Čtvrtek 21. ledna. Svátek má Běla.

Skupina UniCredit otevřela registrace do prvního ročníku soutěže UniCredit Hackathon pro střední a východní Evropu

Dvoudenní hacking maraton hledající řešení pro směrnici PSD2 se uskuteční na začátku září ve slovinské Lublani. UniCredit přivítá účastníky z řad externích vývojářů, designerů, zaměstnanců i nekonvenčních intelektuálů. Vítězné týmy získají finanční ocenění a možnost prezentovat své projekty vrcholovému vedení divize pro střední a východní Evropu skupiny UniCredit. Zároveň budou mít možnost se podílet na jejich realizaci.

Skupina UniCredit tento týden spouští společně se společností ABC Accelerator první UniCredit Hackathon pro střední a východní Evropu. Globální soutěž se uskuteční ve slovinské Lublani ve dnech 2. a 3. září 2017. Hackathon, resp. maraton hackingu, je intenzivní nepřetržitá dvoudenní soutěž kreativních jednotlivců. Ti budou ve skupinách řešit rozličné výzvy plynoucí ze směrnice PSD2 (Revidovaná směrnice o platebních službách)[1].

Externí vývojáři, zástupci fintech startupů a softwarových společností, ale i nekonvenční intelektuálové spojí síly se zaměstnanci skupiny UniCredit, aby přišli s novými nápady přinášejícími přidanou hodnotu v kontextu směrnice PSD2 pro banku i její klienty. Skupina UniCredit je na čele inovací a neustále přichází s novými řešeními klientských služeb.

Carlo Vivaldi, ředitel divize pro střední a východní Evropu společnosti UniCredit, uvedl: „Věříme, že inovace jsou nezbytné pro dlouhodobou udržitelnost podnikání banky i pro její lepší interakci s klienty. Inovace jsou zároveň hlavním cílem strategického plánu Transform 2019. Ten má za cíl transformaci provozního modelu, díky kterému se banka přizpůsobí rychle se měnícím zvyklostem klientů a novým regulačním požadavkům. Soutěž UniCredit Hackathon umožňuje skupině UniCredit využít vedoucího postavení v regionu střední a východní Evropy a dále posilovat její podnikatelskou činnost. Soutěž láká mladé talentované lidi z banky i mimo ni. Ti budou tvořit a navrhovat nová realizovatelná řešení.“

„Společnosti na celém světě hledají efektivní způsoby vlastní transformace. Společně se startupy pátrají po řešení, jak inovovat podnikání tak, aby bylo transparentnější a průbojnější. Úspěšné projekty v současnosti spojují oba tyto světy. A právě o tom je naše spolupráce se skupinou UniCredit je a proto jsme společně spustili hackathon. Skupina UniCredit projevila obrovský zájem sledovat světové trendy, iniciativně naslouchá svým klientům, zjišťuje jejich potřeby a zabezpečuje, aby dostávali relevantní produkty a služby. Skupina do této akce zapojila i interní zaměstnance, čímž projevila velkou angažovanost ve vztahu k inovacím. Věřím, že s tímto přístupem a odhodláním bude mít soutěž UniCredit Hackathon pro střední a východní Evropu rozsáhlý a pozitivní dopad na skupinu, a díky ní bude UniCredit určovat trendy v oblasti digitalizace jak ve střední a východní Evropě, tak i v dalších zemích,“ dodala Urška Ježová, spoluzakladatelka společnosti ABC a výkonná ředitelka společnosti ABC Slovinsko.

Zadání pro letošní hackathon zaměřený na novou regulaci PSD2 zní: „Jak můžeme využít informace o klientském účtu k vytváření přidané hodnoty?“ Jde například o vývoj platforem na analýzu údajů o klientech s cílem dosáhnout lepší klientské zkušenosti.

Zájemci z celého světa se do programu mohou hlásit od 17. července do 24. srpna na adrese:

www.abc-accelerator.com/UniCreditHackathonCEE.

Vítězné týmy získají finanční ocenění a možnost prezentovat své projekty vrcholovému vedení Divize pro střední a východní Evropu skupiny UniCredit 7. září v Lublani. Členové vítězných týmů mohou být později přizváni k účasti na realizaci daného řešení.

[1] PSD2 (Revidovaná směrnice o platebních službách) uloží všem finančním institucím EU povinnost poskytovat třetím stranám přímý přístup k účtům svých klientů. Z praktického hlediska by skupina UniCredit a její konkurenti měli zpřístupnit informace o účtech klientů za podmínky, že s tím klient souhlasí.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.