Tiskové zprávy

Eurozóna v recesi, česká ekonomika na hraně

Makro Komerční banka 02.02.2012 | 17:21 0 Komentářů

Ekonomika eurozóny, kam směřuje drtivá většina českých exportů, patrně již v loňském závěrečném čtvrtletí spadla do recese, kde by se měla udržet i v první polovině letošního roku. Vzhledem k tomu, že česká ekonomika v posledních dvou letech roste výlučně díky čistým exportům, musí se nutně hospodářské zpomalení v eurozóně promítnout i ve výkonnosti českého hospodářství.

ČSOB Akciový fond (PX®) přináší dobré zprávy pro investory

Investice ČSOB 02.02.2012 | 16:52 0 Komentářů

Drobní investoři se dnes poměrně často vyhýbají akciovým fondů v obavě, že touto cestou je jen malá šance své peníze patřičným způsobem zhodnotit. Není tomu tak vždy a neplatí to absolutně. Investoři, kteří své peníze vložili do Horizon Access ČSOB Akciového fondu (PX®), který investuje do akcií obsažených v indexu pražské burzy, svého rozhodnutí jistě nelitují. Hodnota fondu se i přes náročné období na trzích dostala za necelé čtyři ...

Službu České spořitelny PLATBA 24 pro pohodlné placení na internetu využívá již přes 100 tisíc klientů

On-line službu České spořitelny PLATBA 24 určenou pro pohodlné placení na internetu využívá již přes 100 tisíc klientů. Objem transakcí uskutečněných jejím prostřednictvím překročil 200 mil. Kč. Služba se tak zařadila mezi nejoblíbenější metody placení na internetu.

Klienti ČP ušetřili díky životnímu pojištění na daních více než půl miliardy korun

Více než 650 tisícům klientů zaslala Česká pojišťovna doklad o výši pojistného zaplaceného v roce 2011 na jejich soukromém životním pojištění. Celková částka pro daňový odpočet za loňský rok přesáhla 3,5 miliardy korun. Klienti České pojišťovny tak na daních mohou ušetřit více než 540 milionů korun. Za posledních jedenáct let si přitom mohli klienti díky životnímu pojištění České pojišťovny snížit daňový základ o téměř ...

Garance Plus podeváté: investice, jistota a životní pojištění v jednom

ING Pojišťovna spouští již devátou tranši úspěšného jednorázově placeného investičního životního pojištění Garance Plus. Jeho hlavními výhodami jsou garantovaná 100% návratnost počáteční hodnoty investice, atraktivní dynamicky řízená investiční strategie a stálá dostupnost investovaných prostředků. Garanci Plus si mohou zájemci sjednat u GE Money Bank nebo u finančních poradců ING Pojišťovny, což znamená více než tisíc distribučních míst, ...

ČNB ponechává úrokové sazby beze změny

Bankovní rada ČNB na svém dnešním jednání rozhodla ponechat úrokové sazby na stávající úrovni. Dvoutýdenní repo sazba zůstává na 0,75 %, diskontní sazba na 0,25 % a lombardní sazba na 1,75 %.

AXA Bank zvyšuje úročení spořicího účtu

Banky AXA Bank 02.02.2012 | 10:56 0 Komentářů

S platností od 1. února zvyšuje AXA Bank úročení u svých spořicích účtů. K základní roční úrokové sazbě 1,9 % přidává AXA Bank 0,5% bonus, kterým budou od začátku února do konce dubna úročeny nové vklady.

DIRECT Pojišťovna meziročně zvýšila počet účinných smluv o 12 %

DIRECT Pojišťovna v roce 2011 dále výrazně posilovala postavení na českém trhu. Meziročně zvýšila počet účinných smluv v portfoliu o 12 % a k 31. 12. 2011 jich evidovala více než 72 800. Hrubé předepsané pojistné DIRECT Pojišťovny za rok 2011 dosáhlo výše 323,7 milionu Kč (dle Mezinárodních standardů finančního výkaznictví IFRS) a v porovnání se stejným obdobím roku 2010 vzrostlo o 9 %. DIRECT Pojišťovna je druhou nejrychleji rostoucí ...

