CZK/€ 24.580 -0,33%

CZK/$ 24.025 -0,84%

CZK/£ 29.165 -0,39%

CZK/CHF 25.145 -0,43%

02. 08. 2022

0 komentářů

Skupina EUC emitovala dluhopisy v hodnotě 1,5 mld. Kč

 

Společnost letos vyzvala majitele cenných papírů s pětiletým plněním vydaných v roce 2017 k výměně za nové. Vlivem vysoké poptávky ze strany investorů se následně skupina rozhodla pro navýšení celkové hodnoty emitovaných dluhopisů o 100 mil. na 1,5 mld. Kč. Společnost tak dokázala úspěšně splnit svůj cíl aktivního řízení závazků. Skupina EUC zároveň zůstává jediným subjektem z oblasti zdravotnictví aktivním na dluhopisovém trhu. 

V roce 2017 společnost EUC poprvé ve své historii provedla na finančních trzích emisi pětiletých dluhopisů v celkovém objemu 1,4 miliardy korun, se splatností v tomto roce. Letos vyzvala majitele těchto nesplacených dluhopisů k výměně za nové.

Dluhopisy pro rok 2022

Společnost EUC úspěšně splnila svůj cíl aktivního řízení závazků, přestože makroekonomická situace prochází turbulencemi a nejistotou budoucího výhledu. „Těší nás, že i navzdory náročným podmínkám na finančních trzích projevili nezávislí investoři o dluhopisy velký zájem. Vnímáme, že nás trh ocenil jako stabilní a perspektivní společnost, což považujeme za skvělý výsledek. Stejně jako před pěti lety byly nové dluhopisy upsány s 2% marží, což potvrzuje jejich dlouhodobě nízkou rizikovost,“ popisuje Ing. Václav Vachta, MBA, generální ředitel zdravotnické skupiny EUC.

Na základě silné poptávky se EUC rozhodla zvýšit objem nových dluhopisů s proměnlivým ručením, a to o 100 milionů korun na hodnotu 1,5 mld. Kč. Celý objem dluhopisů byl alokován domácím investorům. „Dluhopisy byly prodány z 52 % bankovním institucím, z 39 % klientům privátního bankovnictví a z 9 % institucionálním investorům,“dodává Milan Zapletal, finanční ředitel zdravotnické skupiny EUC a člen představenstva EUC.

 

REKLAMA

 

 

 

 

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Sedm důvodů, proč být pozitivní za současných podmínek na trhu

Jak jsem již dříve zmínila, současné prostředí na globálních trzích považuji za příliš pesimistické. Před dvěma lety jsme se nacházeli ve víru celosvětové pandemie a nebyli jsme si jisti, zda se vůbec někdy podaří vyvinout účinnou vakcínu proti COVIDu. Dnes se nacházíme v jiné situaci. Samozřejmě, že […]

Text: Redakce

Foto: Invesco

02. 08. 2022

Rozhovor: Zájem o fondy kvalifikovaných investorů stále roste

Fondy kvalifikovaných investorů (FKI) jsou stále oblíbenějším investičním nástrojem, který je určen těm, kteří s investicemi již mají nějakou zkušenost. O tom, jak se tento trh vyvíjí, jak současná situace ovlivňuje výnosy a jaký lze očekávat další vývoj, jsme mluvili s členem představenstva a finančním ředitel AVANT investiční […]

Text: Milan Vodička

Foto: AVANT investiční společnost

26. 07. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.