Středa 22. září. Svátek má Darina.

Společnosti Patria Finance a ČSOB Private Banking úspěšně dokončily úpis strukturovaného fondu Global Partners Patria Selection 1

Investice 16.03.2016 | 10:34 0 Komentářů

Společnosti Patria Finance, a.s. – jeden z největších tuzemských obchodníků s cennými papíry – a ČSOB Private Banking úspěšně dokončily úpis strukturovaného fondu Global Partners Patria Selection 1. Upsaný objem fondu Global Partners Patria Selection 1 dosáhl téměř 270 milionů Kč. Tento fond je produktem exkluzivně vytvořeným pro klienty ČSOB Private Banking a Patria Finance.

Radim Dalík, obchodní ředitel a člen představenstva Patria Finance, k tomu dodává: „Těší nás obrovský zájem o fond Global Partners Patria Selection 1, který výrazně předčil naše prvotní odhady a který potvrzuje kvalitu a důvěryhodnost značek Patria Finance, ČSOB Private Banking a ČSOB Asset Management. Všem klientům, kteří do fondu investovali, děkujeme za projevenou důvěru. Současně bych rád ocenil vynikající spolupráci se všemi kolegy ze skupiny ČSOB. Úpis fondu Patria Selection 1 vnímáme jako jeden z milníků nové strategie Patria Finance, zaměřené na prohlubování spolupráce se skupinou ČSOB.“

Osobně věřím, že v dnešní době, kdy trhy značně kolísají, klienti na fondu Global Partners Patria Selection 1 oceňují především jeho strategii. Fond totiž vezme jako výchozí hodnotu pro výpočet výnosu nejnižší cenu podkladového koše v prvních čtyřech měsících od svého začátku a použije ji pro výpočet konečného zhodnocení,“ vystihuje podstatu fondu Jan Barta, člen představenstva ČSOB Asset Management.

Portfolio fondu Patria Selection 1, obsahující třicet kvalitních globálních společností, vzniklo na základě pečlivé fundamentální analýzy týmu analytiků Patria Finance a z velké části kopíruje úspěšný produkt „Dlouhodobé investiční příležitosti“, který byl doposud dostupný jenom klientům Patria. Fond nabízí 100% participaci na zhodnocení podkladového koše, je plně zajištěný do české koruny a možnost odprodat podílové listy je ze strany správce fondu zajištěna po celou dobu životnosti tohoto produktu. Unikátní charakteristikou tohoto fondu je tzv. look-back mechanismus, který formou čtyř měsíčních pozorování po úpisu fondu zajišťuje, že počáteční hodnota akciového koše bude pro účely výpočtu celkového výnosu zafixována na nejnižší hodnotě v období květen – červenec 2016.

Tisková zpráva: Patria Finance

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.