Tiskové zprávy

Komerční banka nabízí běžný účet v čínských jüanech (renminbi)

Investice 20.01.2012 | 13:07 0 Komentářů

Klientům, kteří mají své obchodní aktivity zaměřené na Čínu, nabízí Komerční banka výrazné usnadnění v oblasti bezhotovostního platebního styku – běžný účet v čínských jüanech (renminbi).

Intel hlásí rekordní rok

Investice 20.01.2012 | 12:58 0 Komentářů

CLARA, Kalifornie, 19. ledna 2012 — Společnost Intel dnes zveřejnila výsledky za loňský rok: tržby činily 54 miliard dolarů, provozní zisk 17,5 miliardy, čistý zisk 12,9 miliardy a výnosy na akcii dosáhly výše 2,39 dolaru — všechna tato čísla byla rekordní. Společnost získala z provozních aktivit zhruba 21 miliard dolarů, na dividendách vyplatila 4,1 miliardy dolarů a 14,1 miliardy dolarů využila ke zpětnému odkupu 642 milionů akcií.  

Petr Koblic zvolen do představenstva CEESEG AG

Na včerejším zasedání dozorčí rady holdingu CEE Stock Exchange Group AG (CEESEG AG), který je tvořen burzami v Budapešti, Lublani, Praze a Vídni byl do dvoučlenného představenstva holdingu zvolen Petr Koblic. Ve vedení holdingu tak od 1. března 2012 doplní Michaela Buhla.

Petr Plocek novým tiskovým mluvčím UniCredit Bank

Na pozici tiskového mluvčího UniCredit Bank nastupuje od poloviny ledna 2012 Petr Plocek (37). Tomáš Pavlík, mluvčí banky od srpna 2007, odchází do projektu Nadace Vodafone „Rok jinak“, ve kterém bude působit příštích 12 měsíců jako PR konzultant a kouč pro neziskový sektor.

Založení vlastního účtu považují mladí za krok k dospělosti – Era jim ho nyní usnadňuje

Celých 29 % mladých lidí si zřizuje svůj první osobní účet těsně po dosažení plnoletosti. Chtějí se totiž vymanit z finanční závislosti na rodičích a samostatně hospodařit s vlastním výdělkem. Era jim nyní tento krok ještě více usnadňuje – od 1. Února 2012 zlevňuje poplatek za vedení účtu ze současných 8 korun na nulu a navíc ponechává stávající výhody, mezi které patří dva výběry z bankomatů Poštovní spořitelny nebo ČSOB bez ...

„Alkohol na sjezdovce je totéž jako za volantem“, uznává třetina Čechů, kteří jej při lyžování pijí!

Vzhledem k ohlasům, které vyvolala anketa* DIRECT Pojišťovny na téma alkoholu a lyžování, pokračovala pojišťovna ve zkoumání dalších podrobností. Zjistila nejen to, že 8 z 10 Čechů se na lyžích „posilňují“ alkoholem, ale celá třetina z nich zároveň přiznává, že je to stejný prohřešek, jako řídit auto pod vlivem alkoholu. Alkohol na horách má zároveň podle každého třetího respondenta ankety DIRECT Pojišťovny negativní vliv na lyžařské ...

MARKET VISION: NEJLEPŠÍ SLUŽBY V OBLASTI INVESTIČNÍHO ŽIVOTNÍHO POJIŠTĚNÍ POSKYTUJÍ PORADCI RAIFFEISENBANK

Nejkvalitnější služby při nabídce a prodeji investičního životního pojištění klienti získají na pobočkách Raiffeisenbank. Poradci banky zabodovali zejména  při analýze potřeb klienta, při vysvětlení podstaty pojištění a investic a při nabídce konkrétních řešení. Toto vítězství potvrzuje orientaci banky na kvalitní poradenství a finanční plánování. 

V roce 2011 nejčastěji způsobovali nehody opět

Pojištění 18.01.2012 | 09:13 0 Komentářů

S největším procentem zaviněných nehod stanuli v čele žebříčku podle okresů za rok 2011, stejně jako v minulých letech, motoristé z Prahy, zatímco na opačném pólu figurují především řidiči z Vysočiny a východních Čech. Vyplývá to z tzv. ČSOBP Indexu, kterým ČSOB Pojišťovna dlouhodobě sleduje, jak se liší frekvence pojistných událostí z povinného ručení u řidičů osobních aut z jednotlivých okresů republiky.

