Tiskové zprávy

GE Money Bank nabízí bezkontaktní platební karty s technologií PayPass

Banky Moneta Money Bank 03.09.2012 | 15:22 0 Komentářů

GE Money Bank nabízí od 1. září všem novým i stávajícím klientům bezkontaktní debetní a kreditní karty, které výrazně urychlují bezhotovostní platby menších částek a zároveň si zachovávají veškeré funkčnosti stávajících platebních karet. Jako další inovace v oblasti mobilních plateb chystá GE Money Bank spuštění služby Mobito, následovat budou platby mobilním telefonem založené na technologii NFC a bezkontaktní nálepky s PayPassem. GE Money ...

Jedinečná nabídka životního pojištění od ČPP pro ženy

Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group (dále jen „ČPP“) připravila pro ženy speciální cenově zvýhodněnou nabídku na všechny produkty investičního životního pojištění.

STUDENTSKÉ KONTO OD KOMERČNÍ BANKY NABÍZÍ BONUS 500 KČ A ŘADU DALŠÍCH VÝHOD

Banky Komerční banka 03.09.2012 | 15:13 0 Komentářů

Konto G2.2 od Komerční banky nabízí mladým lidem a studentům za výhodných podmínek vše, co ke správě svých financí potřebují.  Prvních 3000 nových klientů, kteří si konto G2.2 založí nejpozději do 31. října 2012 může získat také bonus 500 Kč.

AVANT nabídl novinku mezi investičními fondy – umělecká díla

Investice 03.09.2012 | 12:57 0 Komentářů

V Česku vznikl první investiční fond zaměřený na umělecká díla. Investice do umění jsou podobně jako investice do orné půdy další možností, jak výhodně investovat v dobách nejistoty na trhu. Fond spravuje investiční společnost AVANT.

UniCredit Bank nabízí převod peněz z kreditní karty na jakýkoliv účet po telefonu

Majitelé kreditních karet UniCredit Bank získávají další možnost, jak uhradit své nečekané výdaje. Od září si mohou převést peníze na libovolný účet vedený jak v UniCredit Bank tak i v jiné bance. Převod může uskutečnit po telefonu za bezplatné asistence telefonního operátora. Navíc se na službu ZAVOLEJ A ZAPLAŤ s UniCredit Bank vztahuje bezúročné období až 45 dnů, klient tedy okamžitě vyřeší své neplánované výdaje a pokud vše uhradí do ...

Z rozhodnutí Evropského soudu budou mít ženy životní pojištění až o 80% dražší

Od 21. prosince budou muset ženy platit za životní pojištění stejně jako muži. V praxi to bude znamenat, že v některých případech se zdraží pojistka pro ženy až o osmdesát procent. Zohledňovat rozdílnost v rizikovosti mezi muži a ženami při uzavírání pojistek uložil pojišťovnám Evropský soudní dvůr.

mBank zlevňuje: Platby po Evropě budou zdarma, stejně jako odchozí platby z podnikatelského účtu

Banky mBank 31.08.2012 | 17:39 0 Komentářů

V době všeobecného zdražování se mBank, přední internetová banka v ČR, rozhodla úplně zrušit poplatky za SEPA platby a za všechny odchozí platby z podnikatelského účtu mBusiness Konto. Změny v sazebníku banky začnou platit od 1. listopadu 2012. Tímto krokem se mBank stává ještě výhodnější bankou nejen pro retailové klienty, ale i pro živnostníky.

Partners mají novou finanční ředitelku, Tatianu Purdiakovou

Tatiana Purdiaková (37) nastoupila v srpnu letošního roku na pozici finanční ředitelky společnosti Partners Financial Services. Bude zodpovědná za správu financí, rozpočtů, účetních operací, finančních auditů a cash flow společnosti. Na starost má zejména přípravu vstupu společnosti Partners na burzu a také spolupráci s externí účetní firmou a KPMG.

Volksbank CZ – podzimní kampaň podpoří nový Program SPOŘENÍ

Banky Sberbank 31.08.2012 | 13:43 0 Komentářů

Se začátkem školního roku startuje Volksbank CZ novou kampaň zacílenou na podporu prodeje depozitních produktů pro retailové klienty. Pod názvem Program SPOŘENÍ banka nabízí atraktivní zhodnocení úspor díky variabilní škále produktů a individuálnímu přístupu k potřebám svých klientů. Ti také hrají hlavní roli v kampani, kde jejich 100% osobnost získává nadstavbu v podobě až 4,13 % ročně díky vysokému úročení jejich vkladů a nadstandardní ...

Raiffeisenbank se mění, na podzim chystá řadu novinek

Banky Raiffeisenbank 31.08.2012 | 12:39 0 Komentářů

Raiffeisenbank v průběhu podzimu představí celou řadu novinek, které klientům přinesou nové výhody a ojedinělé služby. Banka mj. představí novinky na eKontu, které umožní uzpůsobit náklady na vedení účtu potřebám majitele účtu. S tím souvisí i změna ceníku, která se dotkne především starých, již nenabízených účtů a balíčků.

