Tiskové zprávy

Akcie na majitele jsou netransparentní, jejich zrušení ale skutečného vlastníka nemusí neodhalit

Investice 11.01.2012 | 12:12 0 Komentářů

Akcie na majitele v listinné podobě jsou považovány za ideální nástroj korupce. Jsou totiž silně netransparentní a jejich skutečného vlastníka lze těžko dohledat. V poslední době se proto čím dál častěji diskutuje o jejich zrušení a nutnosti přepsat veškeré tyto akcie na konkrétního majitele. „Takový postup je ovšem finančně i časově velmi nákladný, navíc ne vždy zrušení anonymních akcií pomůže stoprocentně rozkrýt celou akcionářskou ...

Trhy IPO zlepšují své vyhlídky po slabém konci roku 2011

Evropský trh primárních emisí (IPO)uzavřel náročný rok 2011. Ve čtvrtém kvartále 2011 proběhlo 78 IPO, které vynesly pouhých 866 milionů eur. Oproti předchozímu čtvrtletí to představuje propad o 81 %, meziročně je to o 83 % méně. Výsledky přinesl aktuální průzkum PwC IPO Watch Europe, který každého čtvrt roku mapuje evropský trh primárních emisí.

Jakou investiční náladu přinesl rok 2011 a co nás čeká v tomto roce?

Investice ČSOB 10.01.2012 | 15:30 0 Komentářů

Rok 2011 byl rokem změn postojů a názorů. Do té doby stabilní základy Evropské unie začaly korodovat a nad západním světem se objevil mrak další finanční krize. Jak se to projevilo na změně investičního klimatu a nálady?

Allianz připravuje cestovní pojištění pro první vesmírné turisty

Společnost Allianz Global Assistance, která je světovou jedničkou v cestovním pojištění a v České republice působí pod značkou AGA International, uzavřela smlouvu s Mezinárodní asociací pro vesmírnou dopravu (ISTA) o krytí rizik, spojených s cestováním do vesmíru. Turistům umožní pojištění na cestu mimo Zemi, a to nejenom v jejím průběhu, ale také před a po ní. Společnost Virgin Galactic nedávno oznámila, že první komerční lety do vesmíru má ...

LBBW je podle evropských zátěžových testů bezpečnou bankou

Banky Expobank 10.01.2012 | 15:18 0 Komentářů

Německá LBBW splňuje podle výsledků zátěžových testů Evropského bankovního úřadu již nyní 9% míru kapitálové přiměřenosti, která bude od evropských bank nově vyžadována od června 2012. Řada zahraničních bankovních společností vlastnící české banky této hranice zatím nedosahuje.

Bez pojištění odpovědnosti se ze sjezdovky nepouštějte!

Pojištění 10.01.2012 | 15:15 0 Komentářů

Pojištění odpovědnosti by mělo patřit k výbavě každého lyžaře a snowboardisty, který vyráží na zimní dovolenou do zahraničí. Běžnou srážkou na sjezdovce můžete způsobit škodu ve výši několika milionů korun. Pokud toto pojištění podceníte, můžete se vrátit z dovolené s doživotním dluhem.

AXA a Partners prohlubují spolupráci a nabízejí kobrandovanou platební kartu

Banky AXA Bank 10.01.2012 | 12:38 0 Komentářů

Nová verze AXA karty, platební karty pro klienty finanční skupiny AXA, nese logo poradenské společnosti Partners. Klienti, kteří si prostřednictvím Partners sjednají produkt skupiny AXA, mají možnost vstoupit do věrnostního programu AXA CLUB a čerpat jeho výhody. 

Pro zvýšení finanční gramotnosti je nezbytná kombinace finančního vzdělávání a efektivní regulace chránící spotřebitele

Podle odborníků oslovených v průzkumu, který pro Vysokou školu ekonomickou v Praze a Citi Foundation realizovala společnost STEM/MARK, lze pozitivního efektu při zvyšování finanční gramotnosti dosáhnout pouze kombinací finančního vzdělávání a efektivní regulace, která by eliminovala praktiky poškozující spotřebitele. Rizika, která s sebou přináší finanční negramotnost, se nejčastěji projevují v nadměrné zadluženosti domácností. Nejvíce ohroženi ...

Česká spořitelna představila novou poradenskou službu určenou podnikatelům zvažujícím expanzi do zemí Evropské unie

Kancelář EU Office České spořitelny spustila novou poradenskou službu Průvodce podnikáním v EU, která je určena českým podnikatelům zvažujícím založení podnikání v zemích Evropské unie. Oblíbený Měsíčník EU aktualit České spořitelny již osm let přináší svým čtenářům nejdůležitější ekonomické informace z Evropské unie.

Lidé v Praze loni spořili na penzi o 48 % více než je průměr v ČR

Penze Swiss Life Select 09.01.2012 | 14:14 0 Komentářů

Lidé si v Praze průměrně loni spořili na penzi 1 138 Kč měsíčně. Tato částka je o 368 Kč vyšší oproti celostátní průměrné hodnotě úložek na penzijní připojištění klientů Rentia, divize AWD ČR. Vyplývá to z aktuálních statistik za uplynulý rok 2011. Pražané si na důchod ukládají nejvíce ze všech obyvatel České republiky, výše průměrné spořené částky tak odpovídá nejvyšším průměrným platům v tomto regionu.

