Tiskové zprávy

Agroúvěr PGRLF 3+ financoval během prvního měsíce zemědělskou techniku za 130 mil. korun

Banky Komerční banka 01.06.2012 | 12:41 0 Komentářů

Společnost Société Générale Equipment Finance posiluje své postavení na trhu financování zemědělců. Ke konci dubna financovala zemědělskou techniku v hodnotě přesahující 146 mil. korun, což představuje meziroční nárůst o 4 %. Tržní podíl společnosti v tomto segmentu dosahoval ke konci 1. čtvrtletí 2012 9 %.

Petr Kužel: „Máme pocit, že stát se chová nemravně k těm, kteří platí daně“

Investice 01.06.2012 | 11:33 0 Komentářů

Jednu z nejvýznamnějších podnikatelských událostí roku, XXIV. sněm Hospodářské komory České republiky, si nenechal ujít ani ministr financí ČR Miroslav Kalousek. Ministr čelil otázkám zúčastněných delegátů, přičemž stěžejním předmětem diskuse byly vládní reformy, konsolidační opatření či čerpání evropských dotací.

Česká spořitelna odstartovala druhý ročník soutěže Hon za pokladem

Začalo první kolo soutěže Hon za pokladem pro milovníky dobrodružství a výletů, na které ČS spolupracuje se serverem www.kudyznudy.cz Soutěžící sbírají body, za které získají mapu ke zlatému pokladu Hlavní cenou je 10 000 Kč ve dvacetikorunách, let balónem a let letadlem

Výrobní HSBC PMI® pro Českou republiku

Makro HSBC Bank plc. 01.06.2012 | 11:07 0 Komentářů

Nové zakázky v českém výrobním sektoru se v květnu prudce propadly

AXA Bank nabízí 2,8% p.a. novým klientům – spořicí účet s nejvýhodnější sazbou na trhu

Banky AXA Bank 01.06.2012 | 11:01 0 Komentářů

AXA Bank přichází s unikátní nabídkou úročení u svého spořicího účtu. Klienti, kteří požádají o založení spořicího účtu v období od začátku června do konce července, získají roční úrokovou sazbu 2,8 %. Touto sazbou, v současnosti nejlepší na trhu, budou jejich vklady úročeny minimálně do konce letošního roku.

ING Životní pojišťovna slaví 20 let na českém trhu

Společnost ING Životní pojišťovna oslaví 1. června výročí 20 let na českém trhu. Pod názvem Nationale-Nederlanden totiž začala už v roce 1992 v České republice jako první zahraniční pojišťovna nabízet své finanční a pojistné produkty a služby. Po celou dobu své existence patří společnost, dnes již pod názvem ING Životní pojišťovna, mezi lídry pojišťovacího trhu.

Ve statistikách krádeží firemních vozidel vede Ford a Škoda

Pojištění 01.06.2012 | 10:46 0 Komentářů

Ve statistikách krádeží firemních vozidel vloni vedly značky Ford a Škoda. Vyplývá to z údajů společnosti LeasePlan, která je provozovatelem největšího tuzemského autoparku s téměř 20 000 vozy. Největší zájem byl mezi zloději o modely Ford Mondeo 1.8 a Škoda Octavia 1.9 – u obou typů se v roce 2011 ztratilo 1,2 % z celkového počtu provozovaných vozidel. LeasePlan jako obranu proti zlodějům doporučuje kombinaci více zabezpečovacích prvků a ...

Air Bank má 40 tisíc zákazníků

Banky Air Bank 01.06.2012 | 10:37 0 Komentářů

Za půl roku od startu již Air Bank získala 40 tisíc zákazníků. Pro přechod z jiné banky do Air Bank využilo 1200 zákazníků Kodex mobility. Přestože Air Bank umožňuje zařídit vše po internetu, důležitou roli hrají pobočky, kde si založí účet většina zákazníků. V pobočkách Air Bank si zřídilo účet 55 % zákazníků, 40 % pak přes internet.

Triglav pojišťovna v roce 2011 zaznamenala nárůst pojištění podnikatelů o 34 %

Triglav pojišťovna zaznamenala v loňském roce 34% meziroční nárůst prodeje pojištění podnikatelů. Tuzemské firmy oslovila díky kvalitním pojistným produktům vytvořeným na míru specifickým oborům podnikání. Pojišťovně se tak v roce 2011 podařilo dosáhnout zisku podle českého i mezinárodního účetního standardu. Celkový objem předepsaného pojistného loni činil 675 milionů Kč.

Allianz pojišťovna sází na speciální webové stránky. Vytvořila je pro ženy i pro budoucí zvědavé penzisty

Chcete si spočítat, kolik peněz budete mít v důchodu, zda se vám vyplatí vstoupit do druhého pilíře a kolik si musíte spořit, abyste měli penzi  podle svých představ? V takovém případě se podívejte na zbrusu nové webové stránky Allianz pojišťovny, nazvané www.modrapenze.cz . Speciální portál založila Allianz také pro ženy (www.pojistkaprozeny.cz) Popisuje několik dramatických modelových situací, které mohou potkat kohokoliv. A přináší nejenom ...

