Tiskové zprávy

Spořicí účet nově s úrokovou sazbou až 4,55 % ročně

Investice 16.01.2012 | 10:34 0 Komentářů

WPB Capital, spořitelní družstvo, nabízí nově ke každému spořicímu účtu s výpovědní lhůtou 3 a více let bonus 0,2 % p.a. k platné úrokové sazbě. Maximální dosažitelná úroková sazba tak dosahuje až 4,55 procent ročně.

PROSINEC 2011: platby kartou u ZUNO Bank vzrostly o 180 procent

Banky ZUNO Bank 16.01.2012 | 10:07 0 Komentářů

Dlouhodobý trend založený na čím dál oblíbenějším placení kartou se potvrdil i na sklonku loňského roku. Prosinec byl za poslední kvartál roku 2011 nejsilnějším měsícem v počtu provedených transakcí i objemu útrat, které Češi kartou zaplatili.

Společnost KLV Consulting poskytuje kompletní odbornou pomoc

Investice KLV Consulting 13.01.2012 | 15:10 1 Komentář

Mnozí čeští investoři hlásí jednotlivě statisícové až milionové ztráty ročně v důsledku pochybení obchodníků s cennými papíry, jimiž jsou zastupováni. Poškození investoři mohou hledat podporu u společnosti KLV Consulting, která jim jako jediná v České republice nabízí kompletní odbornou pomoc. Její představitelé se aktivně podílí na vytvoření kapitálového trhu bez právních defektů.

Klienti Kooperativy si k povinnému ručení mohou připojistit škodu způsobenou zvířetem

Rozšíření pojistné ochrany vozidel o škody způsobené zvířetem nabízí Kooperativa od nového roku ve svém produktu NAMÍRU. „Zjistili jsme, že v havarijním pojištění kromě tisíců škod na čelních sklech také každoročně řešíme přes 1500 škod způsobených srážkou se zvířetem. V poslední době se zvýšil i počet případů poškozené elektroinstalace a brzdové nebo chladící soustavy vozidla od zvířat.  Proto jsme tato připojištění nabídli ...

J&T BANKA uvádí na kapitálový trh další emisi dluhopisů – JOJ MEDIA HOLDING

Investice 12.01.2012 | 16:40 0 Komentářů

J&T BANKA úspěšně umístila na trh veřejnou emisi podnikových dluhopisů slovenské holdingové společnosti JOJ Media House a.s., která vlastní, spravuje a financuje podíly a účasti ve společnostech z oblasti mediálního průmyslu. Jde o čtyřleté obligace v celkovém objemu 25.000.000 EUR. Nominální hodnota dluhopisu je 1.000 EUR. Dluhopisy aktuálně se 7% p.a. výnosem do splatnosti jsou obchodovatelné na bratislavské Burze cenných papírů.

ČESKÁ POJIŠŤOVNA ZÁSADNĚ INOVUJE KLIENTSKOU ZÓNU

Klienti České pojišťovny mohou od dnešního dne využívat všech výhod rozšířené a zásadně inovované klientské zóny. Díky její jednoduché a intuitivní struktuře a propracovanému obsahu získají snadný přístup k důležitým informacím a obsluze svých pojistných smluv či k nahlášení a sledování řešení škodní události. To vše samozřejmě zcela zdarma 24 hodin denně a 7 dní v týdnu nejen na webu, ale od konce ledna také prostřednictvím nové ...

ING Konto obsadilo v soutěži Zlaté euro třetí příčku a potvrdilo tak své kvality

Banky ING Bank 11.01.2012 | 16:10 0 Komentářů

Spořicí účet ING Konto se i ve druhém ročníku soutěže Zlaté euro umístil na medailové pozici. Letošní bronzová pozice znovu potvrzuje stabilitu a kvalitu produktu ING Konto.

Partnerské hádky ovlivňují chování za volantem a zvyšují riziko dopravní nehody

Sedáte-li za volant po hádce s partnerem, zvyšuje se pravděpodobnost, že zapříčiníte dopravní nehodu. Vyplývá to z průzkumu pojišťovny MORE THAN, sesterské společnosti DIRECT Pojišťovny, jenž proběhl mezi řidiči ve Velké Británii. Více než třetina (36 %) respondentů totiž uvedla, že těsně po hádce věnují méně pozornosti řízení, zatímco dalších 19 % přiznává, že po partnerské rozepři řídí roztěkaně. DIRECT Pojišťovna proto řidičům ...

Raiffeisen: střední a východní Evropu dále ovlivňují výkyvy eurozóny

Makro Raiffeisenbank 11.01.2012 | 15:42 0 Komentářů

Růst HDP v regionu střední a východní Evropy by měl letos dosáhnout 2,0 procenta, zatímco eurozóna by měla skončit v recesi a vykázat pokles o jedno procento. Česká ekonomika příští rok oslabí o 1,2 procenta. Dluhová krize eurozóny bude mít nadále negativní dopad i na vývoj akciových trhů.

Pro český hypoteční trh byl loňský rok druhým nejúspěšnějším v historii

Podle odhadu Hypoteční banky, jedničky na českém hypotečním trhu, dosáhl trh za rok 2011 objemu 117 miliard korun, což představuje zhruba 40 procentní nárůst oproti roku 2010. Hypoteční trh v České republice tak zaznamená loňský rok jako druhý nejúspěšnější za celou svou historii. Hypoteční banka v roce 2011 poskytla úvěry na bydlení v celkové výši 35 miliard korun.

Kam investovat?
Nejnovější komentáře
 • R.Novotný: Česká koruna v době koronavirové. Máme čekat inflaci?

  SMYSL TEĎ PRODÁVAT DEVIZOVÉ REZERVY, jak píše pan Veinert v HN? *** Pokud by ČNB skutečně začala nějak rozpouštět devizové rezervy, třeba ve snaze mírnění volatility kurzu nebo uklidnění trhu, mohla by i slíznout zisk z vydařené spekulace nákupu cizoměnových aktiv v ...

 • R.Novotný: Změna mandátu ČNB? Utéci od korunových aktiv?

  Pane Fulde, fantome tohoto serveru, díky za komentář i vysvětlení některých aspektů, které popisují změny soudobého finančního systému. Je zřejmé, že se vyznáte. Jste investiční bankéř, co neví co ve volném čase? Akademik na penzi? Ony intervence jsou samostatným ...

 • Anna: Koronavirus a storno dovolené: Jaké máte možnosti?

  Ano, to je taky možnost, na kterou jsme byla upozorněna. ČOI již o problému určitě ví. Pokud je to tak, že má CK čas 14 dní od zrušeného zájezdu na výplatu peněz po odstoupení od smlouvy, končí mi lhůta někdy 16.4. Zatím se mnou CK vůbec nekomunikuje. Někde jinde jsme se ...

 • ČOI: Koronavirus a storno dovolené: Jaké máte možnosti?

  A co tak informovat o těchto problémech ČOIku (Českou Obchodní Inspekci)? A všichni!

 • Anonym: Koronavirus a storno dovolené: Jaké máte možnosti?

  Dobry den, jsem ve stejne situaci, mam stejnou zkusenost s CK BlueStyle. Pokud by jste si chtela vymenit zkusenosti, napiate na email toon zavinac centrum.cz.

D&B: Investiční klima v Evropě se stále zhoršuje

V loňském roce poradenská společnost Dun & Bradstreet snížila rating dvanácti evropským státům, zatímco ke zvýšení přistoupila v sedmi případech. V rámci Evropy má podle hodnocení D&B aktuálně nejpříznivější investiční klima Německo před Švýcarskem, Norskem, a Švédskem. Svými politickými, ekonomickými a obchodními analýzami, které D&B zpracovává pro 134 zemí světa, upozorňuje na rizika plynoucí z obchodního styku.

Akcie na majitele jsou netransparentní, jejich zrušení ale skutečného vlastníka nemusí neodhalit

Investice 11.01.2012 | 12:12 0 Komentářů

Akcie na majitele v listinné podobě jsou považovány za ideální nástroj korupce. Jsou totiž silně netransparentní a jejich skutečného vlastníka lze těžko dohledat. V poslední době se proto čím dál častěji diskutuje o jejich zrušení a nutnosti přepsat veškeré tyto akcie na konkrétního majitele. „Takový postup je ovšem finančně i časově velmi nákladný, navíc ne vždy zrušení anonymních akcií pomůže stoprocentně rozkrýt celou akcionářskou ...

