Čtvrtek 22. dubna. Svátek má Evžénie.

SPOLEČNÝ PROJEKT AUTOMODUL.CZ A VINCHECK.CZ ODHALÍ NEPOCTIVÉ PRODEJCE OJETIN

Investice 17.08.2015 | 08:37 0 Komentářů

Vydavatelství MAFRA, a.s., provozovatel inzertního serveru Automodul.cz, bude u inzerovaných vozidel nabízet zdarma možnost jejich prověření v systému VinCheck. Vydavatelství tak chce vyjít vstříc svým uživatelům, kteří si stále více stěžují na fakt, že se na některých českých inzertních serverech objevují vozy s nejasnou servisní historií, vozy v leasingu nebo vozy, u kterých bylo manipulováno se stavem tachometru. Na českém inzertním trhu tak jde o první významný krok směřující k férové informovanosti klienta, který poptává ojetý vůz.

Rozhodli jsme se k tomuto kroku na základě požadavků a zkušeností našich uživatelů,“ říká Produktový manažerAutomodul.cz Lukáš Gajarský a vysvětluje: „Stále častěji se totiž množí stížnosti, že inzerovaný vůz neodpovídá skutečnosti, je v úvěru, má stočený tachometr nebo je dokonce odcizený.“ Podle Lukáše Gajarskéhoněkteří prodejci totiž v inzerátech uvádějí nepravdivé informace o voze, u kterého navíc zveřejní neexistující VIN nebo VIN jiného vozu stejné značky a modelu. V systému VinCheck lze však prověřit až 98 % všech registrovaných VIN a zjistit tak, zda inzerovaný vůz skutečně odpovídá konkrétnímu VIN. Tím, že bude možné vůz prověřit v systému VinCheck, by podle zástupců Automodul tyto nekalé praktiky měly zmizet.

Systém VinCheck je platforma, která poskytuje zdarma veřejně dostupné informace o vozidlech. Nabízí kontrolu struktury VIN u více než 98 % všech registrovaných osobních vozidel a také stovky tisíc záznamů stavu kilometrů u vozidel ze zahraničí. Systém VinCheck dokáže také prověřit, zda vozidlo není financováno některou z cca třiceti finančních společností v Čechách a na Slovensku, a zda není v databázi odcizených vozidel v České nebo Slovenské republice. Hlavní výhodou systému VinCheck je možnost využívat jej zcela zdarma.

Zdroj: Tisková zpráva VinCheck.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.