Nejnovější komentáře
Kam investovat?
Investiční společnost České spořitelny snižuje poplatky vybraných smíšených fondů až o 0,5 %

Snížení poplatků za správu u konzervativních smíšených fondů spravovaných Investiční společností ČS až o 0,5 % Aktivní řízení nákladů fondů spravovaných Investiční společností ČS v kontextu tržních podmínek Zvýšení potenciálu výnosů smíšených fondů

Účet RenMinBi od UniCredit Bank výrazně zjednoduší obchodování s Čínou

UniCredit Bank přináší nové možnosti vypořádání úhrad v čínské národní měně jüan/renminbi (CNY). Běžný účet vedený v čínských jüanech je určen pro snazší a hlavně výhodnější vypořádání úhrad v CNY vzhledem k tomu, že platby směřující z nebo do Číny jsou předmětem velmi přísných restrikcí a jejich objem bude narůstat. Čínská ekonomika se vloni stala druhou největší na světě a zařadila se mezi tři nejvýznamnější obchodní ...

Aviva spouští novou verzi úspěšného produktu Vision 3.0

Pojištění 01.06.2012 | 10:18 0 Komentářů

První produkt investičního životního pojištění, který v České republice nabídl klesající pojistné částky na většinu připojištění a umožnil vysoká krytí za nízké pojistné, slaví letos 3. výročí své existence. K této příležitosti připravila Aviva jeho novou podobu Vision 3.0 

Klienti České spořitelny si nyní mohou vybrat cizí měnu ze svého účtu zdarma

Česká spořitelna nabídne svým klientům od 1. června do 30. září 2012 výběr cizí měny z jejich Osobního či jiného sporožirového účtu vedeného v korunách zcela zdarma. Banka tak vychází vstříc klientům, kteří právě v  letních měsících potřebují peníze na zahraniční dovolenou. Na poplatku za výměnu cizí měny tak klienti ušetří minimálně 50 Kč, při větších výběrech však mohou ušetřit i daleko více.  

ZUNO zahajuje soutěž o vstupenky na Velkou cenu Maďarska

Banky ZUNO Bank 31.05.2012 | 10:39 0 Komentářů

Online banka ZUNO nabízí všem novým klientům možnost vyhrát lístky na Velkou cenu Maďarska vozů F1.  

Internetovou soutěž Pay Sec Cup vyhráli školáci z Vratimova a pojedou do Švýcarska

Základní škola ve Vratimově obsadila čtyři nejvyšší příčky 3. ročníku vědomostní internetové soutěže Pay Sec Cup. Nejlepší třídou byli Vesmírní Kaplanovci z 6.A, kteří získali 791 431 bodů a díky generálnímu partnerovi soutěže Eře se podívají na čtyři dny do Švýcarska.

Účet RenMinBi od UniCredit Bank výrazně zjednoduší obchodování s Čínou

UniCredit Bank přináší nové možnosti vypořádání úhrad v čínské národní měně jüan/renminbi (CNY). Běžný účet vedený čínských jüanech je určen pro snazší a hlavně výhodnější vypořádání úhrad v CNY vzhledem k tomu, že platby směřující z nebo do Číny jsou předmětem velmi přísných restrikcí a jejich objem bude narůstat.

Cesta, kterou Allianz pojišťovna před několika lety nastoupila v majetkovém pojištění, se osvědčila. I nadále nabízí balíčkové produkty, kryjící škody od vandalů až po strakapoudy.

Blíží se období prázdnin a dovolených a kdo by se domníval, že největší zájem klientů je pouze o cestovní pojištění, velmi by se mýlil. Pro pojišťovny naopak nastává doba „žní“ majetkového pojištění. Zatímco na pojištění chat myslí jejich majitelé před zimou, tedy po sezóně, naopak ochranu svého bytu a domácnosti nejčastěji vyhledávají právě před dovolenou. 

Do Volksbank CZ nastoupila Lucie Nováková

Banky Sberbank 30.05.2012 | 15:37 0 Komentářů

Tým oddělení Export and Trade Finance Volksbank CZ se v  květnu rozrostl o Lucii Novákovou, která bude v nově vybudovaném oddělení zodpovědná za vytváření vhodných podmínek a hledání příležitostí pro rozvoj exportního financování. Svůj největší přínos pro Volksbank CZ vidí právě v praktických zkušenostech s exportním financováním.

VIENNA INSURANCE GROUP STOJÍ NA PEVNÝCH ZÁKLADECH: Kontinuita v čele koncernu je zárukou stability

Dr. Peter Hagen vystřídá Dr. Güntera Geyera Poprvé uděleny ceny „Günter Geyer Awards za sociální angažovanost“ s celkovou dotací 100 000 EUR