CZK/€ 24.380 +0,14%

CZK/$ 23.706 +0,67%

CZK/£ 28.780 -0,02%

CZK/CHF 25.162 +0,38%

29. 06. 2022

0 komentářů

Slavia pojišťovna už letos likviduje první krachy cestovek

 

Letošní léto si cestovatelé konečně užívají. Po dvouleté pauze zase letiště nestíhají odbavovat cestující. Přesto i v tomto roce končí některé cestovní kanceláře. Slavia pojišťovna, která zhruba padesátce českých cestovek kryje riziko úpadku, tak už i letos vyplácí peníze těm, kteří o dovolené měli původně úplně jinou představu. Přišli sice o plánované cesty, nikoliv však o peníze, které za ně zaplatili. 

Jedním z největších úpadků CK v naší zemi byl loňský krach cestovní kanceláře FIRO-tour. Přestože likvidaci této pojistné události cestovka svojí pasivní komunikací značně brzdila, Slavii se jí nakonec podařilo uzavřít a 6894 lidem zaplatila přes 208 milionů korun.

FIRO však nebyla jediná cestovní kancelář, která v poslední době ohlásila úpadek. Podobný osud letos zaznamenaly např. CK METAL-FRUT s více než 800 klienty, kterým Slavia zaplatila již téměř 2,7 milionu korun a další čekají na výplatu po obdržení všech potřebných dokumentů. Na dovolenou podle původního plánu neodjelo ani 72 turistů, kteří si zakoupili zájezdy s CK SMart GO a kterým už pojišťovna vyplatila přes 1,1 milionu korun. A jiné představy o cestování v letošním roce mělo bezpochyby také 60 klientů CK PETRA TOUR, na kterou byl insolvenční návrh podán v červnu a kteří od Slavie získají zpět zhruba 1,2 mil. korun.

Slavia pojišťovna se pro letošní rok snažila obnovit pojištění proti krachu u všech CK, které
o krytí tohoto rizika měly zájem. Kvůli požadavkům zajistitelů to ale stoprocentně nešlo
a několik cestovek proto musela odmítnout. Ty pak většinou změnily svůj model a staly se
z nich cestovní agentury.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Ladislav Bělina: Pojistěte si pouze riziko, které vám reálně hrozí

Jaké trendy můžeme čekat v oblasti povinného ručení? Kdy se vyplatí havarijní pojištění? Vzroste cena povinného ručení v letošním roce? Slavia pojišťovna sice není cenovým tvůrcem na trhu autopojištění, vedoucí divize autopojištění Ladislav Bělina je přesto přesvědčen, že cena pozvolna poroste.

Text: Jana Zámečníková

23. 01. 2018

Ladislav Bělina: Jezdíte bez nehody? Povinné ručení se může i tak prodražit

Přestože náklady na pojistná plnění rostou, ceny povinného ručení zatím rostou jen mírně. Jak a kdy ovlivní rostoucí náklady pojišťoven ceny povinného ručení? Jaké limity pojištění zvolit pro dostatečnou ochranu při způsobené nehodě? Na otázky odpovídal Ladislav Bělina, vedoucí divize autopojištění Slavia pojišťovny.

Text: Jana Zámečníková

15. 12. 2017


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.