Tiskové zprávy

Triglav pojišťovna v roce 2011 zaznamenala nárůst online prodeje

Triglav pojišťovna zaznamenala v loňském roce 22% meziroční nárůst online prodeje pojištění. Rekordním měsícem roku 2011 byl přitom prosinec, kdy meziročně vzrostl objem produkce u nově uzavřených pojistných smluv o 87 %. Nejvíce klientů si přes internet sjednávalo povinné ručení, zájem však vzrostl o všechny aktuálně nabízené pojistné produkty.

ČPP předává nový vůz a celkem milion korun výhercům soutěže

Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group (dále jen „ČPP“) zveřejnila výsledky tipovací soutěže „Pojisti a vyhraj nové auto nebo 100×10 000 Kč“, kterou třetí největší pojišťovna na trhu s povinným ručením podpořila svou kampaň pro sezónu 2012.  

Pro informace o úvěrech jdou malé české firmy do vlastní banky. „Osobním bankéřům věříme, reklamě ne,“ říkají

Banky ČSOB 16.02.2012 | 12:16 0 Komentářů

Pro mikrofirmy* není při výběru úvěru důležitá jen výše úrokové sazby, ale stejný význam přikládají také rychlosti vyřízení a jednoduché administrativě. Nejčastěji pak firmy chtějí úvěr splatit do pěti let. Vyplývá to z průzkumu ČSOB.

Hypoteční banka přispěla loni na SOS Dětské vesničky částkou přes 400 tisíc korun

Hypoteční banka, specialista na hypoteční úvěry, s radostí oznamuje, že za rok 2011 mohla přispět na konto SOS Dětských vesniček celkem 424.020 korunami. Za deset let spolupráce s SOS Dětskými vesničkami se tak celková částka zaslaná Hypoteční bankou na účet tohoto sdružení vyšplhala na téměř tři miliony korun.

Česká pojišťovna spustila na Facebooku originální soutěž

Užitečné informace o horské službě či lyžařských střediscích, ale především prostředek pro záchranu života v krizové situaci na horách – to všechno nabízí aplikace pro chytré mobily s výstižným názvem Horská služba. Pro její současné uživatele, kterých je už více než patnáct tisíc, ale i pro ty nové, připravila Česká pojišťovna originální fotografickou soutěž na Facebooku.

Obleva odhaluje nové škody způsobené mrazem

Razantní nárůst škod, který způsobily arktické mrazy, v těchto dnech zaznamenávají pojišťovny. „Každý den nám přibývá přes 70 škod. V tuto chvíli jich evidujeme již400 acelkové škody už přesáhly 17 milionů Kč“, říká Miroslav Novák, ředitel Centra likvidace pojistných událostí pojišťovny Kooperativa.  

Dámský investiční klub České spořitelny oslaví již čtvrté narozeniny,

Dámský investiční klub, který po vzoru prvorepublikových klubových tradic založila Česká spořitelna 15. února 2008 jako první banka v ČR, slaví dnes své čtvrté narozeniny. Zájem o investice přivedl do klubu již téměř 2 350 dam. Většina z nich (téměř 80 %) je zároveň klientkami ČS. Převážná část z nich je v produktivním věku mezi 30 až 60 lety – nejpočetnější zastoupení má mezi členkami věková kategorie 30 až 39 let.

Ze základu daně si klienti Pojišťovny České spořitelny díky životnímu pojištění mohou odečíst 1,5 mld. Kč

Česká spořitelna 15.02.2012 | 12:48 0 Komentářů

Pojišťovna České spořitelny rozeslala svým klientům více než 500 000 daňových potvrzení o zaplaceném pojistném na životním pojištění. Pokud tato potvrzení všichni využijí k uplatnění nároku na slevu na dani, sníží si daňový základ o více než 1,5 mld. Kč. Kdyby klienti využívali dlouhodobý spořicí nástroj v plném rozsahu jako své zajištění na budoucnost, mohli by si odečíst o 4,5 mld. více.

ČSOB Konzervativní fond je díky dobré diverzifikaci na svém maximu

Banky ČSOB 15.02.2012 | 12:46 0 Komentářů

Ani opatrnější investor se v dnešní nestálé době nemusí držet od podílových fondů dál. ČSOB Konzervativní fond/KBC Master Fund CSOB Conservative je ideálním způsobem pro ty opatrnější, jak své peníze zhodnotit lépe než na svém klasickém účtu. Fond je i přes momentální ekonomickou situaci na svém historickém maximu a dosahuje průměrné výkonnosti 2,565 % p.a. (od vzniku fondu – informace k 8. 2. 2012).

Finanční zprostředkovatelé a poradci sjednali ve čtvrtém čtvrtletí 2011 klientům finanční produkty v celkové hodnotě přesahující 14 miliard Kč

Asociace finančních zprostředkovatelů a finančních poradců České republiky (AFIZ, o.s.) a Unie společností finančního zprostředkování a poradenství (USF ČR) vydávají společnou tiskovou zprávu o základních parametrech finančně poradenského trhu ČR ve čtvrtém čtvrtletí roku 2011.

