Pátek 24. září. Svátek má Jaromír.

Skupina ČSOB posiluje: v roce 2017 se ještě více zaměří na obsluhu klientů

Banky ČSOB 22.12.2016 | 10:37 0 Komentářů

Skupina ČSOB posiluje od 1. ledna 2017 svůj nejvyšší manažerský tým. Do vrcholového vedení Skupiny jsou nominováni dva noví členové: dosavadní výkonná ředitelka Řízení lidských zdrojů ČSOB Marcela Suchánková a dlouholetý generální ředitel Hypoteční banky Jan Sadil. Změna složení nejvyššího vedení skupiny ČSOB ještě podléhá schválení Českou národní bankou. 

Tento krok má za cíl především urychlit transformaci skupiny ČSOB založenou na úspěšné implementaci bankopojišťovacího modelu, zavádění inovací a služeb využívajících synergií ve skupině ČSOB ve prospěch klientů a také na větší podpoře a rozvoji hlavního kapitálu banky, kterým jsou její zaměstnanci. „Z důvodu urychlení transformace v naší skupině ČSOB, která směřuje především k lepší obsluze klientů a prohloubení výhod, které z modelu integrované bankopojišťovací skupiny plynou, a zároveň abychom neztratili ze zřetele klíčovou hodnotu, tedy naše klienty a naše zaměstnance, posilujeme tým představenstva a zároveň přerozdělujeme agendu jednotlivých jeho členů,“ říká John Hollows, generální ředitel ČSOB.

Marcela Suchánková bude v představenstvu ČSOB zodpovědná především za řízení a rozvoj lidských zdrojů a také za komunikaci a oblast CSR. Doposud působila v pozici výkonné ředitelky Řízení lidských zdrojů, do níž byla jmenována poté, co vedla z pozice generální ředitelky a předsedkyně představenstva ČSOB Penzijní společnost. Marcela Suchánková má dlouholeté zkušenosti v oblasti vývoje a prodeje zejména retailových produktů. Je vdaná, má dvě děti.

Jan Sadil přichází do představenstva skupiny ČSOB z její dceřiné společnosti, Hypoteční banky, kde působil patnáct let, z toho celých třináct roků ve funkci generálního ředitele a předsedy představenstva této společnosti. Hypoteční banka je také díky jeho vedení lídrem trhu v poskytování hypotečních úvěrů. Je předsedou dozorčí rady Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí, členem dozorčího výboru České bankovní asociace a členem dozorčí rady Centra Paraple. Jan Sadil bude mít na starosti třetí strany a vybrané dceřiné společnosti Skupiny ČSOB. Je ženatý, má tři děti.

Agenda stávajících členů představenstva bude nastavena následovně: Jiří Vévoda zůstává odpovědný za finance (Finance Lead), Tomáš Kořínek za oblast rizik (Risk Lead), Petr Knapp nadále povede služby pro korporátní a privátní klientelu (Corporate Lead), Petr Hutla se vedle retailu zaměří i na nastavení spolupráce s Českou poštou a vytěžení modelu bankopojištění i pro Poštovní spořitelnu (Retail Lead), Marek Ditz se pak ujme transformace a inovací (Transformation Lead). John Hollows zůstává ve své pozici zodpovědný za výsledky celé Skupiny (Business Unit Lead).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.