Kvůli změněné sazbě daně z přidané hodnoty může řada podnikatelů přijít o peníze

Investice 01.02.2012 | 11:48 0 Komentářů

Začátkem roku se změnila snížená sazba daně z přidané hodnoty z deseti na čtrnáct procent. To může představovat problém pro podnikatele, kteří jsou jejími plátci. Každá smlouva totiž musí obsahovat určité náležitosti, mezi které patří i uvedení ceny za poskytnuté plnění. Dodavatelé, kteří ve smlouvách uvedli konečnou cenu bez rozlišení toho, jaká její část představuje cenu za plnění a jaká část představuje DPH, o čtyřprocentní rozdíl ...

Era představuje kalkulačku pro spokojené stáří

Era přichází na trh s další unikátní službou. Na svých stránkách připravila speciální spořicí kalkulačku, která klientům poradí, jak dosáhnout uspokojivé výše příjmu v důchodovém věku. Kalkulačka dokáže jednoduše spočítat, kolik peněz lze získat navíc k penzi od státu při vhodném využití spořících a investičních produktů. 

Kam investovat?
Nejnovější komentáře
 • Zerne odskodne: Zranil vás někdo? Máte nárok na odškodnění

  Dobry den,dcera mela 9let kdyz ji jeden spoluzak podrazil nohu pri telocviku.Hned musela na operaci.Nema na loktu chrupavku a spodni kost ma spatnou.Mela asi 4operace a ted ji ceka dalsi.Kazdy rok chodi na opich ktery ji na cas pomuze.Pojistovna nam neco vyplatila ale uz ji vypsaly protoze jsme ...

 • Jan Antonín: Pozor na „výhodné“ dluhopisy. Peníze zpět nedostanete

  Dobrý den, byla Vám vyplacena jistina dle dohody 15.9.?..Já stále čekám na vyplacení...Starenko akorát napsal email, že to stále řeší. Už jim nevěřím a chci se obrátit na právníka. Mohl byste mi prosím zaslat na mail ten odkaz na stránky ČPH? jurixi@seznam.cz...Děkuji

 • Pavel Filip: Průměrná mzda v ČR roste, tedy vlastně klesá

  A opět. Jak toto souvisí s investováním? Lepší drzé čelo než poplužní dvůr?

 • Harry: Fond-show: BNP Paribas Energy Transition

  Zásadní věta: V roce 2019 došlo k zásadní změně investiční strategie fondu, v podstatě k otočce o 180 stupňů. Do 2/9/2019 fond investoval do klasických energetik. Dnešní investiční strategii má přesně rok a 2 týdny. Vydržte ještě 9 let a třeba Vás 10-letá ...

 • Karel: Fond-show: BNP Paribas Energy Transition

  Na horizontu 10 let je střední výnos fondu 2,6% p.a. a dolní mez výnosu -18,3% p.a. Oproti tomu index MSCI World má na horizontu 10 let střední výnos 6,9% p.a a dolní mez výnosu -2,6% p.a. Nevím, co k tomu víc dodat. Každý si může vybrat.

Komerční banka vyplatila svým klientům na odměnách již více než 270 mil. Kč

Banky Komerční banka 31.01.2012 | 15:06 0 Komentářů

Od startu konceptu MojeOdměny vyplatila Komerční banka na odměnách svým klientům již více než čtvrt miliardy korun. V České republice ojedinělý koncept cenové politiky umožňuje klientům sbírat finanční odměny za to, že využívají běžné bankovní služby.

ČSOB zvyšuje zabezpečení přístupu do internetového bankovnictví

Banky ČSOB 31.01.2012 | 13:26 0 Komentářů

Udržování maximálních bezpečnostních standardů elektronického bankovnictví je pro ČSOB prioritou a uživatelé na to oprávněně spoléhají. Podstatné je chránit jak peníze klientů, tak také jejich data. Proto ČSOB v únoru klientům nastavuje ověření SMS (nebo čipovou kartou) nejen pro potvrzení platby, ale také pro přihlašování do samotného internetového bankovnictví.