Prohlášení České pojišťovny ke spolupráci s pardubickým Dostihovým spolkem

Česká pojišťovna reaguje na informace zveřejněné nedávno některými médii ve věci minulé i případné budoucí spolupráce s pardubickým Dostihovým spolkem. Tak jak je mezi obchodními partnery dobrým zvykem, ČP nikdy neposkytuje třetím osobám informace o smluvních vztazích s jinými subjekty. Nicméně vzhledem k medializaci událostí posledních dní plné dezinterpretací šířených médii považuje ČP za nutné se k celé situaci vyjádřit. 

Významný personální přestup na českém finančním trhu

Bývalý generální ředitel Generali Pojišťovny Petr Kopecký (41) nastoupil v lednu 2012 do společnosti Broker Expert (člen skupiny Broker Consulting), která poskytuje nezávislé finanční poradenství a zprostředkování. Bude zde zastávat nejvyšší pozici v rámci obchodní sítě – zemský ředitel. Nástup Petra Kopeckého do Broker Expert potvrzuje trend změn finančního trhu posledních let. Odráží skutečnost,  že stále více odborníků vnímá silný ...

Kam investovat?
Nejnovější komentáře
 • Richard Fuld: 4 důvody, proč se nevyplatí spoléhat na státní penzi

  "Penze o něco nižší? Ano, ekonomové to odhadují na částku menší, než 7000Kč měsíčně. Z toho vyžít nejde. Ale hlavně: co to je za drzost nutit někoho platit třeba 14tis měsíčně do důchodového systému po dobu 40 let a pak mu za to dát 7tis na dobu 15 let? To je přeci na ...

 • Richard Fuld: 4 důvody, proč se nevyplatí spoléhat na státní penzi

  "Jaký je rozdíl mezi tím, když něco ukradnu a tím, když pošlu kámoše, aby to ukradl za mě?" Nepřiléhavá a zbytečná otázka. V mém příkladu nikdo nic nekrade. "Jaký je rozdíl mezi tím, když si doma natisknu peníze na lejzrovce a tím, když o to poprosím ...

 • Richard Fuld: 4 důvody, proč se nevyplatí spoléhat na státní penzi

  Vy se styďte. Za to, že byste klidně uvrhl ekonomiku na několik generací do hluboké krize. Navíc úplně zbytečně. Já se nemám za co stydět. Na to, abyste poskytl možnost výběru způsobu zajištění na penzi, byste potřeboval cca 8 bilionů korun. Ono to na první a povrchní ...

 • Richard Fuld: 4 důvody, proč se nevyplatí spoléhat na státní penzi

  Jakoupak svobodu volby byste představoval? Jestli nechat nebo nenechat pochcípat několik příštích generací důchodců hladem a zimou? Takovou možnost volby Vám budu samozřejmě velmi rád upírat. :-)

 • Richard Fuld: 4 důvody, proč se nevyplatí spoléhat na státní penzi

  Sorry jako, kolektivismu nerovná se komunismus. :-) Takovou úroveň rozlišovacích schopností ale zřejmě není možné po Vás požadovat.

Triglav pojišťovna nabízí k úrazové pojistce cestovní pojištění zdarma

Triglav pojišťovna připravila výhodnou akci pro příznivce zimních sportů. Každý klient, který si v rámci této akce sjedná úrazové pojištění s pojistným ve výši minimálně 1500 Kč, zdarma získá i cestovní pojištění ve formě dárkového certifikátu. Certifikát lze uplatnit na pobočkách Triglav pojišťovny kdykoli během tohoto roku.  

Česká bankovní asociace: Oživení hospodářství může nastat ve druhém pololetí i když v roce 2012 jako celku bude ekonomika stagnovat.

V roce 2012 bude česká ekonomika stagnovat okolo –0,1 %. Hlavním důvodem je pravděpodobný hospodářský pokles v eurozóně, byť Německo, jako největší obchodní partner České republiky, zřejmě vykáže i v roce 2012 růst.  Shodli se na tom analytici sedmi tuzemských bank v ekonomické prognóze České bankovní asociace (ČBA).

