Tiskové zprávy

Češi vítají Nařízení Evropské Unie… pokud ovšem neohrozí jejich peněženky!

Opatření EU, jejichž důsledkem je potřeba něco platit, převzít odpovědnost za své jednání, nebo když se nám „sahá“ na naše národní tradice, vnímáme velmi negativně.

Prestižní magazín Global Finance ocenil UniCredit jako nejlepší banku regionu CEE

V pořadí pátý ročník Best Supply Chain  Award, za nejlepší finanční produkty pro poskytovatele služeb v dodavatelském řetězci zná své vítěze. UniCredit potvrdila roli absolutní jedničky v regionu střední a východní Evropy. Ocenění bude slavnostně předáno v průběhu října 2012 na odborné konferenci SIBOS v japonské Osace. Je to již druhé a velmi prestižní ocenění po ceně Best Trade Finance Bank z konce ledna 2012, čímž se skupina UniCredit ...

5 nejčastějších úrazů v létě. V letním období riziko vzniku úrazu prudce roste

Kalendářní léto sice začne až za pár týdnů, ale letní teploty, které nás lákají do přírody a na sportoviště, už panují. Právě v tomto období prudce stoupá pravděpodobnost vzniku úrazu. ČSOB Pojišťovna sestavila podle svých statistik žebříček pěti nejčastějších úrazů, na něž by si lidé měli dávat obzvlášť pozor.

Generálním ředitelem AXA Bank pro ČR a Slovensko se stal Ladislav Kročák

Banky AXA Bank 28.05.2012 | 09:32 0 Komentářů

Ladislav Kročák je od 1. května novým generálním ředitelem AXA Bank pro Českou republiku a Slovensko.

Fortuna: Rath vyfasuje 7 let, odsedí si je ve Vinařicích

Investice 25.05.2012 | 15:03 0 Komentářů

Bookmakeři Fortuny svým druhým kursovým setem ke kauze Davida Ratha naznačili, jaký dopad by na exhejtmana jeho korupční skandál mohl mít. Nejpravděpodobněji se jeví varianta, že Davida Ratha stihne nepodmíněný trest odnětí svobody ve výši 5 až 7 let (1,55:1), vyhlášenému nápravnému zařízení ve Valdicích (40:1) nebo na Mírově (50:1) se ale vyhne. Trest si odpyká v přeci jen útulnějším prostředí Vinařické věznice (4:1).

Seminář ve Zlínském kraji k dluhové problematice

Členská poradna Asociace občanských poraden působící ve Valašském Meziřičí uspořádala dne 25.5. 2012 od 9h v prostorách Krajského úřadu Zlínského kraje seminář k dluhové problematice. Cílem pořádání semináře je nejen zvýšení informovanosti o aktivitách v oblasti dluhové problematiky, ale také předání praktických zkušeností, které jsou pro odbornou veřejnost velice cenné. Na semináři vystoupili zástupci občanských poraden a dalších ...

Povinné ručení s vyšším krytím škod je dražší až o 36 %, řidičům se však vyplatí

Pojištění 25.05.2012 | 09:10 0 Komentářů

Za povinné ručení s pojistným krytím vyšším než zákonem stanovené minimum 35 milionů Kč zaplatí řidiči až o 36 % více, získají však další výhody a připojištění. Ukázaly to modelové kalkulace portálu ČeskéPojištění.cz, který porovnává produkty většiny pojišťoven na českém trhu. Zatímco majitel tuzemského nejprodávanějšího vozu Škoda Fabia zaplatí na povinném ručení s nejnižším pojistným krytím 1258 Kč ročně, v případě ...

V akci „Opel Volby“ k novému vozu spousta výhod od UNIQA

V rámci akce „OPEL VOLBY“ přichází značka OPEL ve dnech 1. – 2. června 2012 s mimořádnou nabídkou: zákazníci mají na výběr z modelů OPEL za skvělé ceny a navíc si mohou zvolit 3 benefity. UNIQA se stala exkluzivním pojišťovacím partnerem této události. I ona si připravila výjimečné výhody pro pojištění takto pořízených automobilů, a to jak pro prodej za hotové, tak i v případě financování. Užitečná je především asistenční ...

Bankomaty GE Money Bank nabízí odměnu 2 tisíce korun na úvěrové produkty

Banky Moneta Money Bank 24.05.2012 | 14:48 0 Komentářů

Na všech bankomatech GE Money Bank mohou noví klienti získat odměnu 2 tisíce korun při sjednání Expres půjčky nebo Konsolidace půjček. Po vložení karty a zadání PIN kódu si vytisknou slevový kupón, který lze uplatnit na kterékoliv pobočce GE Money Bank. Při uzavření smlouvy o Expres půjčce nebo Konsolidaci půjček pak získají jednorázovou odměnu 2 tisíce korun na svůj běžný účet. Akční nabídka na bankomatech GE Money Bank trvá až do ...

