Úterý 21. září. Svátek má Matouš.

Solek Group nabídla investorům “zelenou” příležitost v bezpečné investiční destinaci

Investice 16.11.2018 | 10:55 0 Komentářů

Dosud největší česká investice v Chile, projekt fotovoltaických elektráren skupiny Solek Group v objemu až 250 MW celkového instalovaného výkonu, učinila další krok na cestě k její realizaci. ČNB schválila dodatek k prospektu Solek Group pro investory. Ti mohou v korunách od částky 50 000 Kč investovat do dluhopisů společnosti s výnosem 6,2 % p.a. Celkový emitovaný objem může dosáhnout až jedné miliardy korun.

Jedním z důvodů přípravy dodatku k prospektu je nedávná akvizice 100% podílu ve společnosti PV Power. Ta je s dvacítkou realizovaných elektráren ve čtyřech zemích, včetně Chile, jeden z nejzkušenějších českých hráčů na trhu obnovitelných zdrojů. Spojením skupina Solek Group s celkovým objemem přes 30 MW získala silné postavení v celém řetězci služeb – od financování přes development, inženýring, výstavbu až po správu dokončených projektů.

Zatím největší dohodu v Chile uzavřela Solek Group letos se společností CarbonFree Chile SpA („CarbonFree“) kanadských investorů do obnovitelných zdrojů. Předmětem dohody je development a výstavba portfolia fotovoltaických elektráren v Chile. Portfolio se skládá z jednotlivých projektů o velikosti 3 až 9 MW v rámci programu Pequeños Medios de Generación Distribuida (pozn. malé výrobny obnovitelné energie), který je založen na menších zdrojích o velikosti do 9 MW. Nyní probíhají přípravné práce a většina portfolia bude postavena v letech 2019 – 2020.

Tisková zpráva Solek Group

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.