Sobota 25. září. Svátek má Zlata.

Soud odmítl insolvenční návrh proti Kooperativě

Krajský soudu v Ostravě dnes odmítl insolvenční návrh proti pojišťovně Kooperativa. Ten podal bývalý zaměstnanec společnosti OKD, pro kterou Kooperativa spravuje výplaty rent. 

„Jsme rádi, že soud tak rychle reagoval a rozhodl se odmítnout tento neopodstatněný návrh na insolvenční řízení. Návrh na zamítnutí insolvenčního řízení jsme odeslali včera odpoledne a již dnes dopoledne jsme obdrželi rozhodnutí Krajského soudu v Ostravě. Potvrdil tak naše přesvědčení, že se jedná o neoprávněný návrh,“ kvitoval rychlou práci soudu Martin Laur, ředitel Právního úseku pojišťovny Kooperativa.     

Jak soud v odůvodnění rozsudku uvedl, důvody pro odmítnutí insolvenčního návrhu byly dva. Prvním důvodem je skutečnost, že insolvenční návrh je zcela nesrozumitelný a neurčitý. Tvrzení navrhovatele o jeho pohledávkách (jejich výši a splatnosti) jsou zmatená, tvrzení o mnohosti věřitelů a neschopnosti dlužníka plnit zcela chybí. Druhým důvodem je zjevná bezdůvodnost návrhu. Pojišťovna je finanční institucí a k provozování činnosti jí udělila povolení Česká národní banka. Insolvenční zákon tudíž nelze v jejím případě použít.

Kooperativa by tímto chtěla poděkovat svým klientům, zaměstnancům i partnerům za důvěru a velmi se omlouvá za případné nepříjemnosti, které jim mohla situace okolo insolvenčního návrhu způsobit. Bohužel tuto situaci nijak nemohla ovlivnit. 

„Insolvenční zákon je takto nastavený a v podstatě kdokoliv takto může pošpinit dobré jméno i stabilní společnosti, aniž by tomu mohla jakkoliv předejít. Pokusíme se proto nastartovat diskuzi o jeho změně,“ věří v nápravu Martin Laur.      

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.