CZK/€ 23.825 +0,02%

CZK/$ 21.929 +0,29%

CZK/£ 27.111 +0,08%

CZK/CHF 23.784 -0,12%

18. 04. 2016

0 komentářů

Stock Spirits Group PLC: Odstoupení Chief Executive Officera

 


 

Miroslaw „Mirek“ Stachowicz, nezávislý nevýkonný ředitel SSG od listopadu 2015, bude fungovat jako dočasný CEO, dokud nebude nalezena odpovídající náhrada. Mirek má rozsáhlé zkušenosti z vedení spotřebitelských značek v Polsku a CEE a je aktuálně nevýkonným zástupcem předsedy představenstva v Harper Hygenics SA a nevýkonným ředitelem v CCC, obě společnosti jsou obchodované na varšavské burze.

David Maloney, předseda představenstva Stock Spirits, řekl: „Představenstvo a nominační výbor diskutovaly plány na další období řadu měsíců a já sám jsem na počáku února zadal mezinárodní HR firmě, aby nám pomohla najít nového CEO. Samozřejmě jsem to také řešil přímo s Chrisem. Naším plánem bylo nejprve zajistit managing directora pro Polsko, abychom zamezili případným nejistotám. Jmenování Marka Sypka jsme s radostí oznámili minulý týden. Ovšem aktivity Western Gate nám narušily naše obezřetné plánování, proto jsme se rozhodli uspíšit tento proces.“

„Rád bych Chrisovi poděkoval za to, že přinesl do této vedoucí role svoje osobní kvality a hodnoty a podpořil naše obchody i v době, kdy se celý náš průmysl zmítal v nejistotě a neustálých změnách. Stále máme před sebou kus práce, ale z našich výsledků za první čtvrtletí, zveřejněných minulý týden, je jasně vidět, že rázná rozhodnutí, která učinil Chris společně s představenstvem v loňském roce, byla účinná. Přejeme Chrisovi vše dobré,“ dodal Maloney.

Chris Heath do skupiny nastoupil v roce 2007 jako Chief Financial Officer. CEO celé skupiny byl jmenován v roce 2009. Předtím působil jako Group CFO a Commercial Director v Gondola Holdings plc.

Chris Heath řekl: „Stock Spirits je skvělou společností s výbornými značkami. Měl jsem možnost pracovat s několika výjimečně talentovanými lidmi. Svých osm let ve společnosti jsem si velmi užil, sledoval jsem její růst na zavedenou a veřejně obchodovanou společnost. Vytvořili jsme nejen skvělé značky, jež získaly mnohá ocenění, ale také prvotřídní výrobní zařízení i kvalitní distribuční síť. V poslední době jsme s představenstvem znovu a znovu procházeli další plány společnosti a dospěli jsme k rozhodnutí, že právě teď je ten pravý čas na změnu vedení. Těším se na to, že budu mít od nynějška více času na rodinu a přátele, a přeji společnosti vše dobré.“

REKLAMA

Podmínky Chrisova odchodu jsou v souladu s jeho smluvními nároky, podle schválených systémů odměn.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *