Tiskové zprávy

Nové příležitosti fondů v České republice

Dne 19. prosince 2012 bude Vláda České republiky na svém zasedání projednávat návrh zákona o investičních společnostech a investičních fondech. Zákon má nabýt účinnosti v červenci příštího roku.  Na základě intenzivních jednání Asociace pro kapitálový trh (AKAT) s Ministerstvem financí se podařilo prosadit do nového zákona řadu užitečných změn a novinek, které přispějí k rozvoji fondů u nás. 

ČNB bere na vědomí dohodu o bankovním dohledu

Česká národní banka jako jediný a konsolidovaný orgán dohledu nad finančním trhem v ČR se do jednání českých autorit o návrhu jednotného evropského dohledu nad bankami a o dalších krocích směřujících ke vzniku tzv. bankovní unie zapojila velmi intenzivně již na začátku září, kdy se tato jednání rozběhla.

Pohodlí a soukromí budou mít klienti Poštovní spořitelny i na poště

Už žádné stání ve frontách, žádné podepisování dokladů ve stoje a za zády několik lidí, kteří vás sledují. Poštovní spořitelna zve klienty do zbrusu nových specializovaných bankovních přepážek v síti České pošty, které nabídnou vyšší soukromí a komfort. Klienti budou obsluhování zásadně vsedě.

Equa bank hlásí 30 tisíc klientů. Na půjčkách s Equa bank ušetřili klienti již 18 milionů korun

Banky Equa bank 13.12.2012 | 14:49 0 Komentářů

Počet klientů Equa bank překročil hranici 30 tisíc. Zhruba každý druhý klient přitom využívá Equa bank jako svoji primární banku a nechává si na účet posílat výplatu.

Česká spořitelna vydává tři nové emise hypotečních zástavních listů v objemu 1 mld. Kč, 4 mld. Kč a 5 mld. Kč

Dluhopisy jsou vydány ve formě sběrného dluhopisu. Ten je, podobně jako podílový fond, společným majetkem vlastníků jeho podílů. Investor je vlastníkem takového počtu jednotlivých dluhopisů, který odpovídá velikosti jeho podílu na jmenovité hodnotě sběrného dluhopisu. Evidence vlastníků podílů je vedena u administrátora emise, kterým je Česká spořitelna. Vlastník může převést všechny své dluhopisy nebo některý z nich na jinou osobu.

ING Pojišťovna rozšiřuje své portfolio o další on-line produkty

Průkopník v on-line pojištění, ING Pojišťovna, přichází s rozšířením své on-line nabídky. Do portfolia pojišťovny od prosince přibyly tři balíčky on-line životního pojištění. Ty lze opět sjednat jednoduše za pár minut z pohodlí svého domova bez zbytečného papírování. Balíčky nabízí kompletní pojištění v rámci jedné pojistné smlouvy, výběr různých krytí i možnost pojištění dětí.

Na co si dát o svátcích pozor? Představujeme žebříček nejčastějších úrazů a škod

V prosinci a na přelomu roku většina lidí myslí především na nadcházející vánoční svátky, oslavy příchodu nového roku a také na to, jak toto období v klidu a bez úhony přečkat. ČSOB Pojišťovna představuje na základě svých statistik nejčastější úrazy a škody, které se mohou v tomto období přihodit.

Air Bank má 80 000 klientů, úspěšně odstartovala poskytování půjček

Banky Air Bank 12.12.2012 | 15:22 0 Komentářů

Air Bank překonala minulý týden hranici 80 tisíc klientů. Jen v listopadu si u ní otevřelo běžný nebo spořicí účet 8500 klientů, což je o 20 procent více než v říjnu. Během listopadu také úspěšně zahájila poskytování své půjčky s odměnou za včasné splácení. Jen za první měsíc Air Bank půjčila klientům přes 100 milionů korun. Pokud budou splácet včas, odpustí jim dohromady na splátkách 30 milionů korun.

Fincentrum je opět mezi 100 nejlepšími firmami v Česku: na 38. místě je nejlepší finančně-poradenskou společností

Společnost Fincentrum se třetím rokem v řadě zařadila do žebříčku Českých 100 Nejlepších. Oproti poslednímu ročníku se Fincentrum posunulo o celých 40 příček na 38. místo a je nejlépe hodnocenou finančně-poradenskou společností na českém trhu.

MasterCard spouští placení kartou v mobilu

Banky MasterCard 11.12.2012 | 17:50 0 Komentářů

Společnost MasterCard přichází s rychlým, bezpečným a pohodlným placením kartou prostřednictvím mobilního telefonu s pomocí technologie NFC. Tuto službu spouští od ledna 2013 ve spolupráci s GE Money Bank a Telefónica Czech Republic. Čeští držitelé platebních karet MasterCard tak budou mít k dispozici další moderní a perspektivní platební nástroj.

