Neděle 20. června. Svátek má Květa.

Společnost Zdravé stravování spojí své síly s My Food Marketem

Investice 27.04.2016 | 15:37 0 Komentářů

Do společnosti Zdravé stravování vstupuje investiční skupina Brno Investment Group (BIG) Petra Borkovce, která vlastní síť prodejen a bister My Food Market. BIG získá podíl 49 %. Kromě propojení výrobních kapacit a prodejních sítí povede investice k vývoji nových kvalitních produktů pro zákazníky.

Do společnosti Zdravé stravování zaměřující se na oblíbené dietní krabičky investuje skupina Brno Investment Group Petra Borkovce (Partners), která má ve svém portfoliu řetězec obchodů, restaurací a e-shopů s kvalitními potravinami My Food Market.

Obě společnosti sdílejí stejné hodnoty a cílí na výrobu kvalitních ale přesto dostupných potravin. „Chceme využít výhod jednotlivých členů skupiny. V praxi to například znamená rozšíření distribuce e-shopu společnosti My Food Market přes logistiku Zdravého stravování. Na druhou stranu se chceme díky propojení zaměřit na přípravu velmi kvalitních jídel, které ocení především vytížení zaměstnaní lidé,“ uvádí jednatel společnosti Zdravé stravování Lukáš Drlík.

Díky vzájemné spolupráci chtějí společnosti pracovat také na vývoji nových produktů a jejich uvedení na trh, mezi ty patří například chlazená jídla bez konzervantů a jiných chemických pomůcek. Vše bude probíhat pod odborným dohledem nutriční specialistky Kateřiny Šimkové, odborné garantky společnosti Zdravé stravování.

„Zdravé stravování má dobrý produkt, vybudovalo skvělou logistiku a má technologické a výrobní know-how a zázemí, které umíme společně využít pro výrobu další kvalitních produktů do sítě našich obchodů. My Food má zase v zázemí řeznictví, centrální sklad a vlastní kuchyně s českým top šéfkuchařem Richardem Fuchsem. Společně chceme nabídnout zákazníkům poctivé trendy potraviny,“ komentuje Petr Borkovec akvizici, která je dalším krokem vedoucím ke konsolidaci trhu kvalitních potravin potýkajícího se v současnosti s neefektivitou a roztříštěností.

Zdravé stravování

Společnost Zdravé stravování připravuje a rozváží krabičkovou stravu pro všechny, kdo se chtějí stravovat zdravě a zároveň chutně. Celodenní menu zahrnuje 5 jídel. Jedním z cílů Zdravého stravování je zbořit mýtus, že krabičková strava se rovná pouze redukční dieta. Již nyní společnost připravuje téměř 10 tisíc porcí denně a rozváží je více než 2 100 zákazníkům po celé České republice. „V budoucnu bychom rádi svou výrobu ještě rozšířili a nabídli možnost zdravějšího stravování i méně tradičním cílovým skupinám, jako jsou například školáci nebo senioři,“ dodává Drlík.

Brno Investment Group (BIG)

Investiční skupina BIG sdružuje startupové projekty z oblastí, které jsou srdeční záležitostí jejího zakladatele a hlavního investora Petra Borkovce – jsou jimi dobré jídlo, cestování a počítačové hry. Přínosem do projektů je vedle finanční podpory i jeho podnikatelské know-how získané v Partners. Skupina podporuje chytré lidi s projekty s velkým potenciálem, kteří mají odvahu tvrdě pracovat a vybudovat fungující firmu. Patří sem také řetězec prodejen a bister s kvalitními potravinami a dobrým jídlem My Food Market.

Tisková zpráva: Brno Investment Group

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.