Tiskové zprávy

Významný personální přestup na českém finančním trhu

Bývalý generální ředitel Generali Pojišťovny Petr Kopecký (41) nastoupil v lednu 2012 do společnosti Broker Expert (člen skupiny Broker Consulting), která poskytuje nezávislé finanční poradenství a zprostředkování. Bude zde zastávat nejvyšší pozici v rámci obchodní sítě – zemský ředitel. Nástup Petra Kopeckého do Broker Expert potvrzuje trend změn finančního trhu posledních let. Odráží skutečnost,  že stále více odborníků vnímá silný ...

Triglav pojišťovna nabízí k úrazové pojistce cestovní pojištění zdarma

Triglav pojišťovna připravila výhodnou akci pro příznivce zimních sportů. Každý klient, který si v rámci této akce sjedná úrazové pojištění s pojistným ve výši minimálně 1500 Kč, zdarma získá i cestovní pojištění ve formě dárkového certifikátu. Certifikát lze uplatnit na pobočkách Triglav pojišťovny kdykoli během tohoto roku.  

Česká bankovní asociace: Oživení hospodářství může nastat ve druhém pololetí i když v roce 2012 jako celku bude ekonomika stagnovat.

V roce 2012 bude česká ekonomika stagnovat okolo –0,1 %. Hlavním důvodem je pravděpodobný hospodářský pokles v eurozóně, byť Německo, jako největší obchodní partner České republiky, zřejmě vykáže i v roce 2012 růst.  Shodli se na tom analytici sedmi tuzemských bank v ekonomické prognóze České bankovní asociace (ČBA).

LBBW Bank výzkum: lidé jsou opatrnější na své výdaje

Banky Expobank 17.01.2012 | 11:16 0 Komentářů

Výzkum LBBW Bank z listopadu 2011 ukázal jednak spokojenost lidí se svou stávající bankou a neochotu ji měnit a zároveň ukázal zvyšující se finanční zodpovědnost respondentů a opatrnost díky poučení z předchozí ekonomické krize a v souvislosti s hrozbou další. Zajímavé jsou v této souvislosti výsledky zátěžových testů Evropského bankovního úřadu z prosince 2011. Ty ukázaly, že LBBW splňuje požadovanou přísnější míru kapitálové ...

Zajistěte se na budoucnost dvojnásobně

Penze 16.01.2012 | 15:39 0 Komentářů

Raiffeisen stavební spořitelna a AXA penzijní fond připravily pro klienty speciální nabídku. Každý, kdo si u finančních poradců RSTS uzavře do 16.4. 2012 stavební spoření spolu s penzijním připojištěním od AXA za předem stanovených podmínek, získá na účet stavebního spoření prémii ve výši až 1500 Kč.

Konečný účet odhalených pojistných podvodů byl vloni rekordní – 338 milionů Kč

Absolutního rekordu v téměř 185leté historii České pojišťovny dosáhli její detektivové. Ti v loňském roce odhalili pojistné podvody za více než 338 milionů korun, což je o 22 % více než v roce 2010, kdy na pojistných plněních zachránili 278 milionů korun. V porovnání s rokem 2009 představuje tento výsledek dokonce více než 40% nárůst. Ukazuje se, že podvodníci se stále častěji orientují na vyšší částky a nezdráhají se spáchat podvod ...

Průmysloví výrobci zdražovali méně než v listopadu

Banky Moneta Money Bank 16.01.2012 | 10:54 0 Komentářů

Ceny průmyslových výrobců v prosinci zpomalily meziměsíční tempo růstu z předchozích 0,4 % na 0,1 %. Ceny zemědělských výrobců dále prohloubily meziměsíční pokles po listopadových 0,2 % o 0,3 %. Tržní služby zlevnily v porovnání s minulým měsícem o 0,3 %. Ceny stavebních prací stejně jako v minulém měsíci meziměsíčně stagnovali.

Spořicí účet nově s úrokovou sazbou až 4,55 % ročně

Investice 16.01.2012 | 10:34 0 Komentářů

WPB Capital, spořitelní družstvo, nabízí nově ke každému spořicímu účtu s výpovědní lhůtou 3 a více let bonus 0,2 % p.a. k platné úrokové sazbě. Maximální dosažitelná úroková sazba tak dosahuje až 4,55 procent ročně.

PROSINEC 2011: platby kartou u ZUNO Bank vzrostly o 180 procent

Banky ZUNO Bank 16.01.2012 | 10:07 0 Komentářů

Dlouhodobý trend založený na čím dál oblíbenějším placení kartou se potvrdil i na sklonku loňského roku. Prosinec byl za poslední kvartál roku 2011 nejsilnějším měsícem v počtu provedených transakcí i objemu útrat, které Češi kartou zaplatili.

Společnost KLV Consulting poskytuje kompletní odbornou pomoc

Investice KLV Consulting 13.01.2012 | 15:10 1 Komentář

Mnozí čeští investoři hlásí jednotlivě statisícové až milionové ztráty ročně v důsledku pochybení obchodníků s cennými papíry, jimiž jsou zastupováni. Poškození investoři mohou hledat podporu u společnosti KLV Consulting, která jim jako jediná v České republice nabízí kompletní odbornou pomoc. Její představitelé se aktivně podílí na vytvoření kapitálového trhu bez právních defektů.

