Pátek 23. dubna. Svátek má Vojtěch.

Skupina Pioneer Investments podpořila senzační seniory roku 2014 a otevřela brány Finanční akademie nejstarší generaci

Investiční skupina Pioneer Investments již podruhé podpořila projekt „Cena Senior roku“, a to částkou dvě stě padesát tisíc korun. Nositelé ocenění pro letošní rok budou vyhlášeni ve středu 1. října 2014 na slavnostním ceremoniálu v prostorách pražského divadla ABC. Ocenění se uděluje v kategoriích jednotlivců a klubů a v rámci projektu SenSen (Senzační senioři) ho realizuje Nadace Charty 77.   

Podpora projektu SenSen plně zapadá do dlouhodobé strategie společenské odpovědnosti Pioneer Investments, která spočívá v podpoře vzdělávání, zkušeností a aktivního života. Pod hlavičkou Finanční akademie již sedmým rokem realizujeme vzdělávací aktivity pro studenty středních škol, a v letošním roce otevíráme brány akademie také seniorům. Chceme jim pomoci, aby se zorientovali v dynamicky se vyvíjejícím prostředí finančního sektoru a získali pevnější půdu pod nohama při zacházení s osobními financemi,“ uvedl Roman Pospíšil, generální ředitel společností skupiny Pioneer Investments v ČR a SR. „S Nadací Charty 77 spolupracujeme na různých projektech již řadu let a jsem rád, že se naše zájmy tentokrát protnuly právě v oblasti podpory vzdělávání seniorů,“ dodal.

Ve spolupráci s Nadací Charty 77 a s projektem Senzační senioři proběhla v pondělí 22. září první přednáška o finanční gramotnosti pro seniory. Investiční skupina Pioneer Investments ji uspořádala v prostorách budovy Filadelfie na Praze 4, kde si ji vyslechla zhruba dvacítka zástupců nejstarší generace ze seniorských klubů z Prahy a okolí. Jazykový lektor Robert Chambers, který se skupinou spolupracuje v rámci vzdělávání zaměstnanců, posluchačům v úvodním živém vstupu z Velké Británie přiblížil tamní penzijní systém a vlastní investiční zkušenosti „senzačního seniora“.

O důchodových systémech ve světě a u nás, zajímavých výsledcích psychologických studií o investičním chování i o investování jako možnosti finančního zajištění na stáří pohovořil Petr Šimčák, ředitel obchodu Pioneer Investments. Regionální obchodní manažer Jakub Himl pak účastníky seznámil se základy investování, historií a principy kapitálových trhů a fungováním podílových fondů.

„Pro obě zúčastněné strany šlo o inspirativní úvodní setkání – senioři zatím nic podobného neabsolvovali  a Finanční akademie Pioneer Investments se dosud zaměřovala spíše na studenty středních škol. Senioři se o probíraná témata aktivně zajímali, kladli doplňující otázky a z přednášky odcházeli spokojeni a obohaceni o nové užitečné informace. Jejich pozitivní reakce nás jen utvrdily, že má smysl v této aktivitě pokračovat a věnovat se finančnímu vzdělávání seniorů i v budoucnu,“ uvedla Dana Kryńska, ředitelka komunikace a PR Pioneer Investments ČR a SR.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.