CZK/€ 23.655 -0,13%

CZK/$ 21.982 -0,78%

CZK/£ 27.533 -0,24%

CZK/CHF 24.244 -0,36%

31. 01. 2022

0 komentářů

Slavia pojišťovna eviduje po víkendové vichřici první desítky škod. O větrných mapách do budoucna ale neuvažuje

 

Po navštívence prvního živlu letošního roku zatím oznámili lidé Slavia pojišťovně první tři desítky případů. Nejčastěji jde o poškozené střechy domů a auta, která poničily spadlé předměty, ale také o škody na okenních roletách, kůlnách, zahradních domech a skleníkách. Vichřice patří už tradičně mezi nejčastější příčiny živelných pojistných událostí a teprve za ní se objevují kroupy a záplavy.

Loading 

Vzhledem k tomu, že se v pojišťovnictví už dlouho běžně pracuje s povodňovými mapami, ožilo nyní opět téma větrných map. U větru je to ale složitější. „Každý objekt má vlastní povodňovou historii, vítr fouká v každé ulici jinak a s jinou silou v různých výškách,“ vysvětluje ředitel likvidace pojistných událostí Slavia pojišťovny Miroslav Novák. „Při srovnání s povodňovými mapami, na kterých lze jednoznačně označit oblasti, které voda při povodních ohrozí, je mnohem složitější přesně určit lokality, jež jsou pravidelně vystavené vichřicím nebo dokonce orkánům. Nahodilost vichřice a místní odlišnosti při jejím působení prostě vedou k tomu, že větrné mapy takhle jednoduše sestavit nelze,“ doplňuje Novák.

Vichřice je u nás klasifikována jako proudění větrů o rychlosti vyšší než 75 km/hodinu. U orkánu jde o rychlost přes 118 km/hodinu. Slavia pojišťovna každou škodní událost likviduje individuálně a přihlíží při tom k mnoha faktorům, které vždy závisí na konkrétní situaci.

Jak správně postupovat při hlášení škody?

1. Škodu vyfotografujte a ihned odešlete do pojišťovny, se kterou můžete komunikovat buď e-mailem, nebo telefonicky. Teprve potom začněte uklízet.

REKLAMA

2. Úklid je důležitý proto, aby se škoda nadále nezvětšovala. Chybí-li například po vichřici kus střešní krytiny, je nejlepší přikrýt odkrytou část plachtou. Náklady na předcházení další pojistné události totiž budou součástí pojistného plnění.

3. Škodu pak prohlídne zástupce pojišťovny, který připraví podklady k likvidaci. Menší škody lze likvidovat také pouze prostřednictvím fotografií.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Swiss Life v Česku posílí, stane se jedinou užívanou značkou po akvizici společnosti Fincentrum švýcarskou skupinou Swiss Life

Společnost Fincentrum & Swiss Life Select  změní k 1. květnu 2023 název na Swiss Life Select. Dceřiná realitní společnost Fincentrum Reality, která patří mezi největší realitní kanceláře v zemi, změní název na Swiss Life Select Reality. Změnou názvů formálně končí post-akviziční proces spojení dvou tradičních finančně-poradenských společností Fincentrum a […]

Text: Redakce

Foto: Swiss Life Select

03. 04. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *