Tiskové zprávy

Citibank jmenovala nového generálního ředitele

Banky Citibank 01.11.2012 | 13:28 0 Komentářů

Novým generálním ředitelem Citibank Europe plc pro Českou republiku byl s účinností od 1. listopadu 2012 jmenován Michal Nebeský (*1967). Ten v nové pozici naváže na svého předchůdce Shahmira Khaliqa, který pokračuje ve své kariéře v newyorské centrále Citibank.

Pražané si spoří na důchod o 45 % více, než je celostátní průměr

Penze Swiss Life Select 01.11.2012 | 12:57 0 Komentářů

Za první tři kvartály letošního roku si lidé v Praze ukládali na penzijní připojištění v průměru 1 308 korun měsíčně. Tato částka převyšuje o 413 korun celostátní průměr úložek klientů RENTIA, divize AWD ČR. Vyplývá to z aktuálních statistik RENTIA za období od ledna do září 2012. Pražané se ve spoření na důchod pohybují dlouhodobě nad celostátním průměrem, což koresponduje i s jejich vyššími platy.

Kolik stojí naše nešikovnost? V průměru 12 000 korun

Pojistit si vlastní nešikovnost, ať už v zaměstnání nebo jinde, kde se běžně pohybujeme, se stalo hitem. Za jediný rok, tedy od doby, kdy ČSOB Pojišťovna nabízí pojištění odpovědnosti jako samostatný produkt, si jej pořídilo už přes 20 tisíc klientů. Ti vlastní nešikovností způsobili takřka 1200 škod, jejichž průměrná výše dosáhla 12 tisíc korun.

UniCredit Bank nabízí nejvyšší bonus za sloučení úvěrů

UniCredit Bank vychází vstříc novým i stávajícím klientům, kteří chtějí sloučit své úvěry, kontokorenty a kreditní karty. Od 1. listopadu mohou využít „PRESTO Půjčku – sloučení úvěrů“ za zvýhodněných podmínek. Několik půjček nahradí jedinou s výhodnější sazbou a kromě úspory získají ihned odměnu ve výši 3 500 Kč, která je jednou z nejvyšších poskytovaných na trhu. Dále tak mohou získat bezúčelově další nové finance a ...

Raiffeisen penzijní společnost se může podílet na penzijní reformě, získala od české národní banky licenci

Penze Raiffeisenbank 01.11.2012 | 11:33 0 Komentářů

Raiffeisen penzijní společnost získala od České národní banky povolení k činnosti penzijní společnosti a k provozování důchodového a penzijního spoření. 

Colosseum povede Štěpán Pírko

Investice Colosseum, a.s. 31.10.2012 | 16:40 2 komentáře

Jeden z největších tuzemských obchodníků s cennými papíry vyměnil své vedení. Dosavadního předsedu představenstva Jiřího Šťastného vystřídal Štěpán Pírko, hlavní portfolio manager a také člen představenstva. Důvodem je změna akcionářské struktury, kde Štěpán Pírko odkoupil podíly dvou společníků a stal se majoritním akcionářem společnosti. S touto událostí je spojena i nová strategie firmy, která spočívá ve větší orientaci na služby ...

Komerční banka získala ocenění v soutěži web top 100

Banky Komerční banka 31.10.2012 | 15:30 0 Komentářů

Komerční banka zvítězila v kategorii Banky v soutěži Web Top 100.  Byly tak oceněny inovace a změny, ke kterým KB v posledním roce na korporátních webových stránkách přistoupila. 

Projekt s názvem Less bank, more life pro ZUNO zvítězil mezi 50 nejlepšími na světě

Banky ZUNO Bank 31.10.2012 | 15:28 0 Komentářů

Uvedení online banky ZUNO na trh zajistilo prestižní ocenění PR agentuře Dynamic Relations. Ta si včera ze slavnostního gala v americkém Miami odnesla Global SABRE Award. Za stejný projekt s názvem Less bank, more life agentura získala ocenění EMEA Sabre Award už letos v květnu. Tentokrát uspěla i na celosvětovém poli.

