Tiskové zprávy

Chrochtejte si i v penzi s holandskou penzí od ING

Penze ING Bank 26.04.2012 | 16:13 0 Komentářů

ING Penzijní fond spustil 23. dubna originální reklamní kampaň upozorňující na výhody soukromých forem spoření na důchod v souvislosti s penzijní reformou. Chce si tak získat na svou stranu klienty, kteří si mohou zřídit penzijní připojištění za stávajících podmínek pouze do konce letošního listopadu. Netradiční spot se sloganem Chrochtejte si i v penzi odkazuje svým výrazným motivem na holandský původ společnosti. Ten je pro klienty známkou kvality ...

Průzkum ACCA a IMA: Globální ekonomika v prvním čtvrtletí roku 2012 významně vzrostla

Makro 26.04.2012 | 15:55 0 Komentářů

Z posledního Globálního průzkumu ekonomických podmínek, který provádí ACCA (Asociace certifikovaných účetních) a IMA (Institute of Management Accountants) plyne, že na počátku roku 2012 globální ekonomika výrazně pookřála a získala zpátky něco z dynamiky, kterou loni ztratila.

Online banka ZUNO přichází s další netradiční kampaní

Banky ZUNO Bank 26.04.2012 | 14:49 0 Komentářů

Po úspěšné kampani na podporu knih přichází ZUNO s novou nabídkou. Milovníkům moderní hudby a rapu dává možnost k ÚČTU zdarma získat DVD Majka Spirita, současné hip-hopové hvězdy.

Češi se mnohem více obávají toho, že jim auto někdo ukradne, než že by sami nabourali

Česká pojišťovna loni v rámci havarijního pojištění uzavřela téměř 1500 případů odcizených aut. Byly mezi nimi jak tradiční značky, tak i vozy Hummer nebo Porsche. Majitele automobilů zasáhne krádež vozu vždy velmi citelně. Až donedávna bylo přitom v těchto případech havarijní pojištění jedinou pomocnou rukou. Nyní je tomu ale jinak. Česká pojišťovna totiž od pondělí 30. dubna nabízí motoristům balíček povinného ručení s názvem ...

Commerzbank rozšíří péči o firemní klienty ve střední a východní Evropě

Banky 26.04.2012 | 11:27 0 Komentářů

Commerzbank více rozšíří a zlepší péči o firemní klienty ve východní Evropě. Podniky budou profitovat z ještě užšího propojení přeshraniční spolupráce poradců pro firemní klientelu v České republice a v Německu se specialisty z divize Corporates & Markets (služby a produkty pro korporace a instituce). „Doprovázíme naše německé klienty na trhy Česka, Slovenska, Ruska a Maďarska s obchodním modelem, který se již velmi dobře osvědčil ...

Návrat k prvenství – OVB uzavřela rok 2011 s rekordními ekonomickými ukazateli

Společnost OVB Allfinanz uzavřela uplynulý rok s nejlepšími hospodářskými výsledky ve své tuzemské historii. Výrazný nárůst zaznamenala především v celkových výnosech a vrátila se tak k prvenství mezi finančně poradenskými společnostmi na trhu v České republice.

Začíná cyklistická sezona. Pozor na kola

Letní teploty, slunečné počasí. V městech i na venkově se to začíná hemžit cyklisty. Ať už ale lidé využívají kolo k cestě do práce nebo vyrazí na výlet, měli by si na ně dát dobrý pozor. Počet krádeží kol meziročně vzrostl o více než 10 %. O svůj bicykl loni přišlo nejvíce lidí v Praze a v Moravskoslezském kraji. Jen v těchto dvou destinacích se loni „ztratilo“ zhruba tři tisíce kol. Nejméně aktivní nenechavce pak mají na Vysočině, ...

Era spouští vlastní účet na Facebooku

Era rozšiřuje své možnosti komunikace s klienty. Dnes zprovoznila svůj profil na Facebooku, tedy v současnosti největší a nejznámější sociální síti na světě. Oficiální kanál Ery je v první fázi zaměřen hlavně na péči o spokojenost klientů.

Komerční banka jako první banka v České republice akceptuje platební karty asociace UnionPay

Banky Komerční banka 25.04.2012 | 16:17 0 Komentářů

Komerční banka přijímá od 25. dubna 2012 jako první banka v České republice platební karty čínské asociace UnionPay. Karty této asociace patří k nejrozšířenějším platebním kartám v Číně. Akceptace se vztahuje na celou síť 698 bankomatů provozovaných KB.

