Úterý 27. července. Svátek má Věroslav.

Solidarita s postiženými tornádem i podpora regionálních projektů: program ČSOB vynesl 5,8 milionu korun

Banky 14.07.2021 | 12:35 0 Komentářů

Poslední výzva programu ČSOB pomáhá regionům přinesla rekordní výsledek. Kromě tradiční podpory aktivit neziskových organizací ve všech českých krajích vypsala ČSOB v rámci programu také sbírku na pomoc lidem na jižní Moravě postiženým tornádem, která v krátkém čase vynesla více než dva miliony korun. Program tak rozdělí celkem 5,8 milionů korun.

„Letošní výzva našeho programu byla mimořádná kvůli tornádu. Rychle jsme na situaci zareagovali a vypsali sbírku pro lidi, které zasáhla tato ničivá živelní pohroma. Češi ukázali, že umějí pomáhat – ihned po vyhlášení nabrala sbírka raketové tempo a díky velkorysým příspěvkům našich zaměstnanců, široké veřejnosti i banky se podařilo v krátkém čase vybrat přes 2 miliony korun. Mám velkou radost i z podpory ostatních prospěšných iniciativ. Společně tak měníme život v Česku k lepšímu,“ říká Petr Hutla, vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB.

ČSOB už devátým rokem podporuje veřejně prospěšné projekty ve všech krajích a zapojuje do výběru podpořených projektů širokou veřejnost. Nejvíce v jarní části programu přispívali lidé v Praze a ve Středočeském kraji.

Nejvyšší podporu veřejnosti získal Sportovní klub vozíčkářů Praha. Ten organizuje pro hendikepované sportovní víkendy a akce, nabízí jim možnost vyzkoušet různé sporty a zjistit, který typ aktivit jim vyhovuje. „Uplynulý rok ukázal, jak důležité je setkávat se a vést aktivní sociální život. Mnoho lidí s hendikepem se ocitlo v izolaci a bez možnosti aktivního pohybu. My jim chceme umožnit sportovat s ostatními a pomoci tak zkvalitnit život i fyzickou a psychickou kondici. Mám obrovskou radost, že náš projekt lidi oslovil a moc děkuji za podporu,“ říká Michaela Krunclová ze spolku.

ČSOB za devět let trvání programu podpořila již tisíc projektů v celkové výši více než 56 milionů korun.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.