Česká spořitelna nabízí klientům bonus 3 000 Kč ke každé nově sjednané Půjčce

Banky Česká spořitelna 31.10.2012 | 11:21 1 Komentář

Klienti České spořitelny, kteří si pořídí hotovostní úvěr Půjčku, získají bonus 3 000 korun na účet vedený u České spořitelny. Akce probíhá od 1. listopadu do 24. prosince 2012 a platí pro všechny nově sjednané Půjčky. Klienti, kteří si v daném období sjednají více úvěrů, získají bonus pouze jednou. Navíc si mohou klienti u své Půjčky zdarma změnit výši splátky, a to i opakovaně.

J&T BANKA nadále roste. Zisk ve třetím čtvrtletí přesáhl 900 milionů korun

Banky J&T Banka 31.10.2012 | 11:19 0 Komentářů

J&T Banka i ve třetím čtvrtletí udržela trend dynamického růstu. Podle předběžných konsolidovaných výsledků k 30. 9. 2012 meziročně dosáhla 38% nárůstu bilanční sumy na 87 mld. korun a trojnásobného růstu provozního zisku, který přesáhl 1,5 mld. korun. Zisk po zdanění činil více než 900 milionů korun.

Kam investovat?
Nejnovější komentáře
 • Pavel Filip: 4 důvody, proč se nevyplatí spoléhat na státní penzi

  RF: Koupěschopní důchodci jako conditio sine qua non fungující ekonomiky? Tak to je dobrý vtip. Já myslím, že všichni umíme trochu počítat a víme, jakou část produkce vygeneruje nepracující člověk a jakou část naopak spotřebuje. Vzniká tam jakási diskrepance, jestli mi ...

 • Richard Fuld: Pro koho je výhodný český důchodový systém?

  České koruně se přezdívalo Rambo, protože stále posilovala, bez ohledu na to, že se ČR kontinuálně zadlužovala. Toto období skončila až ČNB oním kurzovým závazkem. A zadlužovat se nebude pouze ČR. Demografické a jiné problémy budou v budoucnu doléhat na všechny ...

 • Richard Fuld: 4 důvody, proč se nevyplatí spoléhat na státní penzi

  Přesně tak. Drtivá většina si stěžovat nebude (nepočítám-li notorické bručouny, kterým se nelíbí vůbec nic). A kvůli té hrstce sobců, co si spočetli a vykřikují, že kdyby si ty odváděné peníze šetřili a investovali, tak by HYPOTETICKY měly v důchodu mnohem vyšší ...

 • Richard Fuld: 4 důvody, proč se nevyplatí spoléhat na státní penzi

  Ta Vaše kalkulačka počítá jen jednu stranu problému a ignoruje genocidu generací důchodců, kterým by neměl kdo odvádět na důchody, pokud by se Vámi polovičatě kalkulované "řešení" uvedlo do praxe. Tohle je běžný "početní" omyl současných sebestředných mladých sobců, ...

 • Ondra: Pro koho je výhodný český důchodový systém?

  Ano to je pravda, ale jde o to, že může oslabovat výrazně měna, pokud se budeme hodně zadluzovat. A velké oslabení měny poškodí ekonomiku a může vést k velké inflaci

ČSOB Flexi půjčky se přizpůsobí potřebám klientů

Banky ČSOB 31.10.2012 | 11:18 0 Komentářů

Pro klienty, kteří potřebují půjčit peníze rychle a bez zbytečných překážek a omezení, přichází ČSOB s konceptem Flexi půjček. Banka nabízí řadu výhodných úvěrových produktů, které může klient kombinovat, upravit si je podle svých potřeb a současně neztratit přehled o svých závazcích. Navíc od začátku listopadu do poloviny prosince mohou klienti využít akční nabídky v podobě předčasného splacení zdarma.

Zábavná Penzička je na webu, facebooku i na YouTube

Kampaň Penzijního fondu České pojišťovny s názvem Penzička již dva týdny baví televizní diváky a kvarteto zestárlých komiků shlíží i z billboardů a tiskové inzerce. Kampaň je nyní kompletní i v digitálním světě. Webové stránky penzicka.cz doplňuje facebookový profil a YouTube kanál, na kterém jsou všechny zábavné skeče ke zhlédnutí.

Stagnace českého pojistného trhu pokračuje

Pojištění 30.10.2012 | 16:38 0 Komentářů

Podle údajů České asociace pojišťoven (ČAP) i nadále pokračuje stagnace vývoje českého pojistného trhu. Předepsané pojistné posílilo meziročně za 3. čtvrtletí roku 2012 o pouhých 0,2 %.

