Neděle 20. června. Svátek má Květa.

Společnost GISTin Up spustila svůj první startup

Investice 12.05.2016 | 09:30 0 Komentářů

Projekt Shipvio míří k zákazníkům i do Silicon Valley (Tisková zpráva: GISTin UP) 

Velký zájem o spolupráci s GISTin UP

Za tři týdny fungování podáno přes 60 žádostí

Společnost GISTin Up, která se specializuje na podporu startupových projektů, v současné době vypouští svou první vlaštovku. Jedná se o projekt Shipvio, který umožňuje zásadní zefektivnění procesu přepravy zboží a zásilek jak pro zákazníky, tak i pro dopravce. GISTin Up věří v úspěšnost tohoto projektu a jeho autor by měl už na podzim absolvovat stáž a prezentace v Silicon Valley.

Shipvio vytváří platformu, kde si zákazník sám určí cenu, kterou je ochotný za přepravu zaplatit, nebo nechá dopravce, aby mu udělali nabídku. Ze hry odpadá přeprodávání přepravy, které proces prodražuje. „Zásadní výhody našeho projektu jsou dvě. Za prvé zrychluje objednání a vyřízení přepravy. Za druhé nabízí nejlevnější řešení dostupné na trhu v daném okamžiku,“ říká autor projektu André Dravecký. Uživatelé mají přístup na platformu zdarma formou internetové nebo mobilní aplikace. Pro dopravce vzniká díky Shipviu jedno místo, kde získají zakázky a to formou online aukce. Následně platí provizi jen za uskutečněnou jízdu. „Otevírá se více možností pro firmy, což znamená více práce pro dopravce,“ dodává A. Dravecký.

Projekt Shipvio mohl vzniknout díky spolupráci se společností GISTin Up, která oficiálně zahájila svou činnost teprve 21. dubna 2016. Nicméně se Shipvio už pracuje od ranné přípravné fáze, tedy téměř rok. Za tři týdny od zahájení činnosti registrovala společnost GISTin Up více než 60 žádostí o spolupráci. „Považujeme za velký úspěch, s jakou rychlostí a v jakém počtu přišly první poptávky. Všichni uchazeči obdrží do deseti dnů vyjádření, zda nás daný startup zaujal či nikoli. Vybrané startupy oslovíme a domluvíme další spolupráci,“ vysvětluje Vítek Šubert, šéf externích poradců GISTin Up.

Za zrodem GISTin UP stojí Jan Nekovář a Karel Janeček. Cílem společnosti je vybudovat v pražském Karlíně platformu, která by přilákala nejen české, ale i zahraniční projekty a podpořila jejich rozvoj. „Naše služby poskytujeme jak začínajícím idealistům, tak i již připraveným startupům k národní či globální akceleraci nebo nositelům patentu či užitného vzoru“, doplňuje V. Šubert.

Jako nadstavbu nabízí GISTin Up svým projektům možnost uspět i na americkém trhu díky spolupráci se společností US Market Access. „Naše společnost spolupracuje s českými podnikateli již několik let. Velký dojem na nás udělaly jejich dovednosti a podnikatelský duch,“ říká Chris Burry, výkonný ředitel a spolumajitel USMAC. Chris Burry dorazí v červnu do Prahy, aby zde vedl odborné semináře pro účastníky vzdělávacích programů GISTin UP.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.