CZK/€ 24.730 -0,08%

CZK/$ 23.501 -0,37%

CZK/£ 28.829 -0,07%

CZK/CHF 24.552 +0,46%

17. 05. 2022

0 komentářů

Společnost SAS se zaměřuje na klientsky výhodnější cloudová řešení

 

Světový lídr v oblasti analýzy dat a umělé inteligence společnost SAS, zaměřuje svou budoucnost na výkonnou platformu pro cloudovou analýzu a cloudová průmyslová řešení řízená umělou inteligencí. Tento přístup mimo jiné usnadní a zrychlí digitální transformaci klientů. 

Podle poradenské společnosti McKinsey & Company 70 % firem a institucí využívajících cloudové technologie plánuje v této oblasti zvýšit své rozpočty. Očekává se, že trh veřejného cloud do roku 2024 vzroste na 800 miliard USD s implementacemi do všech odvětví – například maloobchodu, médií, telekomunikací, vzdělávání, bankovnictví, pojišťovnictví.

„Transformace analytických řešení SAS do cloudu neproběhla přes noc. Prvním krokem bylo vyvinutí SAS® Viya® jako cloudové analytické platformy. Pomohla nám také naše strategická partnerství včetně Microsoft Azure. Naše transformace na cloudové řešení umožní klietům rozšířit a urychlit využívání analytiky, strojového učení a umělé inteligence. Naši zákazníci se tak nemusí stresovat složitostí dat nebo podrobnostmi spouštění analytických úloh v cloudu, protože SAS jim poskytuje odborné znalosti, které potřebují,“ uvedl Petr Šlajchrt, Country Director společnosti SAS Institute pro Českou republiku.

S cílem dalšího rozvoje a hledání inovací v testovacím prostředí pro umělou inteligenci v cloudu uspořádala společnost SAS inkubátor pro inovace – SAS Hackathon. Týmy hackathonu použily platformu SAS Viya na Microsoft Azure spolu s open source nástroji, aby pomohly vyřešit některé z nejnáročnějších světových sociálních a ekonomických problémů. Letošního SAS Hackathonu se zúčastnilo 64 týmů zastupujících 135 organizací ze 75 zemí.

Více informací k tématu naleznete na https://video.sas.com/sharing?videoId=6305885150112 a https://www.sas.com/sas/events/hackathon.html.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Je pokles Netflixu příležitostí pro jeho nákup?

Snad celý finanční trh zaznamenal pád akcií Netflixu. Ten se spustil po ohlášení jejich výsledků za první kvartál, které ukázaly úbytek odběratelů o 200 tisíc. Pokles se však pod tíhou celého amerického trhu, který se propadá, stále prohlubuje. Tato streamingová platforma se nyní obchoduje kolem 195 dolarů […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

06. 06. 2022

Rozhovor: Investice do rodinných podniků může být nyní zajímavá

Zakladatelé a majitelé společností z 90. let budou čím dál více řešit, jak se z podnikání stáhnout a komu firmu předat. Scházejí nástupníci. Ale trh s prodejem rodinných firem ovlivňují i další aktuální skutečnosti – vysoká inflace, válka na Ukrajině. O tom, jak se nyní investoři dívají na trh M&A […]

Text: Milan Vodička

Foto: EqSA

01. 06. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.