Tiskové zprávy

Na český trh přichází nová metoda mobilních plateb: MasterCard Mobile

Banky MasterCard 21.06.2012 | 16:45 0 Komentářů

Společnost MasterCard Europe společně s partnery ČSOB, Era a Wincor Nixdorf, představuje na českém trhu novinku pro mobilní platby, službu MasterCard Mobile. Tato moderní platforma má široké uplatnění a umožňuje placení mobilním telefonem na internetu, ale např. i pro dárcovské platby, jízdné, placení v kamenných obchodech atp. MasterCard Mobile se rozebíhá i v okolních zemích. Na českém trhu bude fungovat od konce roku 2012, nyní se testuje beta verze.

Mobilní pobočka GE Money Bank vyráží do jihočeských obcí

Banky Moneta Money Bank 21.06.2012 | 16:18 0 Komentářů

GE Money Bank zahájila provoz mobilní pobočky. Rozšiřuje tak svou širokou distribuční síť o bankovní vůz, který zvýší dostupnost finančních služeb v menších obcích. Od konce června se mohou s pojízdnou pobočkou setkat obyvatelé měst v jižních Čechách, podle zájmu obcí se její pole působnosti rozšíří i do dalších regionů ČR. Zákazníkům nabízí všechny bezhotovostní služby jako standardní pobočka, má dvě prodejní přepážky pro ...

Zábavné i naučné léto s Era klubem

Blíží se letní prázdniny a s nimi i tradiční otázka pro většinu pracujících rodičů – jak co nejlépe zorganizovat léto pro děti? Era klub nabízí několik zajímavých tipů, kam mohou rodiče se svými ratolestmi vyrazit. Jedná se například o akce spojené s projektem Pernštejnský rok anebo o návštěvu Poštovny na Sněžce.

Fio banka navázala spolupráci se společností First Data

Banky 21.06.2012 | 14:44 0 Komentářů

First Data poskytne  Fio bance kompletní portfolio služeb. Významně tak mimo jiné podpoří vydávání jejích vlastních platebních karet i nové možnosti bezkontaktního placení.

Zpráva Squire Sanders a mergermarket ukazuje odraz ode dna v oblasti akvizic a fúzí chemických a průmyslových podniků

Investice 21.06.2012 | 14:37 0 Komentářů

Globální právní firma Squire Sanders ve spolupráci s mergermarket, přední nezávislou soukromou zpravodajskou službou specializující se na oblast akvizic a fúzí (M&A), zveřejnily studii celosvětové aktivity v oblasti M&A v sektoru průmyslových a chemických podniků do prvního čtvrtletí roku 2012, která ukazuje výrazný nárůst uzavíraných transakcí, jejichž hodnota je na nejvyšší úrovni od roku 2007.

RBI opět vyplatí dividendu 1,05 eur na akcii

Investice Raiffeisenbank 21.06.2012 | 14:25 0 Komentářů

Dnešní řádná valná hromada Raiffeisen Bank International AG (RBI) rozhodla o výplatě dividendy ve stejné výši jako v předchozím roce.

Allianz sestavila cenový žebříček lékařských zákroků v nejoblíbenějších destinacích Čechů. Evropský průkaz zdravotního pojištění nemusí stačit ani v Chorvatsku

Tisíce Čechů v těchto dnech plánují odjezd na dovolenou. Důležitý není pouze výběr správné destinace, ale i správného pojištění. Nemoc nebo úraz totiž nejen dokáží znepříjemnit každou dovolenou, ale bez pojištění léčebných výloh ji mohou i řádně prodražit. Z dovolené si místo zážitků můžete přivézt dluh za tisíce, nebo i desetitisíce eur. Allianz analyzovala, kolik stojí nejčastější zákroky ve vyhledávaných turistických ...

Triglav pojišťovna nabízí k úrazové pojistce cestovní pojištění online zdarma

Triglav pojišťovna spustila výhodnou akci s názvem Léto bez starostí. V rámci akce mohou klienti získat cestovní pojištění zdarma ve formě dárkového certifikátu. Podmínkou získání certifikátu je online sjednání úrazového pojištění na prodejním portálu Triglav24. Certifikát platí pro dvanáctidenní cestu v rámci celé Evropy a lze jej uplatnit při online sjednání cestovního pojištění kdykoli během letošního roku.

Fio banka spustila nový systém devizových směn v aplikaci e-Broker

BankyInvestice Fio banka 21.06.2012 | 11:48 0 Komentářů

Klienti, kteří investují s Fio bankou, mohou nově v pracovních dnech v čase 9:00 – 16:30 provádět on-line konverzi v aplikaci e-Broker za aktuální a výhodnější kurzy odvozené od aktuálního vývoje na devizovém trhu, a to pro objemy nad 10 tis. USD (a ekvivalent v jiných měnách).

