Čtvrtek 09. července. Svátek má Drahoslava.

Skupina EMTC dokončuje jednání se strategickým partnerem

Investice 15.10.2019 | 14:56 0 Komentářů

Skupina EMTC písemně informovala majitele dluhopisů v pátek 11. října 2019, že se nachází ve finální fázi jednání se strategickým partnerem, který má Skupině pomoci s celou její restrukturalizací. Jméno tohoto partnera Skupina sdělí po uzavření spolupráce a úspěšném započetí zamýšlených kroků. Skupina dále uvedla, že usiluje o získání tříměsíčního moratoria pro mateřskou společnost EMTC – Czech a.s., které jí poskytne dostatečný časový prostor pro dokončení celkového řešení. Bez moratoria by mohla být připravovaná restrukturalizace skupiny EMTC ohrožena, a to z důvodu opakovaného šikanózního jednání některých třetích stran.

„Vzhledem k aktuální situaci jsme se rozhodli nerealizovat hromadné setkání majitelů dluhopisů a místo toho komunikovat se svými věřiteli napřímo, k čemuž nás vedou zejména tři hlavní důvody. Zaprvé, jednalo by se opět o informativní setkání, na kterém by se nehlasovalo o změně emisních podmínek. Dalším důvodem je úspora statisícových nákladů na organizaci, které bude lepší v tuto chvíli využít na ochranu aktiv Skupiny EMTC a tím pro její věřitele. V neposlední řadě se jedná o ochranu Skupiny před nepřátelskými kroky třetích stran. Jak se totiž ukázalo na setkání majitelů dluhopisů 2. září 2019, kterého se nuceně účastnila společnost BOHEMIA ENERGY entity s.r.o. na základě předběžného opatření soudu, je jasné, že o účast na takovém setkání budou usilovat nepřátelské subjekty v úmyslu získat a zneužít informace. Nicméně skupina EMTC dala majitelům dluhopisů možnost osobní schůzky pro získání bližších informací,“ uvedl Tomáš Bárta, předseda představenstva EMTC.

Skupina EMTC dále informovala majitele dluhopisů, že přistoupila k realizaci řady úsporných opatření směřujících k výraznému snížení nákladů celé skupiny za současného zajištění provozu a rozvoje projektu Lipa Land tak, aby si tento projekt zachoval svoji hodnotu a maximální kvalitu. Z tohoto důvodu došlo k restrukturalizaci pracovních míst s výjimkou klíčového týmu projektu Lipa Land a klíčového týmu EMTC, který má za úkol přípravu a následnou realizaci restrukturalizačního plánu. Dále došlo ke snížení veškerých provozních nákladů a také probíhá ukončení nájmu v prostorech na Palmovce, což přinese další výraznou úsporu nákladů.

Minulý týden získal klíčový produkt Skupiny EMTC – Lipa Land – bronzové ocenění v 9. ročníku soutěže Lovie Awards v kategorii „Aplikace, mobilní weby a podcasty pro rodiny a děti“. Lovie Awards každoročně hodnotí kvalitu nově vydaného internetového obsahu v Evropě, a to v několika kategoriích. Lipa Land uspěla v konkurenci 1500 projektů z 33 zemí světa. To je vzhledem k těžkým časům celé skupiny vzpruha pro další snažení a hájení hodnoty tohoto jejího korunního projektu.

Tisková zpráva EMTC

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.