Pondělí 25. ledna. Svátek má Miloš.

Spuštění PSD2 je pro malé a střední firmy klíčové k tomu, aby měly levnější a obsahově stejné bankovní služby jako velcí firemní zákazníci bank. SME ušetří na úrocích a poplatcích z konverzí měn. Ty tvoří až 80 % příjmů bank.

Banky 07.03.2018 | 09:17 0 Komentářů

• PSD2 se týká i malých a středních firem. Těm přinese úspory z finančních operací a zároveň získají přístup ke stejným službám jako velcí zákazníci bank.
• Digitalizace procesů je nezbytností pro využití všech možností, co nejen PSD2 přináší.
• Společnost Roger provozuje řešení, díky kterému soukromí i institucionální investoři investují do faktur a tím zkracují jejich splatnost pro malé a střední podniky.
• Roger jako první fintech společnost, požádala v lednu 2018 ČNB o licenci na PSD2. Roger má všechna potřebná pojištění.
• Roger plně integroval digitální fakturaci ve formátu EDI využívanou převážně v odvětvích e-Commerce a FMCG.
• Roger dělá finance pro malé a střední firmy jednodušší. Zaměřuje se na financování faktur proti velkým a bonitním odběratelům.
• V tomto roce (2018) počítá Roger s ročním profinancovaným objemem kolem 1 mld. Kč. Za 2017 meziročně rostl o 219 %, z toho v e.commerce o 476 % a FMCG o 29 %.

„Zabýváme se financováním malých a středních firem a jsme jedinou společností, která v tomto roce požádala ČNB o licenci na PSD2. Zároveň máme potřebné pojištění,“ uvádí Adam Šoukal, ředitel Platební instituce Roger a. s. a dodává: „S vybranými bankami testujeme API pro spuštění služeb PSD2. Malým a středním firmám tím umožníme snížit náklady z finančních operací a zpřístupníme jim bankovní služby, které byly doposud dostupné pouze velkým firemním zákazníkům. Konkrétně se jedná o zlepšení cashflow díky financování faktur, konverze do cizích měn, zadávání a realizaci platebních příkazů. To vše plně digitálně.“

Roger dělá finance jednodušší, takže se naši klienti mohou naplno věnovat svému podnikání. Oni za odvedenou práci dostávají faktury a Roger jim je přemění na peníze, aby se nemuseli zadlužovat ani čekat na splatnost, takže jeho klienti jdou vždy do plusu.
Platební instituce Roger a.s. spolupracuje s velkými, často nadnárodními společnostmi, kterým řeší požadavky dodavatelů na zkrácení splatnosti faktur. Instituce upevňuje pozici na trhu financování malých a středních podniků, které dodávají kvalitní produkty a služby do velkých firem a často je trápí požadovaná dlouhá splatnost faktur.

Aktuálně je Roger v ČR první platební institucí s licencí od ČNB s implementovanou, plně digitalizovanou elektronickou fakturací EDI. Ta mimo jiné snižuje rizikovost investice pro investory a eliminuje administrativní náročnost pro zájemce o financování. Roger spolupracuje s řadou společností na financování jejich dodavatelů, kteří mají splatnost faktur 30 až 120 dnů v korunách, či cizích měnách. Roger má řešení zajímavé jak pro CFO velkých podniků, tak i pro majitele malých a středních firem. Od klientů není požadována roční garance na financování a ani nejsou nijak penalizováni. Je financováno 75 % z nominální hodnoty faktury a vybrané faktury jsou pojištěny. Díky konzervativnímu přístupu se společnosti Roger daří dobře řídit rizika, což dokládá pouze 0,09 % ztráty vkladu za rok 2016 a 0,01 % v roce 2017. V předchozích 3 letech byl Roger dokonce bez defaultu. Od počátku společnost Roger a její business finance systém generuje zisk. Růst by ale nebyl možný bez důvěry více než 150 společností a 500 investorů, kteří přes Rogera profinancovali faktury v hodnotě 1 mld. Kč.

Tisková zpráva Platební Instituce Roger a.s.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.