Počty důchodů, důchodců a poplatníků pojistného za 1. čtvrtletí 2012

Česká správa sociálního zabezpečení evidovala ke konci března 2012 celkem 2 871 453 důchodců pobírajících starobní, invalidní a pozůstalostní důchod. Těm vyplácela celkem 3 498 650 důchodů. Kromě toho vyplácela ČSSZ 71 497 důchodů do zahraničí (do 75 zemí světa).

Nejnovější komentáře
Kam investovat?
Chicago pro klienty LBBW Bank CZ v Brně

Banky Expobank 25.04.2012 | 13:56 0 Komentářů

LBBW Bank CZ pozvala v dubnu své privátní klienty do Městského divadla v Brně na muzikál Chicago. Banka tak chtěla klientům poděkovat za důvěru a dosavadní spolupráci.

Další novinky v mobilním bankovnictví mBank

Banky mBank 25.04.2012 | 13:55 0 Komentářů

Po nedávném představení aplikací internetového bankovnictví pro mobilní telefony s operačním systémem Android a iOS mohou nyní klienti mBank plně využívat bankovní služby i v telefonech s jinými operačními systémy.

Citibank zvítězila v letošním ročníku Monarch Innovation Awards

Banky Citibank 25.04.2012 | 13:53 0 Komentářů

Mobilní bankovnictví CitiDirect BESM Mobile získalo v rámci soutěže Monarch Innovation Award cenu za „Nejinovativnější službu roku 2012“, kterou každoročně vyhlašuje společnost Barlow Research Associates, Inc.

Tři oblasti, kde snadno narazíte na nebezpečné podvodníky

Pojištění 25.04.2012 | 13:52 0 Komentářů

K citelné finanční újmě se dostanete velice snadno. Stačí vám k tomu důvěřivost a nekritický postoj k podezřele výhodným nabídkám. V tomto tiskovém materiálu upozorňujeme na tři rizikové oblasti, kde často číhají nejrůznější podvodníci, kteří si brousí zuby na vaši peněženku.

David Vosika vedoucím úseku vývoje pojistných produktů finanční skupiny Wüstenrot

Banky 25.04.2012 | 13:50 0 Komentářů

Na pozici vedoucího úseku vývoje pojistných produktů finanční skupiny Wüstenrot nastoupil s platností od 1. dubna 2012 David Vosika.

Komentář k investičním pobídkám

„Schválení novely zákona o investičních pobídkách je jednoznačně krok správným směrem. Investiční pobídky v současné podobě, které platí od poloviny roku 2007, nebyly pro investory příliš zajímavé. Z pohledu celkového investičního prostředí je nejdůležitější změnou prodloužení období pro čerpání daňových úlev z 5 na 10 let. To umožní přilákat investory s drahými moderními technologiemi. U velkých high-tech investic je totiž ...

Allianz varuje: začíná sezóna motorek a nárůstu škod

Nejezděte hned na plný plyn –  radí v počátku motocyklové sezóny bezpečnostní odborníci z Allianz centra pro technologie v Mnichově. Z jejich dlouholetých zkušeností vyplývá, že nejvíce úrazů na motocyklech, a bohužel i těch smrtelných, se jejich řidičům stává na začátku sezóny. I Allianz pojišťovna eviduje nejvíce nehod v dubnu a květnu a následně pak v období prázdnin. Aktuální statistiky úmrtí na dvou kolech posledních dní jsou toho ...

Nejlepším nizozemským fondem velkých společností je ING US Vysokých dividend

Investice ING Bank 24.04.2012 | 17:09 0 Komentářů

Fond z dílny ING investující do společností vyplácejících vysoké dividendy získal v Nizozemí prestižní ocenění jako „Best US Equity Large Cap Fund 2012. Tedy nejlepší fond investující do velkých amerických společností.

Rychle se rozvíjející ekonomiky včetně České republiky rostou navzdory nepříznivému celosvětovému výhledu – jejich hnacím motorem je spotřeba

Svět se stále potýká s hospodářskými problémy a obchodní výměna v globálním měřítku stagnuje, přesto rychle rostoucí ekonomiky, mezi které patří i Česká republika, i v těchto náročných podmínkách prokazují svou životaschopnost. Podle čtvrtletní makroekonomické prognózy Ernst & Young (Rapid Growth Markets Forecast) by sice růst rychle rostoucích ekonomik měl v letošním roce oslabit průměrně na 5,3 %, nicméně již v roce 2013 opět ...

Společnost Colosseum je Brokerem roku 2012 v kategorii komodity a deriváty

Společnost Colosseum obhájila vítězství z minulého roku v kategorii „komodity a deriváty“. Anketa byla vyhlašována v neděli 22. dubna na investičním summitu MoneyEXPO 2012 v pražském Top Hotelu.