Trhy IPO zlepšují své vyhlídky po slabém konci roku 2011

Evropský trh primárních emisí (IPO)uzavřel náročný rok 2011. Ve čtvrtém kvartále 2011 proběhlo 78 IPO, které vynesly pouhých 866 milionů eur. Oproti předchozímu čtvrtletí to představuje propad o 81 %, meziročně je to o 83 % méně. Výsledky přinesl aktuální průzkum PwC IPO Watch Europe, který každého čtvrt roku mapuje evropský trh primárních emisí.

Jakou investiční náladu přinesl rok 2011 a co nás čeká v tomto roce?

Investice ČSOB 10.01.2012 | 15:30 0 Komentářů

Rok 2011 byl rokem změn postojů a názorů. Do té doby stabilní základy Evropské unie začaly korodovat a nad západním světem se objevil mrak další finanční krize. Jak se to projevilo na změně investičního klimatu a nálady?

Allianz připravuje cestovní pojištění pro první vesmírné turisty

Společnost Allianz Global Assistance, která je světovou jedničkou v cestovním pojištění a v České republice působí pod značkou AGA International, uzavřela smlouvu s Mezinárodní asociací pro vesmírnou dopravu (ISTA) o krytí rizik, spojených s cestováním do vesmíru. Turistům umožní pojištění na cestu mimo Zemi, a to nejenom v jejím průběhu, ale také před a po ní. Společnost Virgin Galactic nedávno oznámila, že první komerční lety do vesmíru má ...

LBBW je podle evropských zátěžových testů bezpečnou bankou

Banky Expobank 10.01.2012 | 15:18 0 Komentářů

Německá LBBW splňuje podle výsledků zátěžových testů Evropského bankovního úřadu již nyní 9% míru kapitálové přiměřenosti, která bude od evropských bank nově vyžadována od června 2012. Řada zahraničních bankovních společností vlastnící české banky této hranice zatím nedosahuje.

Bez pojištění odpovědnosti se ze sjezdovky nepouštějte!

Pojištění 10.01.2012 | 15:15 0 Komentářů

Pojištění odpovědnosti by mělo patřit k výbavě každého lyžaře a snowboardisty, který vyráží na zimní dovolenou do zahraničí. Běžnou srážkou na sjezdovce můžete způsobit škodu ve výši několika milionů korun. Pokud toto pojištění podceníte, můžete se vrátit z dovolené s doživotním dluhem.

AXA a Partners prohlubují spolupráci a nabízejí kobrandovanou platební kartu

Banky AXA Bank 10.01.2012 | 12:38 0 Komentářů

Nová verze AXA karty, platební karty pro klienty finanční skupiny AXA, nese logo poradenské společnosti Partners. Klienti, kteří si prostřednictvím Partners sjednají produkt skupiny AXA, mají možnost vstoupit do věrnostního programu AXA CLUB a čerpat jeho výhody. 

Pro zvýšení finanční gramotnosti je nezbytná kombinace finančního vzdělávání a efektivní regulace chránící spotřebitele

Podle odborníků oslovených v průzkumu, který pro Vysokou školu ekonomickou v Praze a Citi Foundation realizovala společnost STEM/MARK, lze pozitivního efektu při zvyšování finanční gramotnosti dosáhnout pouze kombinací finančního vzdělávání a efektivní regulace, která by eliminovala praktiky poškozující spotřebitele. Rizika, která s sebou přináší finanční negramotnost, se nejčastěji projevují v nadměrné zadluženosti domácností. Nejvíce ohroženi ...

Česká spořitelna představila novou poradenskou službu určenou podnikatelům zvažujícím expanzi do zemí Evropské unie

Kancelář EU Office České spořitelny spustila novou poradenskou službu Průvodce podnikáním v EU, která je určena českým podnikatelům zvažujícím založení podnikání v zemích Evropské unie. Oblíbený Měsíčník EU aktualit České spořitelny již osm let přináší svým čtenářům nejdůležitější ekonomické informace z Evropské unie.