Kam investovat?
Nejnovější komentáře

Míra nezaměstnanosti vzrostla v prosinci 2011 o 0,6 p.b. na 8,6 %

Míra registrované nezaměstnanosti v Česku v průběhu prosince vzrostla oproti předchozímu měsíci o 0,6 procentního bodu (p. b.), a to na 8,6 %. V prosinci 2010 vykazovala míra nezaměstnanosti 9,6 %.

Start roku 2012 pro pojišťovny: škoda za škodou

Rok 2012 začal pro pojišťovny svižně, alespoň co se týká počtu hlášených škod. Relativně poklidný závěr roku 2011 se jako mávnutím proutku s přelomem roku změnil na období, kdy živel střídá živel, a pojišťovny přijímají jedno hlášení škody za druhým. Potvrzují to údaje ČSOB Pojišťovny, která od začátku roku – za pouhých pět dní – přijala už 1620 hlášení, mezi nimiž nechyběly ani případy s odhadem škod v řádech milionů ...

NATLAND Group: ředitelem divize finančních služeb se stává Jan Velička

Investice 05.01.2012 | 16:46 0 Komentářů

Investiční skupina NATLAND Group oznamuje jmenování Jana Veličky na pozici ředitele finančních služeb. Na této pozici bude zodpovědný nejen za oblast finančních služeb a její řízení, ale také za celkovou strategii portfolia finančních služeb skupiny. (Tisková zpráva NATLAND Group)

Hypotéka bez starostí za korunu od Volksbank je tady!

BankyBydlení Sberbank 05.01.2012 | 16:37 0 Komentářů

Volksbank CZ od ledna 2012 přichází s akční nabídkou „Hypotéka bez starostí“ a s novými výhodami. Zájemci mají šanci získat hypoteční úvěr se sníženým zpracovatelským poplatkem, který činí jednu korunu, a ušetřit tak až 29 999 korun. Akční poplatek je možné získat u standardních hypotečních úvěrů s fixací na 3 a více let i v rámci žádosti o americkou hypotéku. Nabídka je platná do 15. února 2012.

Fortuna: Karel Gott prezidentem? Kurs 300:1! Favoritem je Fischer a Švejnar

Soutěž 05.01.2012 | 15:57 0 Komentářů

Českou politickou scénou hýbe téma přímé volby, bookmakeři Fortuny proto vydali seznam nejpravděpodobnějších kandidátů na příštího českého prezidenta. Největší šance dávají kursy Janu Fischerovi (4,5:1) a Janu Švejnarovi (5:1). (Tisková zpráva Fortuna)

NOVÝM NÁMĚSTKEM MINISTRA PRÁCE A SOCIÁLNÍCH VĚCÍ BYL JMENOVÁN JAN DOBEŠ

Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek jmenoval k 1. lednu 2012 svým náměstkem Jana Dobeše. Do jeho agendy v rámci resortu MPSV bude patřit mj. správa agend, které přechází na úřad v souvislosti se vznikem jednotného výplatního místa. 

Vánoce jsou pryč a dluhy zůstaly? Zítra startuje vzdělávací televizní seriál „Aby dluhy nebolely“ za podpory České spořitelny

„Aby dluhy nebolely“, zábavný TV seriál ukazuje cestu, jak si chytře půjčit a nepředlužit se Vzdělávací 26dílný seriál, který odborně i finančně podpořila ČS, poběží na ČT2 od 6. ledna až do června 2012

TOMÁŠ KUNA ŠÉFEM ČESKÉ A SLOVENSKÉ ZUNO BANK

Banky ZUNO Bank 05.01.2012 | 14:13 0 Komentářů

Česká a slovenská ZUNO BANK mají od nového roku nového generálního ředitele. Je jím Tomáš Kuna (45), který do ZUNO přišel ze slovenské Poštové banky.

Lednové fondy ČSOB

Investice ČSOB 05.01.2012 | 10:42 0 Komentářů

Na začátek ledna si ČSOB pro své klienty připravila několik nových fondů. Fondy jsou již tradičně velmi oblíbenou formou investování a v nabídce ČSOB si každý jistě najde svého favorita, ať se jedná o Global Partners ČSOB Fixovaný click 19 pro konzervativní klienty nebo Global Partners ČSOB Fixovaný click EUR 1 pro zkušenější investory. Klientům, kteří v dnešní turbulentní době dávají přednost jinému druhu zhodnocení svých peněžních ...

Klienti mBank před Vánoci utráceli výrazně více než v roce 2010

Banky mBank 05.01.2012 | 10:39 0 Komentářů

Na uplynulých Vánocích se rozhodně nešetřilo. Z průzkumu mBank vyplývá, že objemy peněz, které její zákazníci zaplatili v obchodech a na internetu prostřednictvím svých debetních a kreditních karet, překročily miliardu a dvě stě milionů korun. Útraty před uplynulými Vánoci tak překonaly ty z roku 2010 o více než 20%. Z předvánočního výzkumu potom vyplynulo, že více než třetina klientů se chystala za dárky a další nákupy utratit částku mezi ...