Pátek 30. července. Svátek má Bořivoj.

Snadno a rychle. Fotky svých tachometrů odesílá 45 procent klientů Allianz přes aplikaci

Za rok a půl po uvedení autopojištění podle počtu najetých kilometrů zpracovala Allianz pojišťovna již 180 tisíc fotografií tachometrů. A výsledek? Úspěšnost dokládání těchto fotografií dosahuje 97 procent! S novou mobilní aplikací Allianz CZ navíc klienti zvládnou jejich focení a odeslání do 30 sekund.

Autopojištění Allianz podle najetých kilometrů funguje podobně jako zálohy u plynu nebo elektřiny. Variantu podle odhadu ročně ujetých kilometrů si nastaví každý řidič hned na počátku sám a podle ročního zúčtování pak buď nic nemění, nebo mu Allianz peníze vrátí, pokud najede méně, či pojišťovně doplatí, protože toho najezdí víc. Důkazem je pouze fotografie tachometru.

„Na pokusy o podvod jsme připraveni. Přetáčení tachometrů, úpravu fotek či nahlašování nepravdivých údajů jsme schopni odhalit a sankce pro podvodníky jsou velké,“ tvrdí ředitel oddělení Likvidace pojištění Allianz Ludvík Bohman.

Pojišťovna má například k dispozici údaje od firmy CEBIA, která se zabývá prověřováním původu a historie vozidel, a také velmi pokročilý software na analýzu fotografií. „Hrajeme fér a každý, kdo by chtěl podvádět s počtem najetých kilometrů, ohrožuje ostatní klienty a jejich férovou cenu,“ doplňuje Bohman.

Většina fotografií tachometrů přichází v překvapivě dobré kvalitě. Klienti Allianz k jejich zaslání upřednostňují nahrávání přes web prostřednictvím microsite. Mezi 180 tisíci fotografií se ale setkala i s usměvavým případem, kdy od staršího muže z Jihočeského kraje přišel dopis napsaný na stroji, ke kterému klient připojil analogovou fotku svého tachometru. Pojišťovna mu ji v pohodě uznala.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.