LBBW Bank výzkum: lidé jsou opatrnější na své výdaje

Banky Expobank 17.01.2012 | 11:16 0 Komentářů

Výzkum LBBW Bank z listopadu 2011 ukázal jednak spokojenost lidí se svou stávající bankou a neochotu ji měnit a zároveň ukázal zvyšující se finanční zodpovědnost respondentů a opatrnost díky poučení z předchozí ekonomické krize a v souvislosti s hrozbou další. Zajímavé jsou v této souvislosti výsledky zátěžových testů Evropského bankovního úřadu z prosince 2011. Ty ukázaly, že LBBW splňuje požadovanou přísnější míru kapitálové ...

Zajistěte se na budoucnost dvojnásobně

Penze 16.01.2012 | 15:39 0 Komentářů

Raiffeisen stavební spořitelna a AXA penzijní fond připravily pro klienty speciální nabídku. Každý, kdo si u finančních poradců RSTS uzavře do 16.4. 2012 stavební spoření spolu s penzijním připojištěním od AXA za předem stanovených podmínek, získá na účet stavebního spoření prémii ve výši až 1500 Kč.

Konečný účet odhalených pojistných podvodů byl vloni rekordní – 338 milionů Kč

Absolutního rekordu v téměř 185leté historii České pojišťovny dosáhli její detektivové. Ti v loňském roce odhalili pojistné podvody za více než 338 milionů korun, což je o 22 % více než v roce 2010, kdy na pojistných plněních zachránili 278 milionů korun. V porovnání s rokem 2009 představuje tento výsledek dokonce více než 40% nárůst. Ukazuje se, že podvodníci se stále častěji orientují na vyšší částky a nezdráhají se spáchat podvod ...

Průmysloví výrobci zdražovali méně než v listopadu

Banky Moneta Money Bank 16.01.2012 | 10:54 0 Komentářů

Ceny průmyslových výrobců v prosinci zpomalily meziměsíční tempo růstu z předchozích 0,4 % na 0,1 %. Ceny zemědělských výrobců dále prohloubily meziměsíční pokles po listopadových 0,2 % o 0,3 %. Tržní služby zlevnily v porovnání s minulým měsícem o 0,3 %. Ceny stavebních prací stejně jako v minulém měsíci meziměsíčně stagnovali.

Spořicí účet nově s úrokovou sazbou až 4,55 % ročně

Investice 16.01.2012 | 10:34 0 Komentářů

WPB Capital, spořitelní družstvo, nabízí nově ke každému spořicímu účtu s výpovědní lhůtou 3 a více let bonus 0,2 % p.a. k platné úrokové sazbě. Maximální dosažitelná úroková sazba tak dosahuje až 4,55 procent ročně.

PROSINEC 2011: platby kartou u ZUNO Bank vzrostly o 180 procent

Banky ZUNO Bank 16.01.2012 | 10:07 0 Komentářů

Dlouhodobý trend založený na čím dál oblíbenějším placení kartou se potvrdil i na sklonku loňského roku. Prosinec byl za poslední kvartál roku 2011 nejsilnějším měsícem v počtu provedených transakcí i objemu útrat, které Češi kartou zaplatili.

Společnost KLV Consulting poskytuje kompletní odbornou pomoc

Investice KLV Consulting 13.01.2012 | 15:10 1 Komentář

Mnozí čeští investoři hlásí jednotlivě statisícové až milionové ztráty ročně v důsledku pochybení obchodníků s cennými papíry, jimiž jsou zastupováni. Poškození investoři mohou hledat podporu u společnosti KLV Consulting, která jim jako jediná v České republice nabízí kompletní odbornou pomoc. Její představitelé se aktivně podílí na vytvoření kapitálového trhu bez právních defektů.

Klienti Kooperativy si k povinnému ručení mohou připojistit škodu způsobenou zvířetem

Rozšíření pojistné ochrany vozidel o škody způsobené zvířetem nabízí Kooperativa od nového roku ve svém produktu NAMÍRU. „Zjistili jsme, že v havarijním pojištění kromě tisíců škod na čelních sklech také každoročně řešíme přes 1500 škod způsobených srážkou se zvířetem. V poslední době se zvýšil i počet případů poškozené elektroinstalace a brzdové nebo chladící soustavy vozidla od zvířat.  Proto jsme tato připojištění nabídli ...