Pondělí 26. července. Svátek má Anna.

Spotřebitelská důvěra se stále drží vysoko

Investice 23.05.2018 | 15:50 0 Komentářů

Statistiky v regionu dnes nabídly polská data z maloobchodu, která trh celkem zklamala. Dynamika tržeb klesla a očekává se, že tento trend bude pokračovat i v následujícím období kvůli omezení nedělních prodejů. Zlotému tak nic nebránilo v pokračování svého oslabovacího revue. Od začátku měsíce polská měna ztratila 1,7 % na současných 4,309 PLN/EUR.

Také ostatní měny v regionu ztrácely. Česká koruna si dnes sáhla na nejslabší hodnotu od prosince loňského roku (25,84 CZK/EUR) a celkově od pondělí oslabila o téměř tři čtvrtě procenta.  Maďarské měně nepomohla ani statistika z trhu práce, která potvrdila dvouciferný růst tamních mezd. Forint od rána ztratil 0,33 % na 319,3 HUF/EUR.

Zítra bude zveřejněn květnový výsledek konjunkturálního průzkumu ČSÚ. Vysoká spotřebitelská důvěra se již několik měsíců v řadě drží na vysokých hodnotách, jak české domácnosti stále více profitují z utaženého trhu práce a rostoucích mezd. Také podnikatelské důvěra v dubnu rostla, té ale trh práce a nedostatek pracovní síly nepomáhá. Je však pravděpodobné, že se důvěra v ekonomiku udrží na vysoké úrovni i v květnu.

MONIKA JUNICKE
Komerční banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.