Tiskové zprávy

Nejvstřícnější bankou roku 2011 se stala Fio banka

Nejvstřícnější bankou klientského ratingu bank OVB Vstřícná banka se za celý rok 2011 stala Fio banka. Druhé nejvyšší hodnocení za celý rok 2011 zaznamenala UniCredit Bank. Na třetím místě se umístila GE Money Bank.

Zimním škodám klientů Allianz kralují zloději a voda z potrubí

Některé regiony Čech a Moravy trápí přívaly sněhu, silný vítr, námraza a další zimní rizika a počty nahlášených škod klienty Allianz pojišťovny od začátku roku se už přehouply přes 4300. Téměř polovinu z nich tvoří dopravní nehody a škody na vozidlech způsobené živly, nebo zvířaty. U majetku mnohem více, než živly, „úřadují“ zloději. Počet krádeží a loupeží přesáhl čtyři stovky škod a oproti stejnému období loňského roku ...

Fond pojištění vkladů poprvé otestoval finanční instituce. Požadavkům na rychlé předání informací vyhověly všechny

Banky 24.01.2012 | 15:06 0 Komentářů

Fond pojištění vkladů (FPV) v závěru roku otestoval u 34 finančních institucí schopnost zvládnout následky případného vyhlášení insolvence. Test se týkal zejména schopnosti předat data o klientech a jejich pojištěných vkladech FPV v přesném formátu, struktuře a v požadovaném čase. Všechny prověřované banky, záložny a stavební spořitelny požadavkům vyhověly a požadované informace byly FPV schopné předat nejdéle během osmi pracovních dnů.

První „tribrand“ karta vstupuje na trh

Trojice silných společností UniCredit Bank, AXA a Partners představily historicky první „tribrand“ kreditní kartu na českém trhu. Za užívání karty získává klient bonus min. 1 % z útraty formou příspěvku na sjednané pojištění nebo investici. UniCredit Bank představila novinku na trhu kreditních karet, a to ve spojení s finanční skupinou AXA a poradenskou společnosti Partners Financial Services (dříve Partners for Life Planning). Pro klienty Partners je ...

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ S KRYTÍM ZÁCHRANNÝCH PRACÍ SE HODÍ NEJEN, KDYŽ PADAJÍ LAVINY

Pojištění 24.01.2012 | 11:50 0 Komentářů

Záchranné nebo pátrací akce v cizině mohou české turisty vyjít až na statisíce korun, jak potvrdil případ, který se nedávno objevil v médiích. Například na Slovensku, které v zimě patří k oblíbeným cílům lyžařů, požadují záchranné sbory proplacení nákladů přímo po zachráněném. Turisté by si měli uvědomit, že Evropský průkaz zdravotního pojištění jim například pro vyproštění z laviny stačit nebude. Pojištění záchranných prací ...

Chytrý telefon od GE Money Bank novým i stávajícím klientům

Banky Moneta Money Bank 24.01.2012 | 11:48 0 Komentářů

Klienti GE Money Bank mohou do 17. února 2012 získat chytrý telefon Samsung Galaxy Y, pokud přivedou dva nové zákazníky. Nabídka platí také pro nové klienty, kteří si založí běžný účet nebo některý z úvěrů GE Money Bank. Moderní smartphone zjednoduší zákazníkům banky ovládání účtu na cestách.

Důchodová reforma zvýšila zájem o penzijní připojištění

Rok 2011 byl ve znamení skokového nárůstu zájmu o penzijní připojištění. Lidé tak reagovali na chystané změny související s důchodovou reformou.  To potvrzují i výsledky Partners, největší finančně poradenské firmy v České republice, která zaznamenala meziročně více než zdvojnásobení ročních plateb svých klientů na penzijní připojištění.

Růst bankovního sektoru v regionu střední a východní Evropy bude nadále nad průměrem Evropské unie

Ve střednědobém až dlouhodobém období disponuje bankovní sektor regionu CEE nadále potenciálem generovat v kontextu EU nadprůměrný růst objemu bankovních obchodů a ziskovosti, protože zde stále existuje nevyužitý prostor pro finanční penetraci a obecně nedotčeny zůstávají i vyhlídky na hospodářské sbližování.

5 rad, jak se bránit proti nekalým praktikám obchodníků s cennými papíry

Investice KLV Consulting 23.01.2012 | 15:36 2 komentáře

Statisícové až milionové újmy plynou ročně českým investorům v důsledku pochybení obchodníků s cennými papíry, jimiž jsou zastupováni. Jednou z příčin jejich finančních ztrát je nadměrné obchodování s těmito listinami.

Komerční banka nabízí běžný účet v čínských jüanech (renminbi)

Investice 20.01.2012 | 13:07 0 Komentářů

Klientům, kteří mají své obchodní aktivity zaměřené na Čínu, nabízí Komerční banka výrazné usnadnění v oblasti bezhotovostního platebního styku – běžný účet v čínských jüanech (renminbi).

Kam investovat?
Nejnovější komentáře

Intel hlásí rekordní rok

Investice 20.01.2012 | 12:58 0 Komentářů

CLARA, Kalifornie, 19. ledna 2012 — Společnost Intel dnes zveřejnila výsledky za loňský rok: tržby činily 54 miliard dolarů, provozní zisk 17,5 miliardy, čistý zisk 12,9 miliardy a výnosy na akcii dosáhly výše 2,39 dolaru — všechna tato čísla byla rekordní. Společnost získala z provozních aktivit zhruba 21 miliard dolarů, na dividendách vyplatila 4,1 miliardy dolarů a 14,1 miliardy dolarů využila ke zpětnému odkupu 642 milionů akcií.  

Petr Koblic zvolen do představenstva CEESEG AG

Na včerejším zasedání dozorčí rady holdingu CEE Stock Exchange Group AG (CEESEG AG), který je tvořen burzami v Budapešti, Lublani, Praze a Vídni byl do dvoučlenného představenstva holdingu zvolen Petr Koblic. Ve vedení holdingu tak od 1. března 2012 doplní Michaela Buhla.

Petr Plocek novým tiskovým mluvčím UniCredit Bank

Na pozici tiskového mluvčího UniCredit Bank nastupuje od poloviny ledna 2012 Petr Plocek (37). Tomáš Pavlík, mluvčí banky od srpna 2007, odchází do projektu Nadace Vodafone „Rok jinak“, ve kterém bude působit příštích 12 měsíců jako PR konzultant a kouč pro neziskový sektor.

Založení vlastního účtu považují mladí za krok k dospělosti – Era jim ho nyní usnadňuje

Celých 29 % mladých lidí si zřizuje svůj první osobní účet těsně po dosažení plnoletosti. Chtějí se totiž vymanit z finanční závislosti na rodičích a samostatně hospodařit s vlastním výdělkem. Era jim nyní tento krok ještě více usnadňuje – od 1. Února 2012 zlevňuje poplatek za vedení účtu ze současných 8 korun na nulu a navíc ponechává stávající výhody, mezi které patří dva výběry z bankomatů Poštovní spořitelny nebo ČSOB bez ...

„Alkohol na sjezdovce je totéž jako za volantem“, uznává třetina Čechů, kteří jej při lyžování pijí!

Vzhledem k ohlasům, které vyvolala anketa* DIRECT Pojišťovny na téma alkoholu a lyžování, pokračovala pojišťovna ve zkoumání dalších podrobností. Zjistila nejen to, že 8 z 10 Čechů se na lyžích „posilňují“ alkoholem, ale celá třetina z nich zároveň přiznává, že je to stejný prohřešek, jako řídit auto pod vlivem alkoholu. Alkohol na horách má zároveň podle každého třetího respondenta ankety DIRECT Pojišťovny negativní vliv na lyžařské ...

MARKET VISION: NEJLEPŠÍ SLUŽBY V OBLASTI INVESTIČNÍHO ŽIVOTNÍHO POJIŠTĚNÍ POSKYTUJÍ PORADCI RAIFFEISENBANK

Nejkvalitnější služby při nabídce a prodeji investičního životního pojištění klienti získají na pobočkách Raiffeisenbank. Poradci banky zabodovali zejména  při analýze potřeb klienta, při vysvětlení podstaty pojištění a investic a při nabídce konkrétních řešení. Toto vítězství potvrzuje orientaci banky na kvalitní poradenství a finanční plánování. 

V roce 2011 nejčastěji způsobovali nehody opět

Pojištění 18.01.2012 | 09:13 0 Komentářů

S největším procentem zaviněných nehod stanuli v čele žebříčku podle okresů za rok 2011, stejně jako v minulých letech, motoristé z Prahy, zatímco na opačném pólu figurují především řidiči z Vysočiny a východních Čech. Vyplývá to z tzv. ČSOBP Indexu, kterým ČSOB Pojišťovna dlouhodobě sleduje, jak se liší frekvence pojistných událostí z povinného ručení u řidičů osobních aut z jednotlivých okresů republiky.

Prohlášení České pojišťovny ke spolupráci s pardubickým Dostihovým spolkem

Česká pojišťovna reaguje na informace zveřejněné nedávno některými médii ve věci minulé i případné budoucí spolupráce s pardubickým Dostihovým spolkem. Tak jak je mezi obchodními partnery dobrým zvykem, ČP nikdy neposkytuje třetím osobám informace o smluvních vztazích s jinými subjekty. Nicméně vzhledem k medializaci událostí posledních dní plné dezinterpretací šířených médii považuje ČP za nutné se k celé situaci vyjádřit. 

Významný personální přestup na českém finančním trhu

Bývalý generální ředitel Generali Pojišťovny Petr Kopecký (41) nastoupil v lednu 2012 do společnosti Broker Expert (člen skupiny Broker Consulting), která poskytuje nezávislé finanční poradenství a zprostředkování. Bude zde zastávat nejvyšší pozici v rámci obchodní sítě – zemský ředitel. Nástup Petra Kopeckého do Broker Expert potvrzuje trend změn finančního trhu posledních let. Odráží skutečnost,  že stále více odborníků vnímá silný ...

Triglav pojišťovna nabízí k úrazové pojistce cestovní pojištění zdarma

Triglav pojišťovna připravila výhodnou akci pro příznivce zimních sportů. Každý klient, který si v rámci této akce sjedná úrazové pojištění s pojistným ve výši minimálně 1500 Kč, zdarma získá i cestovní pojištění ve formě dárkového certifikátu. Certifikát lze uplatnit na pobočkách Triglav pojišťovny kdykoli během tohoto roku.