Kam investovat?
Nejnovější komentáře

Klienti Kooperativy si k povinnému ručení mohou připojistit škodu způsobenou zvířetem

Rozšíření pojistné ochrany vozidel o škody způsobené zvířetem nabízí Kooperativa od nového roku ve svém produktu NAMÍRU. „Zjistili jsme, že v havarijním pojištění kromě tisíců škod na čelních sklech také každoročně řešíme přes 1500 škod způsobených srážkou se zvířetem. V poslední době se zvýšil i počet případů poškozené elektroinstalace a brzdové nebo chladící soustavy vozidla od zvířat.  Proto jsme tato připojištění nabídli ...

J&T BANKA uvádí na kapitálový trh další emisi dluhopisů – JOJ MEDIA HOLDING

Investice 12.01.2012 | 16:40 0 Komentářů

J&T BANKA úspěšně umístila na trh veřejnou emisi podnikových dluhopisů slovenské holdingové společnosti JOJ Media House a.s., která vlastní, spravuje a financuje podíly a účasti ve společnostech z oblasti mediálního průmyslu. Jde o čtyřleté obligace v celkovém objemu 25.000.000 EUR. Nominální hodnota dluhopisu je 1.000 EUR. Dluhopisy aktuálně se 7% p.a. výnosem do splatnosti jsou obchodovatelné na bratislavské Burze cenných papírů.

ČESKÁ POJIŠŤOVNA ZÁSADNĚ INOVUJE KLIENTSKOU ZÓNU

Klienti České pojišťovny mohou od dnešního dne využívat všech výhod rozšířené a zásadně inovované klientské zóny. Díky její jednoduché a intuitivní struktuře a propracovanému obsahu získají snadný přístup k důležitým informacím a obsluze svých pojistných smluv či k nahlášení a sledování řešení škodní události. To vše samozřejmě zcela zdarma 24 hodin denně a 7 dní v týdnu nejen na webu, ale od konce ledna také prostřednictvím nové ...

ING Konto obsadilo v soutěži Zlaté euro třetí příčku a potvrdilo tak své kvality

Banky ING Bank 11.01.2012 | 16:10 0 Komentářů

Spořicí účet ING Konto se i ve druhém ročníku soutěže Zlaté euro umístil na medailové pozici. Letošní bronzová pozice znovu potvrzuje stabilitu a kvalitu produktu ING Konto.

Partnerské hádky ovlivňují chování za volantem a zvyšují riziko dopravní nehody

Sedáte-li za volant po hádce s partnerem, zvyšuje se pravděpodobnost, že zapříčiníte dopravní nehodu. Vyplývá to z průzkumu pojišťovny MORE THAN, sesterské společnosti DIRECT Pojišťovny, jenž proběhl mezi řidiči ve Velké Británii. Více než třetina (36 %) respondentů totiž uvedla, že těsně po hádce věnují méně pozornosti řízení, zatímco dalších 19 % přiznává, že po partnerské rozepři řídí roztěkaně. DIRECT Pojišťovna proto řidičům ...

Raiffeisen: střední a východní Evropu dále ovlivňují výkyvy eurozóny

Makro Raiffeisenbank 11.01.2012 | 15:42 0 Komentářů

Růst HDP v regionu střední a východní Evropy by měl letos dosáhnout 2,0 procenta, zatímco eurozóna by měla skončit v recesi a vykázat pokles o jedno procento. Česká ekonomika příští rok oslabí o 1,2 procenta. Dluhová krize eurozóny bude mít nadále negativní dopad i na vývoj akciových trhů.

Pro český hypoteční trh byl loňský rok druhým nejúspěšnějším v historii

Podle odhadu Hypoteční banky, jedničky na českém hypotečním trhu, dosáhl trh za rok 2011 objemu 117 miliard korun, což představuje zhruba 40 procentní nárůst oproti roku 2010. Hypoteční trh v České republice tak zaznamená loňský rok jako druhý nejúspěšnější za celou svou historii. Hypoteční banka v roce 2011 poskytla úvěry na bydlení v celkové výši 35 miliard korun.

D&B: Investiční klima v Evropě se stále zhoršuje

V loňském roce poradenská společnost Dun & Bradstreet snížila rating dvanácti evropským státům, zatímco ke zvýšení přistoupila v sedmi případech. V rámci Evropy má podle hodnocení D&B aktuálně nejpříznivější investiční klima Německo před Švýcarskem, Norskem, a Švédskem. Svými politickými, ekonomickými a obchodními analýzami, které D&B zpracovává pro 134 zemí světa, upozorňuje na rizika plynoucí z obchodního styku.

Akcie na majitele jsou netransparentní, jejich zrušení ale skutečného vlastníka nemusí neodhalit

Investice 11.01.2012 | 12:12 0 Komentářů

Akcie na majitele v listinné podobě jsou považovány za ideální nástroj korupce. Jsou totiž silně netransparentní a jejich skutečného vlastníka lze těžko dohledat. V poslední době se proto čím dál častěji diskutuje o jejich zrušení a nutnosti přepsat veškeré tyto akcie na konkrétního majitele. „Takový postup je ovšem finančně i časově velmi nákladný, navíc ne vždy zrušení anonymních akcií pomůže stoprocentně rozkrýt celou akcionářskou ...

Trhy IPO zlepšují své vyhlídky po slabém konci roku 2011

Evropský trh primárních emisí (IPO)uzavřel náročný rok 2011. Ve čtvrtém kvartále 2011 proběhlo 78 IPO, které vynesly pouhých 866 milionů eur. Oproti předchozímu čtvrtletí to představuje propad o 81 %, meziročně je to o 83 % méně. Výsledky přinesl aktuální průzkum PwC IPO Watch Europe, který každého čtvrt roku mapuje evropský trh primárních emisí.