Úterý 26. května. Svátek má Filip.

Společnosti Broker Consulting v roce 2015 vzrostl obrat o 11 %

Investice 09.03.2016 | 12:57 0 Komentářů

Obrat z hlavní činnosti finančně poradenské společnosti Broker Consulting vzrostl v loňském roce dle předběžných výsledků na 940 milionů Kč. Oproti roku 2014 se tak zvýšil o 11 procent.

Obrat z hlavní činnosti Broker Consulting (BC) se v roce 2015 podle neauditovaných výsledků zvýšil oproti roku 2014 o 92 milionů Kč. Obrat BC z hlavní činnosti v roce 2015 v České republice činil 810 mil. Kč, na Slovensku pak 130 mil. Kč.

Letošní rok by měl obrat z hlavní činnosti společnosti Broker Consulting překonat 1 miliardu korun. Plánujeme otevřít 25 franšíz OK POINT, které spojují bankovní, realitní a finanční služby. S našimi OK Realitní službami se letos chceme dostat mezi deset největších realitních kanceláří na trhu v ČR. Sázíme na kvalitu služeb, bezpečí pro naše klienty a synergii s finančními službami.” uvádí Petr Hrubý, generální ředitel Broker Consulting.

Za růstem v roce 2015 stojí zejména investice a financování bydlení. Objem sjednaných hypotéčních úvěrů v roce 2015 činil 9,411 mld. Kč, tedy o 16 % více než v roce 2014. Poradci společnosti BC v loňském roce sjednali 20 500 smluv na investice, což představuje proti předchozímu období nárůst o 27 %. Naopak počet sjednaných smluv životního pojištění poklesl o 17 %.

Nízké úrokové sazby bank a spořících produktů obecně způsobují, že lidí stále častěji hledají další možnosti, jak zhodnotit své peníze. A rostoucí ekonomika nám navíc hraje do karet. Při poskytování služeb upřednostňujeme jistotu – to je pro naše klienty číslo jedna. Proto poskytujeme například právní služby a úschovu v rámci standardní odměny u realitních obchodů. Na obchodních případech pracuje přímo naše právní oddělení, což je na trhu nadstandardní přístup. Navíc naši realitní specialisté mají pojištění odpovědnosti.” říká ředitel PR a komunikace Broker Consulting Jan Lener.

V roce 2015 sjednal BC mimo jiné celkem 30 276 smluv ze segmentu neživotního pojištění. Poměr těchto produktů na celkově uzavřených smlouvách je dlouhodobě stabilní. Pro poradce představuje nejtěžší segment poradenského trhu, protože je náročný na odborné a detailní znalosti poradců z mnoha různých oblastí od pojištění odpovědnosti, automobilů až například po pojištění nemovitostí.

Tisková zpráva Broker Consulting

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.