Středa 21. dubna. Svátek má Alexandra.

Smart Banking pod palcem: UniCredit Bank spouští přihlašování do mobilního bankovnictví pomocí otisku prstu

UniCredit Bank pro své klienty připravila převratné novinky v mobilním bankovnictví. Díky využití nejnovějších funkcí chytrých telefonů se budou moci do mobilních aplikací Smart Banking a Smart klíč přihlásit pouhým otiskem prstu. Tento způsob přihlášení je dostupný pro telefony výrobců Apple a Samsung. Novinka je klientům UniCredit Bank u vybraných modelů těchto značek k dispozici od 18. května.  

Namísto zadávání PIN kódu stačí jen přiložit prst a jedinečnost otisku klientům umožní rychlý, inovativní a jednoduchý přístup do mobilního bankovnictví. I takhle může vypadat digitální budoucnost přístupu klientů k jejich financím. Přihlášení otiskem prstu je přitom velice bezpečné. 

Kromě převratné novinky pro přihlašování je mobilní aplikace UniCredit Bank klientům k dispozici ve zcela novém trendy kabátu (tzv. plochém designu) používaném u nejmodernějších mobilních aplikací současnosti.

„Přicházíme jako první na českém a slovenském trhu s inovací v mobilním bankovnictví, která klienty rozhodně učiní ještě více „cool“. Jedinečnost otisku prstu jim umožní vstup do aplikací Smart Banking a Smart klíč a zároveň jim ušetří čas při přihlášení,“ říká Carmelo Minardi, ředitel Multi-Channel Banking, UniCredit Bank. 

Mobilní aplikace bude pro zajištění ochrany osobních údajů využívat technologie otisků prstů, které jsou dostupné v nových mobilních zařízeních. Tyto technologie využívají otisku, který má uživatel uložený ve svém chytrém telefonu, otisky se neukládají ani neposílají na server banky. Tento inovativní, rychlý a jedinečný přístup do mobilního bankovnictví mohou využít vlastníci telefonů iPhone 5S, 6 a 6 Plus s operačním systémem iOS verze 8.1.1 a vyšších.
U Androidů pak jde o vybrané modely značky Samsung. Podpora přihlášení otiskem prstu je také k dispozici na tabletech. U ostatních chytrých telefonů jiných značek je plánována, záleží na technologické dostupnosti této funkce na jednotlivých modelech a důvěryhodnosti jejich výrobců.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.