CZK/€ 24.315 -0,14%

CZK/$ 23.120 +0,53%

CZK/£ 28.218 -0,23%

CZK/CHF 24.624 +0,05%

14. 05. 2019

0 komentářů

Stock Plzeň-Božkov kupuje společnost Bartida

 

Společnost Stock Plzeň-Božkov posiluje svou pozici na českém trhu a kupuje 100% podíl ve společnostech BARTIDA s.r.o. a BARTIDA Retail s.r.o. Tímto krokem Stock Plzeň-Božkov upevňuje své vedoucí postavení, především v segmentu prémiových lihovin. Cena transakce je 7,3 miliónu euro ke dni 1. června 2019, s budoucí odloženou a podmíněnou platbou ve výši až 3,7 miliónu euro, jejíž stanovení se bude odvíjet od naplňování vytyčených cílů a budoucích výsledků společnosti. 

Název BARTIDA z trhu ovšem nezmizí. Bude nadále, nyní však v rámci skupiny Stock Spirits Group, fungovat jako samostatná jednotka, na jejímž dalším rozvoji se budou podílet i dosavadní majitelé Petr Dzurec a Miroslav Zoul.

„BARTIDA je společnost s velmi zajímavým portfoliem, které vhodně doplní naše stávající značky,“ říká generální ředitel společnosti Stock Plzeň-Božkov Jan Havlis. „Posílíme především v segmentu prémiových lihovin, který je nejdynamičtěji rostoucí částí trhu. Zároveň zachováme značku BARTIDA jako samostatnou jednotku uvnitř společnosti a budeme ji dále rozvíjet ve spolupráci s dosavadními majiteli, protože chceme pokračovat v  úspěšné cestě, kterou BARTIDA za 11 let své existence ušla. Samozřejmě budeme také využívat synergií obou společností v oblasti financí, marketingu i dalších služeb,“ doplňuje Jan Havlis.

„Více než 10 let jsme s mým společníkem a celým týmem budovali BARTIDU, jak nejlépe to šlo, a jsem pyšný, že jsme se dostali mezi špičku firem obchodujících s lihovinami v Česku, které mají soukromé vlastníky. Nyní cítíme, že je ten správný čas spojit se se silným partnerem, kterým pro nás je společnost Stock Plzeň-Božkov, a tím nastartovat další úspěšnou etapu pro naše značky,“ říká Petr Dzurec, jeden z dosavadních majitelů společnosti BARTIDA.

Společnost Stock Plzeň- Božkov doplní akvizicí BARTIDY své portfolio, které samo o sobě čítá více než 70 značek v rozmezí od ekonomických až po prémiové a super prémiové lihoviny a likéry. Koupí BARTIDY posílí především zastoupení prémiových značek. BARTIDA je v Česku mimo jiné distributorem kubánského rumu Legendario, producentem vlastních ovocných a bylinných likérů Bartida Original a obchoduje s destiláty a rumy z mnoha zemí.

REKLAMA

Součástí transakce je i e-shop www.bartidashop.cz, bar s degustačním zázemím u Staroměstského náměstí v Praze a prémiové obchody v Brně a Ostravě.

K podpisu transakce došlo 13. května, v platnost vejde od 1. června letošního roku.

Tisková zpráva společnosti STOCK Plzeň-Božkov

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *