Pondělí 20. září. Svátek má Oleg.

Středoevropské měny pod výprodejním tlakem

Investice 27.03.2019 | 17:18 0 Komentářů
Česká koruna den před zasedáním bankovní rady ČNB za malého zájmu obchodníků ztrácela. Poprvé od poloviny února se kurz v dnešních odpoledních hodinách dostal na hladinu 25,80 CZK/EUR. Dosavadní letošní průměrný kurz tak činí 25,68 CZK/EUR a je tak mírně slabší, než s čím pro Q1 19 v aktuální prognóze počítá ČNB. Její předpoklad činí 25,60 CZK/EUR.

Koruna v dnešním oslabování ale nebyla sama. Stejným směrem mířil polský zlotý a maďarský forint. Regionální měny jsou v nemilosti obchodníků ve světle pokračujících ne příliš povzbudivých čísel z Německa, jehož průmysl se stále nemůže dostat z recese.
Klíčovou událostí zítřka je zasedání centrálních bankéřů k projednání měnové politiky. ČNB zítra ponechá již třetí měnově politické zasedání v řadě nastavení úrokových sazeb nezměněné. Po loňských pěti zvýšeních tak přichází pauza, která je primárně důsledkem zhoršeného vnějšího prostředí, zejména z Německa, a chaosu, který doprovází odchod Velké Británie z Evropské unie. Vyznění domácích dat je naopak spíše proinflační.
Jan Vejmělek
Komerční banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.