vydělat dlouhodobou prací či brigádou, zbylých 33 % si na své potřeby raději půjčí u finančních institucí. Každý třetí student, který řeší nedostatek financí, tak přiznává, že si půjčku vzal proto, že se mu nepodařilo sehnat brigádu, nemá čas chodit při studiu do práce nebo je pro něj pohodlnější si půjčit.

Na otázku, jak budou studenti své splátky řešit, odpovědělo 80 % z nich, že půjde o příjem z nahodilých brigád  či jednorázových prací. Někteří splátky pokryjí z kapesného od rodičů. Přitom 15 % studentů přiznalo, že již nyní má problémy s úhradou jednotlivých splátek. Alarmující je však skutečnost, že o studentské půjčce neví přes 90 % rodičů.

“My sami pociťujeme, že v období prázdnin vzrůstá počet klientů, zejména pak vysokoškolských studentů, kteří se opožďují se svými splátkami či nejsou schopni splácet své závazky,” uvedl Ing. Tomáš Konvička, MBA, obchodní ředitel společnosti Fair Credit.

Z průzkumu rovněž vyplynulo, že studenti si v průměru půjčili 13 500 korun a délka splácení byla necelý rok.
Zdroj : Tisková zpráva Fair Credit

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Tomáš Konvička - Fair Credit

Tomáš Konvička: Fair Credit je férová společnost

Úvěrová společnost Fair Credit byla v médiích propírána v souvislosti s kandidaturou Petra Stuchlíka (nezávislý za ANO) na primátora Hlavního města Prahy. Jak se k mediálním vyjádřením staví Tomáš Konvička, generální ředitel Fair Credit?

Text: Petr Zámečník

18. 09. 2018

Kapesné pomáhá s finanční výchovou dětí

Odměnu za vysvědčení dostane většina českých dětí. Často však odměny k lepším výsledkům nemotivují a děti navíc utratí vše, co dostanou za jediný den. Kdy je nejlepší začít s finanční výchovou dětí? Kdo může za špatné finanční návyky v dospělosti?

Text: Jana Zámečníková

30. 06. 2016


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *