Tiskové zprávy

BANKY ČELÍ NAPADENÍ INTERNETOVÝCH STRÁNEK

Banky Raiffeisenbank 06.03.2013 | 11:28 0 Komentářů

Vybrané české banky dnes od ranních hodin čelí hackerskému útoku na své internetové stránky, stejně jako v minulých dnech čelily podobnému útoku české zpravodajské servery. 

Více než polovina Čechů neaktualizuje své pojistné smlouvy

Každý druhý Čech podceňuje aktualizaci svých pojistných smluv. Podle nejnovějšího průzkumu České asociace pojišťoven (ČAP) ve svých pojistných smlouvách neprovádí změny celých 51 % pojištěné populace. Aniž by si to uvědomili, vstupují tak klienti pojišťoven do rizika, že jim v případě škodní události pojistné plnění nezajistí odpovídající kompenzaci jejich skutečné škody.

Honička břeclavskými a brněnskými ulicemi pro zloděje neskončila šťastně. Muži, kteří je chytili, dostali od Allianz a Policie ČR ocenění Pomocná ruka zákona

Allianz pojišťovna společně s Policií ČR dnes v Břeclavi a v Brně ocenila titulem „Pomocná ruka zákona“ dva muže, kteří se významně zasloužili o dopadení pachatelů závažné trestné činnosti. Jaroslav Jankovič (37) a Petr Klúčovský (58) chytili zloděje a předali je policistům. Každý v jiném městě jihomoravského kraje. Za svoji rychlou reakci a odvahu dostali kromě certifikátu také chytrý telefon a čtečku knih.

Přímé bankovnictví České spořitelny už využívá více než 1,5 milionu klientů

Přímé bankovnictví SERVIS 24 a BUSINESS 24 České spořitelny už využívá více než 1,5 milionu klientů. V roce 2012 jejich počet vzrostl o více než 51 tisíc, hlavně díky nové, jednodušší a přehlednější verzi internetového bankovnictví, kterou banka představila klientům v srpnu loňského roku. V roce 2012 klienti provedli přes přímé bankovnictví České spořitelny 94,7 milionů transakcí v celkovém objemu cca 2 600 mld. Kč. Novou verzi ...

Agentura S&P potvrdila České pojišťovně rating na úrovni A-

Mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor´s (S&P) potvrdila v rámci svého pravidelného hodnocení současný rating České pojišťovny na úrovni A- se stabilním výhledem. Rozhodnutí agentury S&P je dalším potvrzením síly a stability ČP, která je dlouhodobě nejlépe kapitalizovanou pojišťovnou na českém trhu. Svým klientům tak může garantovat, že je za každých okolností schopna dostát všem svým závazkům, a to i v případě rozsáhlých ...

Generali PPF Dividendový fond korporátních dluhopisů dnes vyplatil podílníkům první dividendu

Generali PPF Dividendový fond korporátních dluhopisů vyplatil podílníkům za první rok své existence historicky první dividendu ve výši 6 procent. Výše dividendy překonává téměř trojnásobně dlouhodobý dividendový výnos nejširšího amerického akciového indexu S&P500. Fond distribuuje společnost ČP INVEST.

Plánovaná odstávka systémů Raiffeisenbank

Banky Raiffeisenbank 05.03.2013 | 12:03 0 Komentářů

Raiffeisenbank  v březnu spustí první část nového IT systému. O prodlouženém víkendu 22. – 24. března proto chystá plánovanou odstávku části svých bankovních systémů. Nebude možné využívat služby internetového bankovnictví ani provádět platby, platební karty budou fungovat bez omezení. Systémy budou opět plně funkční v pondělí 25. března ráno.

Rozvoj obchodu a marketingu Fincentra povede Alexandra Korman

Do pozice Ředitelky pro rozvoj obchodu a marketingu skupiny Fincentrum nastoupila Alexandra Korman, bývalá viceprezidentka pro rezidenční zákazníky v T-Mobile. Jejím posláním bude mimo jiné pomoci Fincentru splnit strategický cíl stát se do roku 2017 největší finančně-poradenskou firmou na českém a slovenském trhu.

AXA penzijní fond získal ocenění v anketě Zlatý Měšec 2013

Společnost AXA penzijní fond se ve čtenářské anketě Zlatý Měšec 2013 – Nejlepší finanční instituce, kterou pořádá server o osobních financích Měšec.cz, umístila na třetím místě v kategorii Penzijní fondy. Anketa se řadí mezi nejkomplexnější hodnocení bankovních institucí a jejich služeb v České republice.

ČSOB a Era smartbanking je jako první na trhu dostupný i pro Windows 8

Aplikace ČSOB a Era smartbanking je nově přístupná i pro zařízení s operačním systémem Windows 8, což v současnosti neumožňuje žádná jiná banka v České republice. Smartbanking od ČSOB a Ery si zatím stáhlo přes 114 tisíc uživatelů, kteří přes něj provedli transakce v objemu více než 5 miliard korun.

Kam investovat?
Nejnovější komentáře

Allianz pojišťovna získala prestižní cenu Superbrands Award

Prestižní ocenění Superbrands Award, které je známkou dlouhodobé kvality výrobků a služeb, získala v minulých dnech Allianz pojišťovna. Komise expertů, tzv. Brand Council programu Superbrands Česká republika, udělila toto ocenění české pobočce největší světové pojišťovny jako výraz uznání za dlouhodobou kvalitu, kterou nabízí svým zákazníkům.

Česká spořitelna rozdělí 1 milion korun mezi své klienty, kteří jsou aktivní v neziskových organizacích

Česká spořitelna rozdělí 1 milion korun mezi projekty, které pomáhají seniorům a které se věnují prevenci nebo léčbě drogové závislosti. O grant mohou požádat všichni klienti České spořitelny, kteří minimálně jeden rok v roli dobrovolníka pomáhají v neziskové organizaci, jež projekt realizuje. Maximální výše příspěvku pro jeden projekt je 50 tisíc korun.

bene+ je největším věrnostním programem spojeným s platebními kartami v Česku

Banky Moneta Money Bank 04.03.2013 | 12:18 0 Komentářů

Do věrnostního programu bene+ se doposud zapojilo již více než 100 obchodníků. V současné době se jedná o nejrozšířenější věrnostní program na platebních kartách v ČR, do kterého je zapojeno téměř 700 tisíc platebních karet. Za necelých 5 let existence bene+ získali klienti GE Money Bank na odměnách za platby kartou více než 100 milionů korun. U partnerů bene+ dostávají zákazníci peníze zpět za každou platbu kartou, a to až do výše 25 % ...

ČSOB podpoří milionem korun projekty zaměřené na finanční gramotnost

Investice ČSOB 04.03.2013 | 12:16 0 Komentářů

Nadační program vzdělání ČSOB vyhlašuje nové grantové řízení s cílem vybrat nejlepší projekty zaměřené na zvyšování finanční gramotnosti. V roce 2013 se chce opět zaměřit především na projekty, které jsou vedeny interaktivní formou, působí preventivně před předlužením a učí schopnosti vést rodinný a osobní rozpočet, jak zacházet s penězi a jak lépe umět investovat do své budoucnosti. Zájemci mohou podat přihlášku do 5. dubna.

UNIQA připravila značkové pojištění pro vozidla Suzuki

Ve spolupráci společností UNIQA pojišťovna a Suzuki Motor Czech bylo vyvinuto značkové pojištění pro vozidla Suzuki. Produkt šitý na míru zahrnuje komplexní krytí pro nejrůznější škody, které mohou způsobit havárie, odcizení, řádění vandalů, srážka se zvířetem, rozbití skel na vozidle nebo ráfků kol a další nepříjemné události. Nové Suzuki pojištění od UNIQA umožňuje automaticky i zapůjčení náhradního vozidla během opravy a významné ...

Nové KB Spořicí konto Bonus Aktiv nabízí ještě vyšší zhodnocení

Banky Komerční banka 01.03.2013 | 14:08 0 Komentářů

Komerční banka zařadila do své nabídky depozitních produktů KB Spořicí konto Bonus Aktiv. Nové konto nabízí stejně jako zavedené KB Spořicí konto Bonus zajímavé zhodnocení, přináší však hlubší propojení s úspěšným konceptem MojeOdměny. Aktivní klienti Komerční banky tak mohou získat ještě vyšší zhodnocení svých úspor.

Experti z České spořitelny podporují podnikatelské záměry sociálních podnikatelů

Česká spořitelna ve spolupráci s Nadací VIA odstartovaly Akademii České spořitelny v září roku 2012. Cílem projektu je poradit sociálním podnikům a neziskovým organizacím jak efektivně a sociálně podnikat.

Nová marketingová kampaň: FLEXI. Pro jistotu.

FLEXI životní pojištění od Pojišťovny České spořitelny spouští 4. března 2013 marketingovou kampaň. Slogan „FLEXI. Pro jistotu.“, doplněný výrokem „Myslete pozitivně.“ charakterizuje zcela nový komunikační koncept, zaměřený na podporu pojištění vážných životních situací. Kampaň poběží prostřednictvím televize a internetu do 29. dubna 2013.

Investiční příležitosti v ČSOB pro měsíc březen

BankyInvestice ČSOB 01.03.2013 | 11:40 0 Komentářů

Od začátku března se nabídka fondů ČSOB rozšířila o smíšený fond Global Partners ČSOB Portfolio Pro květen 95 s unikátní správou portfolia. Zájemci preferující nižší riziko budou mít rovněž možnost investovat v rámci nového zajištěného fondu Optimum Fund ČSOB Globálního růstu +14 s možností celkového zhodnocení dosahujícího až 60 %. Od minulého měsíce mohou také investoři nakupovat fondy v české měně pohodlně přes své internetové ...

Česká spořitelna zvýšila v roce 2012 konsolidovaný čistý zisk (IFRS) o 21,8 % na 16,61 mld. Kč, provozní zisk se zvýšil o 2,5 % na 26,29 mld. Kč

Česká spořitelna vykázala k 31. prosinci 2012 neauditovaný konsolidovaný čistý zisk počítaný podle mezinárodních standardů pro finanční výkaznictví (IFRS) ve výši 16,61 mld. Kč, meziročně vzrostl o 21,8 % z 13,64 mld. Kč. Provozní zisk se meziročně zvýšil o 2,5 % na 26,29 mld. Kč.