Pátek 22. ledna. Svátek má Slavomír.

Skupina PLAURUM představila svou vizi vývoje trhu s drahými kovy na pražském semináři IPMI

Investice 21.11.2017 | 14:15 0 Komentářů

Ve dnech 13. – 14. listopadu 2017 proběhl v Praze seminář mezinárodního sdružení International Precious Metals Institute (IPMI) věnovaný budoucnosti evropského trhu s drahými kovy. Odborníci z celého světa diskutovali o změnách na trhu s drahými kovy, o nových technologiích pro jejich zpracování a o inovativních produktech.

Mezi účastníky semináře je i mezinárodní skupina PLAURUM, jejíž součástí je český zpracovatel drahých kovů SAFINA, a. s. Za skupinu PLARUMU představil pohled na budoucí vývoj odvětví Denis Borovkov, generální ředitel společnosti Jekatěrinburgskij zavod po obrabotke cvětnych metallov (EZ OCM, člen skupiny PLAURUM) a místopředseda představenstva společnosti SAFINA, a. s.

„Soustředíme se především na ochranu a zvyšování hodnoty našich konečných produktů. Snažíme se diverzifikovat náš výrobní program a soustředit na speciální výrobky, jako jsou lékařské aplikace drahých kovů a recyklace použitých katalyzátorů. Naši budoucnost vidíme velmi jasně tak, že budeme společně se společností SAFINA vyvíjet nové produkty a služby a rozvíjet své aktivity na nových trzích, například v USA a v Číně,“ řekl Borovkov.

„Tento seminář je věnován především kovům platinové skupiny, které jsou v současnosti nejdůležitější z hlediska průmyslu. Hlavním tahounem jejich průmyslového použití je automobilový průmysl, tedy produkce katalyzátorů s cílem redukovat znečištění ovzduší,“ dodal Borovkov.

Na trhu s drahými kovy panuje z pohledu mezinárodní spolupráce specifická situace. Borovkov ji popisuje: „Můžeme říci, že všichni naši konkurenti jsou zároveň naši partneři, protože jde o velmi uzavřený svět. Navzájem se velice dobře známe a spolupracujeme, vzájemně si dodáváme polotovary i konečné produkty. Zároveň tedy soutěžíme i spolupracujeme. Proto se také takto scházíme a sdílíme své postoje a předpovědi budoucího vývoje. Pro nás je nejdůležitější partnerství s firmou SAFINA, s níž pracujeme jako se sesterskou společností, abychom se navzájem podporovali, neustále sdílíme technologie a společně rosteme.“

V rámci semináře proběhla technická exkurze do podniku SAFINA, a.s., který sídlí ve Vestci u Prahy. Účastníci semináře měli možnost prohlédnout si halu, v níž probíhá výroba naprašovacích targetů pro architektonické sklo. Pro návštěvníky byla v hale připravena expozice vzorků produkce skupiny PLAURUM a vyslechli si prezentace pracovníků společností SAFINA, a.s., a EZ OCM o jednotlivých produktech.

Dále návštěvníci shlédli videa představující činnost skupiny PLAURUM a novou aplikaci pro virtuální prohlídku výrobních hal skupiny. Zájemci se pomocí aplikace mohou seznámit s produkcí společnosti i s tím, jak probíhá její výroba.

Generální ředitel společnosti SAFINA, a.s., Petr Koutský, řekl, že podobné schůzky jsou velmi důležité pro rozvoj vztahů s dodavateli surovin a odběrateli produkce skupiny. „Někteří z účastníků dnešní odborné exkurze již náš podnik navštívili, ale pro většinu to byla první příležitost seznámit se s naším podnikem. Pro nás je důležité, že odborníci, kteří působí v oblasti zpracování drahých kovů, mohli na vlastní oči vidět a zhodnotit úroveň naší výroby.“

Tisková zpráva: Safina

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.