Allianz pojišťovna upozorňuje: Na Dušičky jsou silnice rizikovější

Svátek Památky zesnulých se už nezadržitelně blíží a spolu s ním také častější cestování mnohých Čechů napříč celou republikou, aby uctili památku svých zemřelých příbuzných. Allianz pojišťovna eviduje z dušičkových cest uplynulých let stovky pojistných událostí. Jejich nejčastější příčinou byly nepřizpůsobení jízdy stavu vozovky, rychlost a také mikrospánek. Řidiči by proto letos neměli podceňovat únavu a raději se vyvarovat ...

Čtyřicátým členem sdružení SOLUS se stala Česká pojišťovna, do činnosti sdružení se tak zapojuje již sedmý sektor

Česká pojišťovna se stala 40. členem sdružení SOLUS. Zapojení největší pojišťovny na českém trhu do činnosti sdružení je dalším milníkem v historii jeho činnosti. V rámci sdružení SOLUS nyní spolupracují společnosti ze sedmi tržních sektorů: nebankovní finanční instituce, banky, mobilní operátoři, distributoři energií, stavební spořitelny, obchodní řetězec a nově také pojišťovna.

Lidé jsou zatím k výnosům fondů II. pilíře skeptičtí, při jejich využití by si však polepšili o 1 371 Kč měsíčně

Penze 30.10.2012 | 13:08 0 Komentářů

Do fondů II. pilíře by občané České republiky mohli mít možnost vstupovat od ledna 2013. Účast ve II. pilíři by celkový důchod zvýšila nejčastěji o 1 371 Kč měsíčně. Vyplývá to z analýzy výsledků komplexní důchodové kalkulačky nezávislého portálu DůchodováReforma.cz. Kalkulátor se stal oblíbeným nástrojem pro orientaci v zabezpečení na penzi a denně ho využije 240 uživatelů.

Česká spořitelna zvýšila za tři čtvrtletí 2012 konsolidovaný čistý zisk (IFRS) o 23,4 % na 11,79 mld. Kč, provozní zisk vzrostl o 1,1 % na 19,49 mld. Kč

Česká spořitelna vykázala k 30. září 2012 neauditovaný konsolidovaný čistý zisk počítaný podle mezinárodních standardů pro finanční výkaznictví (IFRS) ve výši 11,79 mld. Kč, meziročně vzrostl o 23,4 % z 9,56 mld. Kč. Provozní zisk se meziročně zvýšil o 1,1 % na 19,49 mld. Kč.

KLIENTI KOMERČNÍ BANKY ZÍSKALI NA DOTACÍCH DALŠÍCH 6 MILIONŮ KORUN

Banky Komerční banka 29.10.2012 | 16:57 0 Komentářů

Komerční banka vyplatila v minulém týdnu ze zdrojů Evropské investiční banky municipálním klientům další dotace, tentokrát ve výši 3 milionů Kč. Další necelé 3 miliony poskytla banka korporátním klientům formou zvýhodněné úrokové sazby k úvěrům.  

Novinka LBBW Bank CZ: garantované strukturované depozitum TOP BRANDS

Banky 29.10.2012 | 16:47 0 Komentářů

LBBW Bank CZ spouští v pondělí 29. 10. 2012 prodej nového produktu – strukturovaného depozita TOP BRANDS. Jedná se o depozitum se zajímavým úrokem 11 % za 3 roky. Díky garanci je klientovi zaručena 100% návratnost vložených prostředků. Nabídka je časově omezena do 20. 11. 2012.

Zapakatel.cz a Nadační fond PES V NOUZI pomáhají opuštěným a týraným psům

Investice 29.10.2012 | 15:13 0 Komentářů

Zapakatel.cz, jeden z největších českých slevových serverů, přichází s novou charitativní akcí. Pomoc opuštěným a týraným psům z celé ČR prostřednictvím sbírky Nadačního fondu PES V NOUZI umožňuje zakoupením voucherů za 20, 50, 100 nebo 500 Kč přispět na krmivo, operace, veterinární péči, rekonstrukci útulků, vyhledávání adoptivních rodin či prosazování legislativních změn.