Tiskové zprávy

Úvěrové produkty družstevní záložny AKCENTA jsou ještě dostupnější – úroková sazba začíná již na 5,9 %

Investice 27.06.2012 | 11:33 1 Komentář

AKCENTA, spořitelní a úvěrní družstvo přichází na finanční trh s novými úvěrovými produkty, jejichž úroková sazba začíná již na 5,9 % p.a. a doba splatnosti je až 30 let. Nově představené produkty jsou určeny jak fyzickým osobám, tak podnikatelům a právnickým osobám.

Sezónní práce a brigády krok za krokem aneb jak si přivydělat a nenaletět

Počet lidí bez práce se v květnu podle ministerstva práce a sociálních věcí snížil na 482 tisíc osob. To je meziměsíční pokles o 15 tisíc lidí. Za příznivým výsledkem stojí především začínající období sezónních prací a brigád. Pokud také uvažujete o letním přivýdělku, poradíme vám nejen s výběrem brigády, ale i s tím, jaké legislativní novinky vstoupily v letošním roce v platnost.

Téměř polovina Čechů nekontroluje, zda jejich cestovní pojištění kryje adrenalinové sporty

Dovolenou, na níž nechybí výlety, poznávání či sport, preferuje podle ankety GE Money Bank 60 % Čechů. Mnozí z nich se chystají provozovat i adrenalinové sporty, jako je potápění či vysokohorská turistika a horolezectví. Přesto si jen 53 % Čechů před odjezdem na dovolenou zkontroluje, zda takové sporty jejich cestovní pojištění kryje. S cestovním pojištěním Komfort k platebním kartám GE Money Bank však podobné starosti odpadají. Jako jedno z mála na ...

NOVÝ REGIONÁLNÍ GRANTOVÝ PROGRAM NADACE ČESKÉ POJIŠŤOVNY

Počínaje letošním květnem naplňuje Česká pojišťovna nově definovanou strategii sociální odpovědnosti stojící na třech klíčových pilířích. Jde o oblasti prevence úrazů dětí a mládeže, bezpečnosti na silnicích a návratu do života, kde ČP pomáhá obětem vážných dopravních nehod vrátit se zpět do aktivního života. Nedílnou součástí odpovědného přístupu České pojišťovny ke svému okolí je od 1. července 2012 i nový grantový program pro ...

Svět poradenství podle Stone & belter

Představení nového CRM systému a vyslovení vlastní vize osobního  majetkového poradenství, to byla hlavní témata červnového výjezdního setkání společnosti Stone & belter v Benešově. Firma svou pozornost zaměřuje především na poskytování nadstandardního back office pro své poradce, propojenost jednotlivých sekcí a na rozvoj placeného poradenství jako cíleného odlišení od pouhých zprostředkovatelů finančních produktů.

ZÁKLADNÍ INFORMACE K sKartě

Ministerstvo práce a sociálních věcí ve spolupráci s dodavatelem služby Českou spořitelnou zahajuje vydávání karet sociálních systémů tzv. sKaret. Sjednocením výplaty systémů dávek (dnes probíhá třemi různými způsoby) stát na přenosu této finanční pomoci klientům ušetří více než 200 milionů korun ročně. Prostřednictvím karty sociálních systémů budou vypláceny všechny nepojistné sociální dávky. Podobný systém funguje v řadě dalších ...

Výběry z bankomatů UniCredit jsou v zahraničí stejně levné jako v ČR

Už pátou sezónu mohou klienti UniCredit Bank vybírat v zahraničí hotovost z bankomatů skupiny UniCredit za stejných podmínek jako v České republice. Další výhody mohou během svých cest využít, pokud si svoji debetní kartu připojí ke dvěma účtům. Výrazně totiž ušetří na případných konverzích a zajistí se tak proti kurzovému riziku.

Allianz pojišťovna: aktuální informace o pojistné události českého autobusu na chorvatské dálnici

Allianz pojišťovna bude platit škody z povinného ručení havarovaného autobusu. V úterý byli jednat naši specialisté v Brně se zástupci cestovní kanceláře Adria, probíhají také jednání s asistenční službou i ministerstvem zahraničních věcí a ostatními pojišťovnami, u kterých měli turisté cestovní pojištění.

ACCA: Vyzpovídali jsme finanční lídry, jak zlepšit funkce finančního oddělení

Z nového výzkumu od globální Asociace profesních účetních ACCA ve spolupráci s HfS Research plyne, že transformace funkce finančního oddělení je pro dnešního finančního ředitele klíčovou prioritou. Nicméně plných 28 procent respondentů celosvětového výzkumu nevyužívá žádné alternativní modely řízení financí.

Návštěvníci festivalu United Islands vybrali z mobilního bankomatu České spořitelny více než 460 tisíc Kč

Návštěvníci festivalu United Islands České spořitelny provedli během dvou festivalových dní 429 výběrů z mobilního bankomatu České spořitelny v celkovém objemu 462 200 Kč. Meziročně tak jde o 64% nárůst v počtu a 73% nárůst v objemu výběrů. Průměrná výše výběru z mobilního bankomatu byla 1 077 Kč. Česká spořitelna pro své klienty na festivalu připravila také Modrou zónu s bohatým doprovodným programem. Letos budou moci mobilní ...