Pamětní stříbrná mince k výročí narození Jiřího Trnky

Česká národní banka připomene 100. výročí narození jednoho z nejznámějších českých výtvarníků Jiřího Trnky vydáním pamětní stříbrné mince v nominální hodnotě 500 Kč. Ta je v pořadí druhá z cyklu celkem pěti mincí, který v letech 2011–2015 připomíná význačné osobnosti českého kulturního života. V prodeji bude od 1. února 2012.

MetLife odsouhlasil koupi operací společnosti Aviva

Pojištění 30.01.2012 | 15:14 0 Komentářů

MetLife, Inc. (NYSE: MET) odsouhlasil koupi části společnosti Aviva – divize životního pojištění v České republice (“Aviva Czech Life”), v Maďarsku (“Aviva Hungary Life”), a životního a penzijního pojištění v Rumunsku (“Aviva Romania Life and Pensions”). Dokončení transakce se předpokládá v průběhu roku 2012 a bude předmětem standardních schvalovacích procesů místních regulátorů. Finanční podmínky transakce nejsou zveřejněny.

Podpojištěný majetek má každá desátý

Pan Karel si před pěti lety pojistil domácnost. Byl důkladný a do pojistky zahrnul všechny cenné věci. Od té doby si pořídil celou řadu nového vybavení – sedací soupravu, televizi, nábytek do pracovny… Hodnota jeho majetku tím zásadně vzrostla. Zhruba polovina zařízení bytu byla nedávno zasažena požárem.  Problém vznikl v okamžiku, kdy pan Karel zjistil, že od pojišťovny dostane náhradu vyčíslenou v návaznosti na hodnotu zařízení domácnosti ...

UniCredit Bank získala ocenění Best Trade Finance Bank

UniCredit Bank Czech Republic, a.s. obdržela nejvyšší ocenění v soutěži Best Trade Finance Bank udělované každoročně odborným finančním titulem Euromoney. Stejný úspěch zaznamenala banka i v dalších pěti státech Evropy, a to v Itálii, Bulharsku, Bosně a Hercegovině, Srbsku a na Slovensku. Skupina UniCredit se zároveň stala pátým nejlepším poskytovatelem obchodního financování na světě.

Téměř 70 % sezdaných Čechů spravuje rodinné finance společně

Banky ING Bank 30.01.2012 | 09:55 0 Komentářů

O rodinném rozpočtu rozhoduje společně 67 % manželských párů v českých domácnostech. Z průzkumu společnosti ING Bank ČR dále vyplynulo, že se čtvrtina sezdaných párů stará o finance odděleně, a jen 8 % respondentů uvedlo, že finanční rozhodnutí nechávají na partnerovi. 

2012: Rok draka nebude na draka

Investice Fio banka 25.01.2012 | 17:58 0 Komentářů

Jak začíná rok 2012? Moc optimisticky ne. Světová banka odhaduje snížení globálního růstu, především růstu ekonomik EU, USA a Japonska. Agentura Standard & Poor's snížila rating 9 evropských zemí a německé dluhopisy aktuálně vykazují záporný výnos – investoři preferují bezpečí se ztrátou, což není příznivá zpráva. Existuje riziko, že evropský chaos přeroste v globální finanční krizi, která bude opakováním roku 2008.

Fio banka je nejvstřícnější, má přes 140 tisíc klientů a do roku 2012 plánuje novinky

Banky Fio banka 25.01.2012 | 17:54 0 Komentářů

Fio banka se stala za rok 2011 nejvstřícnější bankou působící na českém trhu, v projektu OVB Vstřícná banka ji ocenila veřejnost i odborníci. Banka dnes představila plány pro rok 2012, které zahrnují vylepšení v oblasti Internetbankingu, platebních karet nebo mobilních zařízení.

Emisi hypotečních zástavních listů Hypoteční banky kupují opět klienti ČSOB Privátního bankovnictví

Balík hypotečních zástavních listů v objemu 2 miliard korun s ročním kuponem pro první období ve výši 2,14 % p.a. vydala Hypoteční banka coby největší emitent HZL na českém trhu 19. ledna. Už podruhé v poslední době o ni projevili zájem klienti ČSOB Privátního bankovnictví.