Úterý 21. září. Svátek má Matouš.

Slabší euro udrželo korunu nad 25,70 CZK/EUR

Investice 07.05.2019 | 20:49 0 Komentářů

Euro dnes oproti dolaru oslabilo na 1,118 USD/EUR poté, co byla zveřejněná prognóza Evropské komise. Za zmínku stojí především změna výhledu na růst německé ekonomiky, který byl na letošní rok revidován o šest desetin dolů na 0,5 %. Slabší kurz eura stáhl dolů regionální měny.

Polský zlotý ztratil 0,1 % a dostal se až na 4,289 PLN/EUR. Maďarský forint na chvíli oslabil o 0,2 % na 324.4 HUF/EUR, následně ale většinu ztráty zkorigoval. Rovněž koruna dnes měla tendenci oslabovat, slabší je nakonec ale jen o haléř. Podpořila ji březnové maloobchodní tržby, které solidně přidaly a signalizují, že soukromá spotřeba zůstala hlavním tahounem ekonomického růstu i v prvním čtvrtletí.

Celý report si můžete přečíst zde:http://bit.ly/2Ydehfo. Po sváteční středě nás čekají další statistiky Českého statistického úřadu. Ve čtvrtek může domácí měnu podpořit březnová průmyslová výroba, která by měla zůstat v černých číslech. Dařilo se podle všeho i stavebnictví, které se podle našeho odhadu v březnu vrátilo k dvouciferné meziroční dynamice. Více o našich měsíčních odhadech na květen si můžete přečíst zde: http://bit.ly/2ZZ3YNs.

MONIKA JUNICKE, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.