Nejnovější komentáře
Kam investovat?
Finmag spouští nový bezplatný komunikační kanál. Webovou aplikaci pro iPad

Finanční magazín FINMAG, který provozuje společnost Partners media a pod jejíž křídla patří také Peníze.cz, největší web o osobních financích na českém internetu, připravil pro své čtenáře novou webovou aplikaci optimalizovanou pro Apple iPad. Aplikace nevyžaduje instalaci a uživatelům iPadu přináší snadný a intuitivní přístup k obsahu oblíbeného webu o světě financí v souvislostech. Dodavatelem aplikace je společnost Lundegaard.

Nová éra bankovnictví: Čeští klienti chtějí, aby banky vyšly více vstříc jejich potřebám

Banky EY 25.06.2012 | 13:30 0 Komentářů

Důvěra běžných klientů v bankovní instituce ve vyspělých zemích Evropy během uplynulých dvanácti měsíců opět klesla. Naopak Češi stále vnímají české banky jako bezpečný přístav – spolu s Tureckem a Ruskem hodnotí situaci v bankovním sektoru nejoptimističtěji v Evropě. Loajálnost klientů bank se celosvětově snižuje – podíl klientů, kteří chtějí změnit banku, se za loňský rok celosvětově téměř zdvojnásobil. Z mezinárodního ...

Zranění klienti Kooperativy jsou již zpět v ČR

Dopravu vládním speciálem včera využili také tři zranění klienti pojišťovny Kooperativa, kteří byli účastníky nehody autobusu cestovní kanceláře Atlas Adria. K nehodě došlo v sobotu 23. 6. 2012 v ranních hodinách na chorvatské dálnici.

Zájem o asistenční služby v ČR roste, počet asistencí vzrostl o 40 %

Pojištění 25.06.2012 | 11:46 0 Komentářů

Čeští motoristé stále více využívají asistenčních služeb. Podle statistik společnosti AXA Assistance využilo letos asistenční službu o 40 % více klientů než loni. Důvodem rostoucího využívání asistenčních služeb pojišťoven jsou podle odborníků vyšší nároky na odborný servis moderních aut. Význam asistenční služby jako důležité složky pojistných produktů potvrzují také online prodejci pojištění.

V Bille a v Penny mohou klienti využít bezkontaktních plateb

Banky 22.06.2012 | 12:16 0 Komentářů

Supermarkety BILLA a diskontní prodejny PENNY, v těchto dnech zavedly ve spolupráci s Českou spořitelnou ve všech svých prodejnách bezkontaktní platby kartou. Zákazníci tak mohou zaplatit za veškeré své nákupy do 500 Kč bez zadání PIN.

BILLA a PENNY rozjíždí s Českou spořitelnou nabídku bezkontaktních plateb na svých provozovnách

Banky 22.06.2012 | 12:10 0 Komentářů

Supermarkety BILLA a diskontní prodejny PENNY, náležející do skupiny REWE Group, v těchto dnech zavedly ve spolupráci s Českou spořitelnou ve všech svých prodejnách bezkontaktní platby kartou. Zákazníkům tak umožní rychle a nekomplikovaně zaplatit za veškeré své nákupy, u nákupů do 500 Kč bez zadání PIN. Jde o výrazný posun v dostupnosti bezkontaktních plateb kartou v Česku, neboť BILLA a PENNY zaujímají s více než 540 filiálkami vedoucí ...

ZLATÁ KARTA OD RAIFFEISENBANK NYNÍ PRO GOLFISTY S ŘADOU VÝHOD

Raiffeisenbank 22.06.2012 | 10:19 0 Komentářů

Raiffeisenbank připravila speciální nabídku prestižní karty Visa Gold při příležitosti konání Raiffeisenbank Prague Golf Masters, nejvýznamnějšího golfového turnaje v České republice. Milovníci golfu tak nyní s touto kartou mohou získat řadu slev na golfová hřiště i vybavení. Kartu je navíc možné získat na půl roku zdarma.

Koncern UNIQA odkupuje podíly EBRD v regionu CEE

Tento týden se UNIQA Group dohodla s Evropskou bankou pro obnovu a rozvoj (EBRD) o odkoupení minoritních podílů na dceřiných společnostech ve střední Evropě. EBRD dosud drží 20 procent v UNIQA Chorvatsko, 15 procent v UNIQA Maďarsko a 30,2, resp. 31,5 procenta v obou polských společnostech UNIQA. Transakce se uskuteční v horizontu několika týdnů. Smluvní strany se dohodly, že cenu zveřejňovat nebudou.

Společnost Colosseum slaví desáté výročí od udělení licence pro obchodování s deriváty

Přesně před deseti lety získala společnost Colosseum, a.s., jako jeden z prvních obchodníků s cennými papíry, licenci pro obchodování s deriváty. Jak se jí v současné době daří?

Na český trh přichází nová metoda mobilních plateb: MasterCard Mobile

Banky MasterCard 21.06.2012 | 16:45 0 Komentářů

Společnost MasterCard Europe společně s partnery ČSOB, Era a Wincor Nixdorf, představuje na českém trhu novinku pro mobilní platby, službu MasterCard Mobile. Tato moderní platforma má široké uplatnění a umožňuje placení mobilním telefonem na internetu, ale např. i pro dárcovské platby, jízdné, placení v kamenných obchodech atp. MasterCard Mobile se rozebíhá i v okolních zemích. Na českém trhu bude fungovat od konce roku 2012, nyní se testuje beta verze.