Nejnovější komentáře
Kam investovat?
V době, kdy trh s pojištěním aut stagnuje, se Allianz v havarijním pojištění přehoupla přes 200 tisíc smluv

Počet smluv na havarijní pojištění u Allianz pojišťovny v srpnu poprvé v historii překonal 200 tisíc. Pro lepší porovnání – před dvěma roky měl v tomto segmentu český zástupce největšího motoristického pojistitele na světě 150 tisíc smluv. Vzrůstající zájem o autopojištění u Allianz signalizuje také to, že se u ní pojišťuje více než 25 procent všech nově prodaných vozidel v České republice, což vysoce převyšuje průměr trhu.

Výhodnější a jednodušší financování zemědělské techniky od UniCredit Leasing

UniCredit Leasing uvádí na trh nový obchodní model financování zemědělské techniky pod označením Komoditní linie ZEMĚDĚLSKÁ TECHNIKA, který se zaměřuje na spolupráci s malými a středními obchodními partnery a prodejci. Jde o modifikaci oblíbeného značkového financování, kde si UniCredit Leasing dlouhodobě udržuje vedoucí pozici na českém trhu nebankovního financování. UniCredit Leasing se představí také v rámci 39. ročníku výstavy Země ...

Finanční experti, zástupci státní správy a neziskové organizace chtějí společně hledat řešení predátorských aktivit

Na vzniku Platformy pro odpovědné finance se podílejí odborníci z oblasti spotřebitelských financí z řad finančních institucí, veřejné správy a neziskových organizací. Platforma si klade za cíl sloužit primárně jako fórum pro diskuzi nad palčivými společenskými tématy, jako jsou neetické praktiky na trhu spotřebitelských úvěrů, problematika lichvy, otázky férového vymáhání či finanční gramotnost veřejnosti.

Smart ČPP je šikovný pomocník a rádce ve Vašem mobilu

V oblasti klientského servisu připravila Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group (dále jen „ČPP“) nové aplikační řešení pro majitele „chytrých zařízení“ jako jsou smartphony či tablety. Aplikace řidičům zajistí potřebnou pomoc nejen v okamžiku nehody, ale pomůže zrychlit i následný proces likvidace škody.

Novelizace zákona o spotřebitelském úvěru není samospasitelná, varuje Navigátor

Banky 29.08.2012 | 17:37 0 Komentářů

Novelizace zákona č. 145/2010 Sb. o spotřebitelském úvěru je jednoznačně cestou správným směrem, když omezuje především lichváře a podvodné způsoby poskytování spotřebitelských úvěrů. Navigátor bezpečného úvěru však varuje – novelizace zákona se může stát jen podpůrným prostředkem v boji proti těmto nepřijatelným metodám. I nadále by nejpodstatnější činnost v boji proti nezodpovědnému zadlužování měla vést přes podporu finanční ...

Neauditované konsolidované hospodářské výsledky skupiny AAA Auto za první pololetí roku 2012

Investice 29.08.2012 | 17:35 11 komentářů

Konsolidované hospodářské výsledky za první pololetí roku 2012, které dnes společnost AAA Auto Group N.V. zveřejnila,  ukazují stabilní růst čistého zisku i ostatních vybraných ukazatelů a trendů.

Společnosti MasterCard a eNett International podepsaly smlouvu o partnerství

Banky MasterCard 29.08.2012 | 15:17 0 Komentářů

Společnost eNett International je celosvětovým poskytovatelem specializovaných platebních řešení pro obor cestovního ruchu. „Virtuální čísla účtů společnosti eNett se již na evropském trhu značně rozšířila. Naše partnerství s MasterCard dále posiluje důvěryhodnost tohoto produktu stejně jako řešení pro platby mezi podniky (B2B) v odvětví cestovního ruchu,“ prohlásil Anthony Hynes, jednatel a generální ředitel společnosti eNett International a ...

Vienna Insurance Group završila prodej podílů v ruských pojišťovnách

Vienna Insurance Group dokončila již avizovaný prodej svých podílů v ruských pojišťovnách. Transakce se týká menšinových podílů v životní pojišťovně MSK-Life (zhruba 25 procent), v společnosti SG MSK (asi 4 procenta) a v pojišťovně SoVita (kolem 15 procent). Ve věci prodejní ceny byla dohodnuta mlčenlivost.

9 z 10 učitelů je pro povinnou výuku finanční gramotnosti na základních školách

Finanční vzdělávání dětí na základních školách by mělo být podle 86 % učitelů povinné, 8 z 10 vyučujících by jej zařadilo dokonce již na první stupeň. Ukázal to průzkum* mezi učiteli zapojenými do projektu Rozumíme penězům. Samotný projekt přitom zcela odpovídá představám o výuce finanční gramotnosti 9 z 10 pedagogů. Učitelé na něm oceňují především kvalitní učební materiály a vědomosti získané na školeních. Občanské sdružení ...

RBI v prvním pololetí zvýšila zisk o 14 % na 701 milionů eur

Banky Raiffeisenbank 29.08.2012 | 11:03 0 Komentářů

Raiffeisen Bank International AG (RBI) vykázala v prvním pololetí konsolidovaný zisk ve výši 701 milionů eur, což představuje meziroční nárůst o 13,9 procenta. Zisk před zdaněním vzrostl o 6 procent na 927 milionů eur a zisk po zdanění o 8 procent na 734 milionů eur. Výnos na akcii se tak zvýšil z 2,65 eura na 3,09 eura.