Kam investovat?
Nejnovější komentáře

Úrazový formulář pro lékaře ke stažení na stránkách ČAP

Česká asociace pojišťoven (ČAP) informuje o zavedení jednotného formuláře „Hlášení úrazu – část pro lékaře“, který zpřístupnila zdravotnickým zařízením volně ke stažení a využití na svých webových stránkách. Lékaři jej mohou jednoduše vyplnit elektronicky, následně vytisknout a předat pacientovi.

Pamětní stříbrná mince ke 150. výročí založení Sokola

Česká národní banka připomene 150. výročí založení tělocvičného spolku Sokol vydáním pamětní stříbrné mince v nominální hodnotě 200 Kč. Dvousetkoruna nese na rubové straně hlavní heslo zakladatele Sokola Miroslava Tyrše „Tužme se“. V prodeji bude od 15. února 2012.

ČSOB podporuje Půjčku na lepší bydlení a Kreditní karty

Banky ČSOB 14.02.2012 | 11:54 0 Komentářů

V polovině února v ČSOB startují kampaně ke Kreditním kartám a Půjčce na lepší bydlení. Kampaň na Kreditní karty bude zaměřena na cestování a novým klientům nabídne výhody, jako je poukázka na cestovní služby. Půjčka na lepší bydlení zase klientům nabídne předčasné splácení zdarma. Kampaně poběží do konce března a budou podpořeny nejrůznějšími marketingovými nástroji. 

Kypr se stává favoritem mezi daňovými ráji

Zájem podnikatelů o přesun sídla do daňového ráje v loňském roce, ve srovnání s rokem 2010, který byl nejslabší za posledních pět let, výrazně vzrostl. Počet vlastníků českých firem, kteří pocházejí z destinací považované za daňové ráje ke konci roku 2011 přesáhl 11 750 a meziročně se zvýšil o 2,87 % (328). V roce 2011 do daňového ráje přesídlilo 328 tuzemských společností, tedy o 14 % více v porovnání s rokem 2010, kdy se do ...

Řidičům se zamrzlým autem pomáhají asistenční služby zdarma

Asistenční linka AXA pojišťovny je kvůli současnému arktickému mrazu denně vystavována o 65 % vyššímu počtu telefonátů klientů, kteří mají problémy se svými automobily. AXA poskytuje k pojištění vozidel zdarma asistenční služby, které pomáhají například i při ztuhnutí nafty či vybité baterii.

Vzdělávání hrou simulující život nadchlo studenty i učitele

Obecně prospěšná společnost ABC finančního vzdělávání přichází s originálním, ale praktickým způsobem výuky finanční gramotnosti na středních školách. Akce v podobě diskusí s odborníky a hraní nové hry Peníze navíc absolvovali od září do prosince 2011 studenti a učitelé středních škol a gymnázií na Plzeňsku. V letošním roce budou k dispozici středoškolákům i v dalších regionech České republiky, například v Praze a na Liberecku. ...

LBBW Bank zvyšuje finanční gramotnost mladých

LBBW Bank připravila na začátku února ve svých prostorách interaktivní přednášku pro žáky Německé školy v Praze na téma bankovnictví v praxi. Podpora zvyšování finanční gramotnosti mladé generace je jedním z důležitých pilířů dlouholeté spolupráce LBBW Bank a Německé školy v Praze.

Finanční barometr: Politici by se podle lidí měli zaměřit především na boj s korupcí

Češi by si přáli, aby politici zaměřili svou pozornost jiným směrem než doposud. Podle výzkumu agentury Ipsos Tambor pro společnost Partners, při volbě priorit, kterými by se měl stát zabývat, staví veřejnost na první místo aktivity na potírání korupce (nejvyšší priorita pro 63 % respondentů) a transparentnost státních zakázek (52 %), a dále vyšší zdanění loterií a hazardu (35 %). Naopak nejméně vítané jsou další zásahy do stavebního spoření a ...

Úraz na zimní dovolené vás může zadlužit na několik let

BankyPojištění mBank 13.02.2012 | 13:41 0 Komentářů

První měsíce v roce jsou nejoblíbenějším obdobím pro zimní dovolené. Lyžaři se tak často za kvalitními podmínkami vydávají do zahraničí. Mnoho z nich vyráží na sjezdovky bez cestovního pojištění a spoléhají na to, že v případě úrazu jim postačí jejich běžné zdravotní pojištění. Toto pojištění však kryje pouze náklady na poskytnutí akutní péče ve státních zařízeních. Nevztahuje se už na spoluúčast při pobytu a ošetřeních ...

Saxo Bank spouští obchodování opční kontraktů

Investice Saxo Bank 13.02.2012 | 11:44 0 Komentářů

Saxo Bank, specialista na obchodování a investice, rozšiřuje nabídku derivátů o opční kontrakty. Opční kontrakty zahrnují zalistované opce na akciové indexy, komodity, úrokové sazby, měny a dluhopisy. Jsou dostupné přes obchodní platformy banky SaxoTrader, SaxoWebTrader a MobilTrader.