CZK/€ 25.255 -0,10%

CZK/$ 23.195 +0,28%

CZK/£ 29.968 -0,22%

CZK/CHF 26.069 -0,33%

20. 09. 2023

0 komentářů

Startuje podzimní kolo grantového programu Nadace MONETA Clementia. Pomáhá znevýhodněným lidem i ochraně životního prostředí

 

MONETA spouští letošní druhé kolo grantového programu na podporu sociálně slabých, dětí, seniorů a ochrany životního prostředí. Podzimní kolo grantů se nově uskuteční v působnosti nadace MONETA Clementia, která po dvou letech od svého založení rozšiřuje své aktivity. Žádosti mohou jednotlivé neziskové organizace posílat do konce října.

Loading 

Podmínkou pro přijetí grantové žádosti i nadále zůstává převzetí záštity některým ze zaměstnanců MONETA Money Bank. „Zaměstnanci si sami vybírají neziskovku, pro kterou se stávají ambasadory a následně pro ně u grantové komise mohou získat potřebné finance na projekty či provoz. Tím vzniká synergie mezi osobními hodnotami a posláním Nadace MONETA Clementia,“ popisuje fungování programu Zuzana Filipová, členka správní rady Nadace MONETA Clementia a ředitelka Udržitelnosti a Komunikace Skupiny MONETA.

Přestože se neustále zvětšuje počet neziskových organizací, které si během uplynulých let již dokázaly najít svého dlouhodobého ambasadora, každý rok přibývá nových žadatelů, kteří jej teprve hledají. „Neziskovým organizacím, které s naším grantovým programem ještě nemají žádnou zkušenost, doporučujeme dojít na nejbližší pobočku Monety a oslovit naše bankéřky a bankéře napřímo. Velmi často se totiž stává, že oslovený bankéř si takovou neziskovku vybere sám, protože mu její aktivity dávají smysl,“ radí Zuzana Filipová.

Od doby založení grantového programu v roce 1996 MONETA Money Bank podpořila již 333 projektů částkou 20,7 milionu korun. V letošním prvním kole rozdělila MONETA mezi 17 neziskových organizací celkem 1,1 milionu korun.Podpořila tak například Klub nemocných cystickou fibrózou na nákup speciálních inhalátorů pro děti ze sociálně slabých rodin, nebo Diakonii ČCE – středisko Západní Čechy, která díky grantu dokončí bezpečné a zdravé bydlení pro své klienty s mentálním postižením a autismem. V loňském kole rozdělila banka v rámci obou grantových kol celkem 5,7 milionu korun.

Žádosti o grant bude možné podávat od 1. do 31. října prostřednictvím zaměstnanců skupiny MONETA. Podrobný návod, jak žádost podat, naleznou zájemci na webových stránkách Nadace MONETA Clementia.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů


Související články

USA jsou v režimu fiskální dominance. Co to znamená pro investory?

Americká ekonomika se zdá být výrazně méně ovlivnitelná vyššími úrokovými sazbami v současném hospodářském cyklu. To potenciálně implikuje, že i následné snižování úrokových sazeb pozbude velkých účinků. Tento jev lze vysvětlit tím, že Spojené státy jsou nyní v režimu fiskální dominance. Tento režim nastává, když veřejný dluh […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

18. 07. 2024

Co skrývá portfolio průměrného drobného investora?

Sektorem, do kterého drobní investoři nejčastěji investují, jsou společnosti poskytujících finanční služby. Druhým nejčastěji vlastněným sektorem jsou technologické společnosti (40 %) a na třetím tituly z oblasti energetiky (35 %). Údaje vyplývají ze studie Retail Investor Beat (RIB) od společnosti eToro, které se zúčastnilo 10 000 drobných […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

03. 07. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *