Pondělí 18. ledna. Svátek má Vladislav.

Startuje podzimní část programu ČSOB pomáhá regionům. Z té jarní půjde na dobrou věc více než 3,5 mil. korun

Banky ČSOB 06.09.2017 | 16:50 0 Komentářů

I letos na podzim proběhne další kolo programu ČSOB pomáhá regionům, díky němuž se na jaře podařilo získat přes 3,5 milionu korun. Neziskové organizace mohou své projekty začít přihlašovat právě teď, registrace začala 4. září a potrvá do 14. října. 

Ve hře je opět 2,1 milionu korun

Cílem programu ČSOB pomáhá regionům je finančně podpořit realizaci veřejně prospěšných projektů v regionech po celé České republice. Program podporuje zajímavé projekty, jež různými způsoby přispívají ke zlepšení kvality života v jednotlivých regionech. „Už v roce 2016 jsme program rozdělili do jarního a podzimního kola, aby se o finanční příspěvky mohlo ucházet větší množství neziskových či příspěvkových organizací. V každém z těchto kol ČSOB rozdělí 2,1 milionu korun, celkově tedy více než čtyři miliony,“ říká Jitka Švejcarová, specialistka společenské odpovědnosti ČSOB.

Také letošní podzimní část programu, která odstartuje 4. září, je rozdělena do 14 regionů shodných s jednotlivými kraji České republiky. V každém regionu se o přízeň individuálních dárců budou ucházet čtyři projekty, tři z nich vybere odborná porota, čtvrtý zvolí veřejnost.

Projekty do podzimní části programu je možné přihlašovat do 14. října, přihlášku lze vyplnit online na www.csobpomaharegionum.cz. Hlavní fáze letošní podzimní části programu, tedy výběr příspěvků od individuálních dárců, bude probíhat v termínu od 6. prosince 2017 do 6. ledna 2018. Žadatelem může být nezisková nebo příspěvková organizace, tj. spolek, obecně prospěšná společnost, nadace, nadační fond nebo evidovaná církevní právnická osoba poskytující sociální, zdravotnické, vzdělávací a kulturní služby.

Jak program ČSOB pomáhá regionům funguje?

Od roku 2016 je program ČSOB pomáhá regionům rozdělen na jarní a podzimní část. Na jaře letošního roku se podařilo vybrat dohromady více než 3,5 milionu korun, přičemž lidé na zlepšení života kolem sebe přispěli částkou 1 422 049 korun a ČSOB navíc mezi projekty rozdělila 2,1 milionu korun. Nejúspěšnější projekt (úprava zázemí hospicu CITADELA ve Valašském Meziříčí) získal od jednotlivců bezmála 160 tisíc korun, dalších 50 tisíc přidá ČSOB.

ČSOB jednotlivým projektům poskytne nejen účinnou webovou platformu na výběr peněz od soukromých dárců, ale také mediální podporu. Finanční dar získávají vždy čtyři žadatelé v každém ze 14 regionů, celkem tedy 56 organizací. Výše finančního příspěvku se odvíjí od toho, jak úspěšní budou žadatelé ve výběru peněz od individuálních dárců. Organizace, která v daném regionu vybere největší obnos, obdrží od ČSOB 50 000 korun, druhá nejúspěšnější 40 000 korun, třetí 35 000 korun a čtvrtá 25 000 korun.

Tagy ČSOB regiony

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.