Neděle 18. dubna. Svátek má Valérie.

Společnost ZAT a.s. už potřetí obdržela mezinárodní ocenění „Top Rating“ newyorské ratingové agentury Dun & Bradstreet

Investice 03.03.2015 | 13:40 0 Komentářů

Na certifikát dosáhne pouze jedno procento českých firem (Tisková zpráva: ZAT)

Společnost ZAT a.s. už potřetí za sebou obdržela mezinárodně uznávané ocenění  Top Rating® každoročně vydávané prestižní mezinárodní ratingovou agenturou Dun & Bradstreet. V současné době splňují přísná kritéria pro získání certifikátu pouze 1,14 procenta českých firem.

Pro získání certifikátu Top Rating  musí firma udržet hodnocení rizikového faktoru D&B Ratingu na nejvyšší možné hodnotě 1 po dobu minimálně 12 měsíců.

Mezinárodní ocenění upozorňuje na výjimečnou kvalitu a důvěryhodnost společnosti. Pro zahraniční partnery je garancí stability a možnosti nabídnout firmě nadstandardní podmínky u mezinárodních zakázek či kontraktů, u nichž je důvěryhodnost klíčovým faktorem spolupráce.

Ocenění Top Rating dokládá příslušnost ZAT do elitní skupiny českých firem, zvyšuje naši prestiž a potvrzuje stabilitu, důvěryhodnost a minimální úroveň rizika pro obchodování s naší společností na světových trzích,“ říká Vladislava Česáková, členka představenstva ZAT a.s.

Zahraniční projekty ZAT nově financuje ČEB, dohodu ocenil i náměstek MF ČR

Příbramská společnost ZAT dodává systémy řízení průmyslových procesů a technologií do 50 zemí na pěti kontinentech. Růst poptávky po know-how ZAT ve světě dokládá i zájem České exportní banky financovat tyto projekty. Začátkem února se na spolupráci dohodli zástupci obou společností.  Zaměřujeme se na exportní projekty s vyšší přidanou hodnotou a výrazným podílem moderních technologií. Spolupráce se společností ZAT tyto atributy stoprocentně splňuje,“ konstatuje Karel Bureš, generální ředitel ČEB.

Navázání spolupráce exportní firmy a ČEB ocenil i Martin Pros, náměstek ministra financí ČR a předseda dozorčí rady ČEB. “Záměry společnosti ZAT se shodují s exportní politikou české vlády. Oceňuji proaktivní přístup jejich zástupců při hledání nových trhů. Předpokládám, že k realizaci prvního obchodního případu dojde v řádech několika měsíců.“

Podle Ivo Tichého, člena představenstva ZAT, dokládá kvalitu firmy a jejich řídicích systémů také prodlouženístandardní záruky u hardware vlastních procesních stanic SandRA Z200 a Z210 ze dvou na 10 let. SandRA ječtvrtou vývojovou generací řídicích systémů ZAT. Od uvedení na trh v roce 2011 byl systém nasazen v českých i zahraničních klasických a jaderných elektrárnách, v teplárnách i jiných technologických provozech.

ZAT se specializuje na technologicky náročné zakázky

Česká společnost ZAT patří mezi zakladatele oboru automatizace ve světě. Je dodavatelem komplexních řešení systémů řízení v oblasti energetiky, těžby nerostů, dopravy a průmyslu. Dodává vlastní i cizí řídicí systémy pro náročné technologie s dlouhým životním cyklem a vysokými nároky na spolehlivost a bezpečnost. Strategicky silnou stránkou firmy jsou návrhy a realizace technických koncepcí a hierarchií řídicích systémů pro různé stupně bezpečnosti včetně jejich certifikací. ZAT je jednou ze čtyř firem v EU, které dodávají vlastní řídicí systémy pro primární okruh jaderných elektráren. Česká republika se i díky tomu řadí mezi světové dodavatele nejpokročilejších digitálních řídicích systémů pro jádro. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.