Equa Bank otevírá ve třech regionech nové zastoupení pro malé a střední podnikatele

Banky Equa bank 21.06.2012 | 11:40 0 Komentářů

V Litoměřicích, Zlíně a Ostravě otevře Equa bank v tomto týdnu nová poradenská centra pro malé a střední podnikatele. Ve všech třech kancelářích budou podnikatelům k dispozici specialisté s dlouholetou zkušeností s financováním malých a středních podniků právě v daném regionu.

Kam investovat?
Nejnovější komentáře

Češi svůj důchod trávit u moře nechtějí

Penze 21.06.2012 | 00:16 0 Komentářů

Hranice věku odchodu do důchodu se prodlužuje. Pětina lidí si proto myslí, že se věku 70 let reálně vůbec nedožije. Muži si chtějí v důchodu hlavně užívat, naproti tomu ženy by současně rády žily s rodinou a vnoučaty. Představa podzimu života stráveného u moře Čechy překvapivě neláká. Vyplývá to z průzkumu agentury Ipsos pro Penzijní fond České pojišťovny.

Zvyšování rezerv Fondu pojištění vkladů zajišťují odvody bank, ale i efektivní správa portfolia a příjmy z konkursů

Banky 20.06.2012 | 17:19 0 Komentářů

Výsledky hospodaření Fondu pojištění vkladů za rok 2011 potvrzují efektivní zhodnocení svěřených prostředků. Zisk za loňský rok činil 402,1 mil. Kč. Pojištěné finanční instituce v loňském roce odvedly do Fondu 3,3 miliardy korun, celková částka ve správě Fondu vzrostla na 21,788 miliardy korun.

Rok po zavedení nového pojištění: Překonání hranice půl milionu pojištěných aut

Přesně před rokem ČSOB Pojišťovna uvedla na trh nový typ pojištění aut, který je oproti konkurenčním produktům jiný především v tom, že stanoví cenu nikoliv podle parametrů vozidla, ale podle parametrů jeho řidiče. Revoluční způsob vypočítávání ceny řidiče oslovil a v těchto dnech ČSOB Pojišťovna prolomila hranici pěti set tisíc pojištěných vozidel v  oblasti tzv. „povinného ručení“.    

První pojízdnou Českou spořitelnu využily už stovky lidí

Lidé z oblastí, kde jsou bankovní pobočky hůře dostupné či nedostupné, uvítali vůbec první projekt pojízdné banky v ČR s nadšením. Česká spořitelna strávila se svou pojízdnou pobočkou v jihočeském Bavorově a v Bernarticích bezmála dva měsíce, během kterých její služby využilo více než 620 místních klientů. 

Pamětní stříbrná mince k výročí 100 let od narození Kamila Lhotáka

Česká národní banka vydává pamětní stříbrnou minci 200 Kč, která připomene 100 let od narození českého malíře, grafika a ilustrátora Kamila Lhotáka. Mince inspirovaná jeho dílem je v prodeji od 20. června 2012.

ZUNO = 100 000 KLIENTŮ

Banky ZUNO Bank 20.06.2012 | 10:23 0 Komentářů

Po 11 měsíčním působení na českém trhu a více než ročním působení na Slovensku online banka ZUNO překonala hranici 100 000 klientů, přičemž nového klienta získává každých 8 minut.

Fondy Pioneer Investments v květnu zabodovaly v novém hodnocení agentury Standard & Poor’s

Pioneer Funds –Euroland Equity obdržel ocenění „Gold“ a Pioneer Funds – Top European Players, který je od 8. června 2012 nově k dispozici také v měnově zajištěné třídě do české koruny, získal ocenění „Silver“ podle nové klasifikace ratingové agentury Standard & Poor’s. Nové hodnocení „S&P Capital IQ“ klade větší důraz na kvalitativní kritéria a zavádí stupně namísto ratingů – Platina pro nejlepší fondy, následovaná ...

Kooperativa s ŽABKOU myslí na děti

Blíží se období, ve kterém pojišťovny zaznamenávají výrazný nárůst úrazů u dětí. „Prázdniny a dovolené jsou z pohledu úrazů dětí nejkritičtější. V létě každoročně zaznamenáváme cca 10% nárůst počtu úrazů oproti ostatním měsícům“, říká Filip Král, ředitel Úseku pojištění osob v pojišťovně Kooperativa.

Patero užitečných tipů jak platit na dovolené v zahraničí

Měnit hotovost nebo platit kartou? Je výhodné vybírat na dovolené peníze z bankomatu? Pokud se rozhodnete platit kartou, budete se opravdu pohybovat jen v místech, kde jí platit lze? Podle průzkumů většina Čechů stále dává přednost hotovosti, kterou si obstarávají již před odjezdem do zahraničí. Ideální je přitom kombinovat oba způsoby.

CZECH TOP 100: Zisky českých firem stále stagnují, tržby však stoupají

Makro 19.06.2012 | 17:35 0 Komentářů

Letošní výsledky žebříčku CZECH TOP 100, který je vyhlašován již po osmnácté, loňská optimistická očekávání naplnily jen zčásti. Ukazatelé vývoje firem sice rostou, ale o poznání pomaleji než v roce 2010.