Sobota 17. dubna. Svátek má Rudolf.

Sociální banku České spořitelny povede Klára Gajdušková

Česká spořitelna, která je prostřednictvím své nadace dlouhodobě aktivní v sociální oblasti, startuje ojedinělý projekt sociální banky. Ta bude bankou pro všechny, pro které jsou klasické bankovní služby a poradenství těžko nebo zcela nedostupné. Vítězem tendru na jejího šéfa se stala Klára Gajdušková, která se své role ujme od září 2015.

Pro banku je projekt sociální banky logickým krokem. Už od svého vzniku před téměř dvěma sty lety vždy aktivně podporovala společensky prospěšné aktivity – lidi na okraji společnosti, sport či umění. „Sociální banka je vlastně návratem k našim kořenům. Banka pro ty, kterým bankovní služby a poradenství nejsou dostupné, tedy především pro lidi na hranici chudoby a organizace, které se o ně starají a pomáhají jim. Klára Gajdušková mnoho let vedla projekty ze sociální oblasti a veškerou společensky odpovědnou činnost banky. Jednomyslně jsem se tak shodli, že pod jejím vedením vznikne silná a fungující entita,“ uvedl Pavel Kysilka, předseda představenstva České spořitelny.

Klára Gajdušková má zkušenosti z oblasti komunikace, sociálně prospěšné oblasti a s realizací nových projektů a programů. Pod jejíma rukama vznikla v roce 2000 profesionálně fungující firemní komunikace, velké úsilí vložila také do řízení reputace banky, společenské odpovědnosti firmy a dvou velkých nadací – je předsedkyní správní rady Nadace České spořitelny a místopředsedkyní největší nadace v ČR Nadace Depositum Bonum. Projekt sociální banky je pro ni další zajímavou výzvou a to i proto, že ji buduje vlastně na zelené louce. „Mám ráda nové výzvy a tou sociální banka bezesporu je. Nebude to ale procházka růžovým sadem, jde o ojedinělý projekt, který nemá v České republice obdoby. Veškeré informace a zkušenosti čerpáme hlavně v zahraničí a kombinujeme je s naší ideální představou, jak by sociální banka mohla a měla vypadat. Určitě se je ale na co těšit. Nabídneme totiž bankovní produkty a služby té nejohroženější skupině spoluobčanů, na které klasické bankovní nabídky nemíří,“ vysvětlila Klára Gajdušková, nová manažerka sociální banka České spořitelny. 

Klára Gajdušková před příchodem do České spořitelny pracovala v médiích, od roku 1993 byla redaktorkou České tiskové agentury, od roku 1995 pak Thomson Reuters. Studovala angličtinu a politologii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, andragogiku na Univerzitě Jana Ámose Komenského a psychologii na La Salle University ve Filadelfii. 

Nový manažer Komunikace České spořitelny se v současné chvíli hledá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.