Čtvrtek 22. dubna. Svátek má Evžénie.

Společnost ABB podporuje e-mobilitu ve Věčném městě

Podnikání 08.04.2021 | 16:49 0 Komentářů

V rámci svého dlouhodobého závazku vytvářet udržitelnější budoucnost a souběžně s návratem světového šampionátu ABB FIA Formule E do Říma věnuje společnost ABB městu rychlé stejnosměrné nabíječky.

Mistrovství světa ABB FIA Formule E míří tento víkend do římské obchodní čtvrti EUR, kde se koná třetí etapa římské E-Prix, která bude mít letos dva okruhy. Oba se budou konat za zavřenými dveřmi a kvůli pandemické situaci se budou řídit přísnými pravidly vytvořenými pod vedením příslušných úřadů, aby událost mohla proběhnout bezpečným a odpovědným způsobem.

S upraveným rozložením 19 otáček a 3,385 km má nová trať delší rovinky, otevřenější zatáčky a změny v nadmořské výšce. Toto rychlé uspořádání vytváří druhý nejdelší okruh v kalendáři, což je kombinace, která jistě posune řidiče, auta a týmy na hranici možností.

Theodor Swedjemark, ředitel pro komunikaci a udržitelnost, uvádí: „Ve společnosti ABB hrají naše špičkové technologie klíčovou roli při zajišťování udržitelné mobility ve všech formách veřejné a soukromé dopravy, které ve výsledku podporují nízkouhlíkovou společnost. Prostřednictvím partnerství ABB Formule E můžeme nejen prosadit převratné technologie potřebné k řízení e-mobility, ale také oslovit mladší generace, které žijí v digitálním světě a starají se o životní prostředí.“

Gianluca Lilli, předseda představenstva a výkonný ředitel společnosti ABB v Itálii, dodává: „Při příležitosti návratu šampionátu do země tolik spojené s naším vlastním rozvojem e-mobility věnuje společnost ABB městu Řím nabíječky Terra 124. Stvrzuje tím svůj závazek posunout e-mobilitu v Itálii kupředu.“

Tyto rychlé stejnosměrné nabíječky mohou nabíjet dvě vozidla současně a jsou plně kompatibilní se současnými i budoucími elektromobily.

Pro společnost ABB je Itálie ukázkovým místem šampionátu, protože právě zde se vyrábí špičková řada nabíječek Terra určená pro dobíjení elektromobilů a elektrobusů.

Zatímco výroba v továrně na nabíječky Terranuova Bracciolini v Toskánsku probíhá na plné obrátky, v současné době vzniká nový závod společnosti ABB v San Giovanni Valdarno, který bude sloužit jako globální Centrum excelence a výrobní místo pro infrastrukturu dobíjení elektrických vozidel.

Zařízení o rozloze 16 000 m2 má být zprovozněno do konce roku 2021 a bude vyrábět kompletní portfolio stejnosměrných nabíječek společnosti ABB – od domácích zařízení až po systémy pro instalaci ve veřejných prostorách a řešení určená pro městskou hromadnou dopravu. Tato nová nejmodernější výrobní základna pomůže dále podporovat růst a inovace ABB v odvětví e-mobility.

Dalším příkladem role společnosti ABB v rozvoji e-mobility v Itálii je řešení na klíč dodávané milánské společnosti Azienda Trasporti Milanesi (ATM) poskytující služby veřejné dopravy, která se do roku 2030 zavázala k přechodu celé své flotily na elektrickou. Řešení společnosti ABB, včetně instalace 15 nabíječek Terra 124 ve vozovně společnosti ATM San Donato, umožňují používání elektrobusů bez nutnosti průběžného nabíjení během dne. Společnost ATM odhaduje, že po úplné implementaci sníží přestavba jejích autobusů poptávku po motorové naftě o 30 milionů litrů ročně a emise CO2 o 75 tisíc tun ročně.  Společnost ABB v Itálii se sídlem v Sesto San Giovanni a s výrobními závody na devíti místech po celé zemi zaměstnává přibližně 4 800 lidí. Špičková práce společnosti ABB v Itálii v oboru digitalizace a automatizace vedla k uznání společnosti jako „Lighthouse Plant“ v rámci iniciativy italské vlády Transition 4.0.

Společnost ABB je hlavním partnerem mistrovství světa ABB FIA Formule E, mezinárodní závodní série pro plně elektrické jednosedadlové závodní vozy. Její technologie podporuje události na tratích měst a ulic po celém světě. Společnost ABB vstoupila na trh elektronické mobility již v roce 2010 a dodnes prodala více než 400 000 nabíječek elektrických vozidel na více než 85 trzích; z toho více než 20 000 rychlých nabíječek na stejnosměrný proud a 380 000 nabíječek na střídavý proud, včetně těch, které prodává dceřiná společnost Chargedot.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je přední globální technologická společnost, která podněcuje transformaci společnosti a průmyslu k dosažení produktivnější a trvale udržitelnější budoucnosti. Propojením software s portfoliem elektrotechniky, robotiky, automatizace a pohonů ABB posouvá hranice technologií na vyšší úroveň výkonnosti. Úspěch společnosti ABB, která je špičkou v oboru více než 130 let, tvoří 105 000 talentovaných zaměstnanců ve více než 100 zemích světa. www.abb.com

2021 ABB FIA Formula E Championship – Kalendář (doposud potvrzené závody)

Okruh Město Země Datum
1 Diriyah Saudská Arábie 26. února 2021
2 Diriyah Saudská Arábie 27. února 2021
3 Řím Itálie 10. dubna 2021
4 Řím Itálie 11. dubna 2021
5 Valencie Španělsko 24. dubna 2021
6 Valencie Španělsko 25. dubna 2021
7 Monako Monako 8. května 2021
8 Marrákeš Maroko 22. května 2021
9 Santiago Chile 5. června 2021
10 Santiago Chile 6. června 2021

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.