Nový Splátkomat.cz prozradí, která půjčka je opravdu nejvýhodnější

Internetová aplikace Splátkomat.cz v novém designu rozšiřuje své služby o možnost porovnání všech poskytovaných půjček na trhu. V detailní kalkulačce je nyní možné zadat zahájení čerpání původních úvěrů, které klient má zájem sloučit a příslušnou banku nebo finanční společnost jako poskytovatele. Nový Splátkomat.cz vypočítá, kolik klient ušetří, pokud své závazky sloučí do jednoho závazku, pomocí výhodné Presto půjčky. Klienti ...

Nejnovější komentáře
Kam investovat?
MPSV SPUSTILO NOVÝ WEB O DŮCHODOVÉ REFORMĚ

Penze 24.05.2012 | 14:28 0 Komentářů

Ministerstvo práce a sociálních věcí dnes spustilo nový web o důchodové reformě. Na adrese http://duchodovareforma.mpsv.cz občané najdou přehledně a srozumitelně vysvětleno vše podstatné, co se reformy penzí týká. Stránky jsou členěny do tematických kategorií a přináší přehled nejdůležitějších změn, které začnou platit po startu reformy od ledna 2013. 

RBI ZDVOJNÁSOBILA ZISK A VÝRAZNĚ POSÍLILA KAPITÁL

Banky Raiffeisenbank 24.05.2012 | 08:38 0 Komentářů

Raiffeisen Bank International AG (RBI) vykázala v prvním čtvrtletí konsolidovaný zisk ve výši 541 milionů eur, což představuje meziroční nárůst o 100,4 procenta. Zisk před zdaněním vzrostl o 69 procent na 685 milionů eur a zisk po zdanění o 88 procent na 574 milionů eur. Výnos na akcii se tak zvýšil z 1,13 eura na 2,52 eura.

ING Bank ukončila v České a Slovenské republice poskytování leasingových služeb

Banky ING Bank 23.05.2012 | 16:13 0 Komentářů

ING Bank se na základě strategické analýzy rozhodla ukončit poskytování leasingových služeb prostřednictvím ING Lease v České a Slovenské republice. ING Lease bude nicméně nadále pokračovat ve správě svého stávajícího portfolia a dodrží veškeré existující závazky vyplývající z uzavřených smluv.

Platebním kartám pomalu odzvání, platit se bude mobilem

Podle celosvětové sítě poradenských společností KPMG rozšiřování smartphonů a tabletů zvyšuje poptávku po platbách pomocí mobilních zařízení (tzv. m-platbách). Hybatelem růstu jsou zejména technologie NFC (Near Field Communication) a mobilní aplikace. Klíčovým faktorem úspěchu jednotlivých řešení m-plateb je pak vedle ekonomičnosti také jejich bezpečnost.

Každý čtvrtý člověk čerpá v zahraničí svoji pojistku

Pojištění 23.05.2012 | 13:41 0 Komentářů

Na období dovolených se těší snad všichni, ale jen málokdo si dokáže představit, že by mu dovolenou dokázala pokazit nějaká nemoc či nepříjemnost. Nicméně ze statistik pojišťoven vyplývá, že každý čtvrtý pojištěný člověk v zahraničí svoji pojistku čerpá.

Novým místopředsedou AKAT ČR se stal Jan Vedral ze společnosti Conseq Investment Management, a. s.

Valná hromada Asociace pro kapitálový trh České republiky (AKAT ČR) zvolila nového místopředsedu. Tím se stal Jan Vedral, předseda představenstva a hlavní manažer Conseq Investment Management, a. s., který tak bude automaticky i členem Výkonného výboru.

Překážka v oddlužení. Špatně vyplněná žádost

Snaha v případě podání insolvenčního návrhu nestačí. Žádost o oddlužení musí být soudu doručena se všemi náležitostmi a v odpovídající formě. Pokud tomu tak není, je šance uspět takřka nulová. O tom se ve velké míře přesvědčují žadatelé, kteří se rozhodli vyplnit žádost sami. „Většina lidí potřebuje odbornou pomoc. Důkazem je, že 90% lidí, kteří využili nabídky služeb serveru Oddluzenisnadno.cz, se nejdříve sami pokusili ...

Chybí platforma na ochranu věřitelů

Laurent Mignon jmenován předsedou představenstva společnosti

Investice 22.05.2012 | 16:11 0 Komentářů

Představenstvo společnosti Coface dne 15.května 2012  jmenovalo Laurenta Mignona předsedou  představenstva společnosti. Laurent Mignon je generálním ředitelem (CEO) společnosti Natixis, která je akcionářem společnosti Coface. Funkci předsedy představenstva Coface přebírá po Françoisi Davidovi, jehož mandát skončil.

Počet stažení mobilních aplikací bank v ČR přesáhl 100 tisíc

Mobilní aplikace bank v České republice nabírají na popularitě. V celkovém součtu už bohatě přesáhly hranici 100 tisíc stažení z online obchodů jednotlivých mobilních platforem. Vyplývá to z ankety serveru Médiář.cz mezi tuzemskými bankovními domy.