Úterý 28. září. Svátek má Václav.

Slovenská společnost GA Drilling získala významnou finanční podporu od Lead Ventures a uzavřela servisní dohodu se Skupinou MOL

Investice 29.03.2019 | 17:15 0 Komentářů

Společnost GA Drilling podepsala se společností Lead Ventures dohodu o financování v objemu 4,2 milionu eur a servisní dohodu se skupinou MOL. Lead Ventures, venture kapitálová společnost se sídlem v Budapešti, investovala do GA Drilling fondy Skupiny MOL a maďarské Eximbanky. Dohoda zpřístupní společnosti GA Drilling těžební vrty k testování technologie na uzavírání vrtů PLASMABIT v reálných ložiskových podmínkách. Jde o významný krok v komercializaci této technologie, která v porovnání s tradičními metodami uzavírání nevyužívaných vrtů významně mírní dopady na životní prostředí, snižuje náklady a zkracuje čas.

GA Drilling je světovým průkopníkem ve vývoji inovativních technologií pro bezkontaktní vrtání a frézování P & A s použitím vlastního procesu plazmové dezintegrace. Tato technologie otevírá příležitosti v rámci několika sektorů se zaměřením na ekologické uzavírání starých vrtů a další služby vyřazování vrtů z provozu. Společnost zároveň pokračuje ve vývoji dalších aplikací pro vrtné práce v horninovém prostředí, které umožňují přístup k hluboké geotermální energii, a také těžbu nerostných surovin.

GA Drilling: první komerční využití na pevnině (onshore), čekání na příležitost v mořských podmínkách (offshore)

Cílem partnerství s Lead Ventures a MOL je umožnit společnosti GA Drilling první komerční využití technologie pro ropný a plynárenský průmysl a otestovat PLASMABIT v reálných podmínkách. Souběžně s tím společnost GA Drilling pokračuje v hledání strategických partnerství s dalšími ropnými společnostmi, které mají mořské těžební plošiny a podmořské vrty na testování technologie PLASMABIT po celém světě.

„Dohoda pro nás představuje jedinečnou příležitost komercionalizovat naši technologii s významnou společností z oblasti těžby ropy a zemního plynu. Díky přístupu k vrtům dokážeme optimalizovat naši technologii PLASMABIT pro zavírání vrtů a ověřit si její komerční efektivitu v globálním nasazení. Dohoda se skupinou MOL potvrzuje změnu GA Drilling z technologické společnosti na mezinárodně působící společnost zaměřenou na poskytování integrovaných služeb pro ropný průmysl. Velmi si ceníme podpory a důvěry investorů, evropských grantů pro výzkum a vývoj a půjčky od slovenské vlády pro refinancování infrastruktury a rozšíření průmyslové spolupráce. Jen díky projevené důvěře a pomoci jsme dnes mohli udělat tento významný krok, „ řekl Igor Kočiš, spoluzakladatel a CEO GA Drilling.

 

„Skupina MOL je v rámci své Strategie 2030 připravena podporovat inovativní projekty. Jedním z projektů, které MOL považuje za důležité, je i technologie slovenské společnosti GA Drilling. Proto jsme se ji rozhodli finančně i nefinančně podpořit. Technologie, kterou společnost GA Drilling vyvinula, je zajímavá pro naše aktivity v oblasti těžby ropy a chceme ji společně uvést do reálného života a vyzkoušet při uzavírání jednoho z našich vrtů. Jsem rád, že se tento projekt podařilo dotáhnout do této fáze právě na Slovensku a věřím, že nová technologie i s naším přičiněním bude moci uspět v globálním ropném odvětví,“ řekl Chief Innovation Officer Skupiny MOL Oszkár Világi.

 „Novátorské řešení, které vyvinula firma GA Drilling, má potenciál zásadně změnit velmi konzervativní segment energetiky. Z našeho pohledu jde o jednu z nejslibnějších inovací v energetice v regionu střední Evropy. Cílem Lead Ventures je podporovat inovativní firmy, které pro další vývoj potřebují významnou finanční podporu, a mají potenciál být dalším úspěšným příběhem ve střední Evropě, „ uvedl Ábel Galácz, zakladatel a CEO Lead Ventures.

Tisková zpráva GA Drilling

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.