Úterý 19. října. Svátek má Michaela.

Spořitelna nabízí jako první online půjčku pro klienty konkurence za využit BankID

BankyPůjčky 05.10.2021 | 15:19 0 Komentářů

Česká spořitelna díky bankovní identitě zjednodušuje sjednávání spotřebitelské půjčky i pro klienty jiných bank. Při žádosti o půjčku není potřeba scanovat osobní doklady a vyplňovat řadu údajů, stačí se jednoduše pomocí BankID ověřit u své banky. Celá žádost a schválení půjčky probíhá digitálně na pár kliků přímo v bankovnictví George. Spořitelna tak rozšiřuje nabídku svých služeb, které klientům nabízí za využití BankID. Nedávno díky BankID zjednodušila založení účtu on-line nebo umožnila uzavřít doplňkové penzijní spoření.

„Sjednat si půjčku výhradně digitální cestou, aniž by musel klient kamkoliv chodit, nabízíme již déle než rok. Odteď už při žádosti o úvěr není potřeba cokoliv fotit a opisovat, díky bankovní identitě se proces sjednání ještě více zjednoduší,” říká Lukáš Kulhavý, šéf tribu nezajištěných úvěrů v České spořitelně a dodává: „V současnosti si již u nás klienti zřídí každou čtvrtou půjčku plně digitálně bez nutnosti chodit na pobočku. Stále nicméně platí, že více než polovinu ze všech půjček si u nás klienti začnou sjednávat v on-line prostředí, ale dokončí ji po telefonu či osobně na pobočce,” dodává Lukáš Kulhavý.

O půjčku pomocí BankID mohou žádat klienti bank, které bankovní identitu nabízí. V tuto chvíli se jedná o Komerční banku, ČSOB, AirBank, Moneta Money Bank, Raiffeisenbank nebo mBank.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.