Kam investovat?
Nejnovější komentáře

Osmdesát procent všech závažných onemocnění tvoří rakovina, mrtvice, infarkt a ledvinové selhání

Češi nejčastěji bojují se čtyřmi závažnými onemocněními: rakovinou, mrtvicí, infarktem a ledvinovým selháním. Uvedené nemoci tvoří téměř 80 % všech závažných onemocnění, které náš národ ohrožují. Pojišťovna České spořitelny podle tohoto zjištění rozdělila pojištění velmi vážných onemocnění na dva balíčky. Klienti si mohou vybrat ze základní a kompletní varianty.

Podílový fond Conseq Invest Dluhopisový dosáhl 100% zhodnocení

Podílový fond Conseq Invest Dluhopisový zhodnotil za svou historii prostředky podílníků již o 100 %. Fond, jehož investičním manažerem je společnost Conseq Investment Management, a. s., tak po dvanácti letech od jeho založení dosáhl nadstandardního výnosu, který nemá na českém trhu v konzervativní investiční strategii obdoby. K dosažení mety 100% zhodnocení mu významně pomohl letošní rok, kdy fond od počátku roku zhodnotil prostředky investorů ...

Do Ery a Poštovní spořitelny se každý dostane i během svátků

Také v době vánočních svátků se budou moci klienti Ery a Poštovní spořitelny bez problémů postarat o své peníze. Přes Vánoce může každý využít speciální otevírací dobu na poštách, vybrané pobočky totiž zůstanou otevřené dokonce i na Štědrý den a na Nový rok.

Provozní doba poboček ČSOB o Vánocích a transakce na konci roku

Banky ČSOB 11.12.2012 | 16:59 0 Komentářů

Pobočky ČSOB upravují během vánočních svátků svou otevírací dobu. Během svátků budou pobočky zcela uzavřeny, na Silvestra bude zkrácena pracovní doba do 13 hodin.

Oznámení pro podílníky fondu PROSPERITA – OPF globální

Investice 11.12.2012 | 16:14 0 Komentářů

Představenstvo společnosti PROSPERITA investiční společnost a.s. rozhodlo, že ve dnech od 17. prosince 2012 do 21. prosince 2012 včetně bude z provozních důvodů přerušeno vyhlašování aktuálních hodnot podílových listů a jejich uveřejňování. Zároveň bude pozastaveno vydávání a odkupování podílových listů.

Mobilní eKonto míří i na tablety a má už přes 12 tisíc uživatelů

Banky Raiffeisenbank 11.12.2012 | 16:12 0 Komentářů

Od dnešního dne je Mobilní eKonto od Raiffeisenbank plně dostupné i pro tablety. Banka za dva týdny provozu získala více než 12 tisíc uživatelů aplikace pro chytré telefony a zaznamenala velmi pozitivní reakce odborníků i veřejnosti.

Evropský rok aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity: Senioři mají velký potenciál, využijme ho

Stárnutí populace přináší nové možnosti. Zkušenosti seniorů mohou využít mladší, starší se zase mohou inspirovat aktivitou mladých. I o tom se diskutovalo během Evropského roku aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity 2012. V České republice ho koordinovalo Ministerstvo práce a sociálních věcí ve spolupráci se Zastoupením Evropské komise. Projekt má mimo jiné pomoci změnit přístup společnosti ke stárnutí a posílit mezigenerační solidaritu.

Provoz GE Money Bank na konci roku 2012

Banky Moneta Money Bank 11.12.2012 | 11:36 0 Komentářů

Před koncem roku 2012 budou všechny pobočky GE Money Bank v pracovních dnech běžně otevřeny. Na Štědrý den (pondělí 24. 12. 2012) a v oba svátky vánoční (úterý 25. 12. a středa 26. 12. 2012), budou pobočky uzavřeny. Posledním pracovním dnem roku 2012 je pondělí 31. prosince, kdy budou všechna obchodní místa GE Money Bank otevřena do 12.00 hodin.

Cestovní pojištění lze letos sjednat až o 28 % levněji,

Pojištění 11.12.2012 | 10:41 0 Komentářů

Základní cestovní pojištění pro týdenní lyžařský zájezd do rakouských Alp získá jednotlivec o 28 % levněji než loni. Ukázaly to modelové kalkulace a statistiky porovnávacího portálu ČeskéPojištění.cz. Nižší ceny jsou důsledkem vstupu nových pojišťoven na trh a také nárůstu akčních nabídek pro nadcházející zimní dovolené.

Od ledna 2013 se zvýší důchody a příplatky k důchodům

Od lednové splátky roku 2013 se zvýší všechny důchody vyplácené z českého důchodového systému, které byly přiznány před 1. 1. 2013. Zvýšení provede Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) automaticky, není potřeba o ně žádat.